Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 13. Голландський жанровий, портретний та пейзажний живопис. Творчість т. з. «Малих голландців».

Особливості соціально-економічного розвитку Голландії й обумовле­ний ними характер голландського мистецтва. Результат боротьби з Іспанією за незалежність. Голландія після 1609 р. Утворення буржуазної республіки. Голландія як зразкова капіталістична країна XVII ст. Перемога кальвінізму, його роль у голландській культурі. Відсутність передумов для розвитку придворного і церковного мистецтва. Період найвищого розквіту голландської буржуазної республіки (до середини XVII ст.) і початок еконо­мічного та політичного занепаду Голландії наприкінці XVII ст. Основні етапи розвитку голландського мистецтва. Переважне значення живопису в художнім житті країни.

Живопис. Особливе місце голландського живопису у західноєвропей­ському мистецтві XVII ст. Реалізм і демократичний характер основних художніх течій. Широке розповсюдження живопису, художня торгівля і спеціалізація художників у зв'язку з роботою на ринок. Розвиток реаліс­тичних жанрів (портрет, побутовий живопис, пейзаж, натюрморт). Безпосереднє відображення дійсності; інтерес до повсякденного побуту,

рідної природи, своєрідності характерів. Розвиток реалістичних образо­творчих засобів. Передача повітряного середовища, світла і матеріальності предметів. Обмеженість голландського буржуазного реалізму та її подо­лання у творчості найбільших майстрів. Значення малюнка й офорта у творчості голландських живописців. Вплив голландського мистецтва на мистецтво інших країн у XVII ст. та його значення у подальшому розвитку реалістичного мистецтва.

Ф. Хальс (1580-1666) - провідний майстер голландського реалістичного мистецтва першої половини XVII ст. Групові портретистрільців. Ранніпортрети і напівфігурні жанрові картини, демократизм їхніх образів. Характерні риси Хальса як портретиста. Пізня творчість Хальса. Його живо­писні прийоми. Місце Хальса у розвитку голландського мистецтва.

Голландський побутовий живопис періоду розквіту. Бейтевейх, Д. Хальс - ранні представники бюргерського жанру. А. ван Остаде (1610-1685) - видатний майстер «селянського жанру». Еволюція його творчості. Я. Стен як найрізнобічніший майстер голландського побутового живопису. М. Терборх (1617-1681), його еволюція і мальовнича майстерність.

Майстри Делфтської школи. К. Фабріциус, Ян Вермер Делфтський (1632-1674) як один з найбільших живописців Голландії. Творча еволюція кудожника. Пейзажі Вермера. Його мальовничі прийоми і майстерність. П. до Хох як майстер інтимного жанру, його інтерес до передачі сонячного світла.

Голландський пейзажний живопис періоду розквіту. Ян ван Гойен - найбільший майстер національного пейзажу першої половини XVII ст. Соломон Рейсдаль.

Якоб Рейсдаль (1628-1682) - провідний майстер голландського пей-

м І ворчий шлях Рейсдаля. Сполучення реалізму і романтики в його

добутках. Хоббема. Ф. Конінк. Розвиток голландської марини. Порселліс,

Влигер. А. ван дер Вельде, Бакхейзен. Майстри пейзажу з тваринами:

Поттер і Кейп. А. ван дер Вельде і Ф. Воуверман. Майстри італійського пейзажу (так звані «італьяністи»): Бот, Берхем, Пейнакер.

Голландський натюрморт середини й другої половини XVII ст. Бейєрен, В. Кальф, Я. вам дер Хем.
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.