Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ГЛАВА 11. СТАНДАРТИЗАЦІЯ І КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ

 

Законами Російської Федерацій «Про стандартизацію», «Про сертифікації продукції і послуг», вимогами ГОСТ Р 50763-95, «Громадське харчування. Кулінарна продукція, що реалізується, населенню. Загальні технічні умови »працівникам підприємств харчування наказано обов'язкове дотримання не тільки рецептур, а й технологічних режимів при приготуванні продукції.

Це забезпечує не тільки високу якість виробів, але і безпеку здоров'я споживачів.

Сертифікація - це діяльність незалежних уповноважених органів держави з підтвердження якості продукції встановленим вимогам стандартів. Правила сертифікації розробляються Держстандартом Росії та затверджуються Законом Російської Федерації.

В умовах ринкової економіки на насиченому товарами ринку, виробленими різними підприємствами і фірмами, необхідно гарантоване підтвердження відповідності товару певному рівню якості, зазначеного в стандарті.

Одним з важливих документів для видачі сертифіката є гігієнічний сертифікат, введений постановою Держсанепіднагляду в 1993 р. Метою цього сертифіката є попередження несприятливого впливу на здоров'я людини небезпечних продуктів харчування, в яких підвищено гранично допустимі норми мікробіологічних показників або концентрація речовин, що призводять до накопичення токсинів. Гігієнічні сертифікати повинні мати: харчова сировина, продукти харчування, харчові добавки, барвники, консерванти.

Знак відповідності повинен мати кожен продукт, вироблений в Росії, з сертифікатом якості. На кожній пакувальній одиниці - це знак, що підтверджує відповідність маркованої їм продукції встановленим вимогам стандарту згідно сертифікації.

Знак відповідності має затверджену ГОСТом символіку (рис. 32), що складається з двох частин: безпосередньо знак у вигляді графічного зображення букв «С», «Р», «Т» та коду органу Держстандарту Росії, який видав сертифікат, що складається з двох літер і двох цифр (АЮ 08).

Якість такої продукції знаходиться під постійним контролем держави в особі Держстандарту, Госторгинспекции, Держсанепіднагляду РФ.

З 1990 р. в Росії відповідно до Європейської системи кодування (БАМ) кожному продукту присвоюється штрих-код.

Штрих-код - це маркування, нанесена на етикетку та упаковку товару, у вигляді багаторозрядних чисел у десятковій системі числення з кодуванням кожної цифри у вигляді чорних смуг на білому тлі, які легко розрізняються спеціальними засобами зчитування. Інформація про товар зберігається в штрихове коді за рахунок використання різного співвідношення ширини штрихів і пробілів. Ознакою коду служать дві довгі риси на початку і наприкінці його.

Найбільш поширеним стандартом штрихових кодів є ЕАN-1З, що складається з 13 цифр. Кожному виду виробів присвоюється свій номер

За цим цифрам можна визначити наступне: перші 2-3 цифри - код країни постачальника, наступні 5 цифр - код підприємства-виробника; наступні 5 цифр - інформація про товар; остання 13 цифра дозволяє переконатися в достовірності і доброякісності товару, якщо вона збігається з результатом зчитування всіх кодів приладом - сканером.

У цьому розділі коротко викладені ті методи контролю, які повинні забезпечити випуск кондитерських виробів високої якості, і пов'язаний безпосередньо з діяльністю кондитера на виробництві.

Контроль здійснюють санепіднагляду та технологічні санітарно-харчові лабораторії, які організовані при великих підприємствах харчування: фабриках заготовочних, їдалень, ресторанах.




Переглядів: 289

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.