Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Стаття 69. Поняття доказів

1. Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні
дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

1. Відповідно до ч. 1 ст. 69Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинствіє будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Термін «доказ» означає:

1. Незаперечний довід або факт, який підтверджує істинність чого-небудь; підтвердження.

2. Предмет або обставина, які свідчать про будь-чию провину.

Непрямі докази - докази, з яких (за умов їх вірогідності) можна зробити можливий висновок про існування факту, що доводиться.

Похідні докази - докази «з других рук»; відомості, отримані з копій документів або за допомогою фотознімка тощо.

Прямі докази - докази, з яких (за умови їх вірогідності) можна зробити однозначний висновок про існування (або не існування) деякого факту.

Речові докази пов'язані із злочином предмети, що дають можливість розкрити його» (Великий тлумачний словник сучасної української мови. - С. 313). Це означає, що в ч 1 ст. 69 цього Кодексу закладена дефініція матеріалу, який слід сприйняти багатопланово і функціонально, тобто з урахуванням сучасного процесу доказування з адміністративної справи. Отже, в зазначеній частині статті наводиться нормативне визначення доказів. Проте це визначення має бути розкрито з огляду на тих складові, які є структурними елементами (ознаками) поняття «доказів ».

З цією метою розглянемо ці складові (поняття):

1) «будь-які фактичні данні, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі»;

2) «інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи»;

3) «ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів».

Факт - це явище об'єктивної соціальної дійсності. Факти існують незалежно від того, чи знають про них особи, що здійснюють судовий розгляд адміністра­тивної справи або ні. Отже, доказом є не сам факт або обставина, а фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Отже, під будь-якими фактичними даними,на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, необхідно розуміти: «Відомості (інформацію) про факт, за допомогою яких можна пізнати (з'ясувати) сам факт, які подаються до суду для аналізу таких відомостей про певні події, дії або стан (юридичні обставини) суб'єктами, які беруть участь у розгляді справи, на підставі яких у суді складається уявлення про правовідносини, які стали передумовою звернення до суду, та на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, де сторони та інші суб'єкти, які мають інтереси в справі, обґрунтовують вимоги і заперечення осіб (що є в позовах та подаються в судовому розгляді адміністративної справи), які беруть участь у справі в процесі доказування існування певних юридичних обставин та обґрунтуванні позовних вимог».

Щодо з'ясування поняття «докази» зупинимося на аналізі другої складової, що належить до досліджуваного поняття, а саме: «Інші обставини, що мають значення для правильного виріщення справи». Це може бути інша інформація, яка підтверджує або заперечує позовні вимоги.

За допомогою доказів відбувається пізнання фактів, що мають значення для правильного вирішення справи.Стаття 251 КУАП, ст. 69–80 КАСУ визначає поняття доказів у справі про адміністративне правопорушення. Доказами в справі про адміністративне правопорушенняє будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.




Переглядів: 276

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.