Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Творчість Д. Веласкеса

Архітектура. Глибокий занепад Іспанії у XVIIст. Різка розбіжність у стані іспанського живопису й архітектури цього періоду. Архітектура іспанського бароко, її площинний характер, перевантаженість декоратив­ними елементами. Стиль «Чурріггера». Собор у Сан-Яго да Кампостелла. Палац Сан Тельмо у Севільї. Госпіталь у Мадриді.

Живопис. Складання реалістичного напряму в мистецтві кінця XVII -початку XVIIIст.: Ф. Рібальта, X. Роелас, живопис «бодегонес».

Хусепе Рібера (1591-1652) як перший великий іспанський художник реалістичного напряму. Розвиток його мистецтва в Неаполі. Основні особли­вості творчості Рібера. Емоційність його образів, народні типи у релігійному мистецтві. Офорти Рібери.

Дієго Веласкес (1599-1660) - найвидатніший представник реалізму в іспанському і європейському живописі. Його вчителі.

Ранній (Севільський) період творчості Веласкеса: побутові теми і зображення народного життя. Перші роки діяльності в Мадриді та подорож

до Італії.

Ранні портрети. Реалістичне тлумачення міфологічних сюжетів («Вакх», «Кузня Вулкана»). Веласкес як історичний живописець («Здача Бреди»).

Портретна творчість у тридцяті і сорокові роки, його різноманіття та основні риси (портрети, погруддя, портрети карликів і блазнів, мисливські та

кінні портрети).

Друга поїздка в Італію. Веласкес як пейзажист. Пізня творчість («Портрет папи Інокентія X», «Меніни», «Ткалі», «Венера», портрети інфант) як вищий етап у розвитку реалізму і мальовничої майстерності Веласкеса. Веласкес як колорист, проблема передачі світла і повітря. Значення Веласкеса у розвитку реалістичного мистецтва.

Севільська школа. Франсіско Сурбаран (1598-1664). Його релігійний живопис, сполучення аскетичної суворості та елементів містики з матеріальною конкретністю і реалістичним розкриттям образів. Простота і монументальність композицій. Портрет і натюрморт у творчості Сурбарана.

Е. Мурільйо (1618-1682). Його ідилічні жанрові картини з народного життя, сполучення реалістичних рис зі солодкавою ідеалізацією і сентимен­тальністю. Ідеалізація образів його релігійного живопису і занепад реалізму в іспанському живописі до кінця XVII ст.

 

Тема1 8. Архітектура та образотворче мистецтво Франції XVII ст.




Переглядів: 1230

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.