Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 15. Творчість П. П. Рубенса.

Нідерландська революція кінця XVI ст. та її наслідки. Поділ Нідер­ландів. Розгром революції у південній частині Нідерландів силами іспан­ського абсолютизму та утвердження у Фландрії панування Іспанії.

Фламандське мистецтво на службі церкви, дворянства і патриціату. Протиріччя у фламандському мистецтві. Народно-національні традиції у фламандському живописі у першій половині XVII ст.

Пітер Пауль Рубенс (1577-1640) - глава фламандської школи живопису і найбільший представник європейського мистецтва XVII ст. Глибоко національний народний характер творчості Рубенса. Різнобічний характер його діяльності. Рубенс - художник, гуманіст, дипломат.

Біографія Рубенса й основні етапи розвитку його мистецтва. Початок художньої діяльності майстра. Роки перебування Рубенса в Італії.

Творчість майстра після повернення до Антверпена. Реалістичні, класицистичні й барочні тенденції в роботах другого десятиліття XVII ст. Методи роботи і роль майстерні Рубенса.

Творчість майстра у 1620 рр. «Історичний» живопис Рубенса та цикл «Історії Марії Медічі». Дипломатична місія Рубенса і відвідування їм Іспанії та Англії.

Діяльність Рубенса в 1630 рр., так званий «Стеновський період» твор­чості майстра.

Декоративні композиції, пов'язані з приїздом до Антверпена інфанта Фердінанда. Жанрові сюжети в пізньому періоді творчості Рубенса. Рубенс-пейзажист і його значення у розвитку реалістичного пейзажу. Рубенс як портретист.

Вплив Рубенса на фламандський живопис у цілому. Його роль в історії графічних мистецтв. Значення Рубенса у світовому мистецтві та його вплив па художників наступних поколінь.

 
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.