Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Французький живопис початку XVIII ст.

Антуан Ватто (1684-1721)- великий французький художник XVIII ст. Його біографія. Ранні жанрові й батальні картини. Театральні сцени у творчості Ватто. Ватто як майстер «галантних свят». Реалістичні тенденції у творчості Ватто. Його роль в історії пейзажу. Малюнок у творчості Ватто та його значення як малювальника. Розвиток малюнка як самостійного виду французького мистецтва XVIII ст.

Академія живопису і скульптури, її характер і роль у XVIII ст. Організація і методи викладання. Французька Академія в Римі. Дирекція королівських будівель. Виставки. Розвиток художньої критики. Розвиток колекціонерства.

Франсуа Буше (1703-1770) як головний і типовий виразник ідеології придворно-дворянських кіл періоду занепаду. Тематика: міфологія, пасто­ралі, пейзаж. Трактування релігійний сюжетів. Живописні прийоми. Буше як малювальник. Умовно-декоративний, гедоністичний характер мистецтва

Буше.

Жан Батист Шарден (1699-1779). Основні моменти його біографії. Шарден як один з найбільших художників-реалістів минулого. Демократизм, простота і природність його мистецтва. Жанрові картини. Натюрморти, портрети. Живописна майстерність робіт Шардена. Шарден як майстер пастельної техніки.

Французька скульптура середини XVIII ст.

Етьєн Моріс Фальконе (1716-1791).

Французьке мистецтво другої половини XVIIIст.

Живопис. Активізація буржуазії в період підготовки буржуазної революції. Дідро як художній критик; його «Салони». Ж.Б. Грьоз і сентимен­тально-моралізуючий напрям у живописі. Зв'язок його мистецтва з розвит­ком буржуазного роману й драми.

Ж.О. Фрагонар (1732-1806). Його біографія і значення в історії фран­цузької школи. Протиріччя в його творчості. Фрагонар як живописець і графік. Його побутові картини і пейзажі.

Скульптура. Жон Антуан Гудон (1741-1828) - найбільший майстер реалістичного портрета у французькій скульптурі.

 

Тема 20. Розквіт англійського живопису XVIIІ ст.

Просвітницкі ідеї у творчості живописців Англії.

Критичний погляд на реальну дійсність у сатиричних циклах гравюв У. Хогарта (серія «Модний шлюб», «Кар’єра марнотрата»). Розповідь в образотворчому мистецтві. Живописна серія, сюжет.

Пошуки гармонії та ідеального героя в «музикальних» портретах Т. Гейнсборо («Ранкова прогулянка», «Пані в голубому») та ліричних пейзажах Т. Лоуренса. Творчість Дж. Рейнольдса («Портрет пані Гамільтон», «Портрет Сари Сідонс»). Порівняня творчого методу та художньої манери портретів Сари Сідонс у виконанні Рейнльдса, Гейнсборо і Лоуренса.

 




Переглядів: 1800

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.