Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Гідрогеологічні дослідження при гідротехнічному будівництві.

Тема 11. Гідрогеологічні дослідження для різних видів будівництва

Питання

1) Мета, завдання та склад гідрогеологічних досліджень для різних видів будівництва.

2) Гідрогеологічні дослідження при гідротехнічному будівництві.

3) Гідрогеологічні дослідження при промислово-цивільному будівництві.

4) Гідрогеологічні дослідження при будівництві підземних споруд.

5) Гідрогеологічні дослідження при лінійному будівництві.

 

Мета, завдання та склад гідрогеологічних досліджень для різних видів будівництва.

Проектуванню будь-якого будинку або споруди передують інженерно-геологічні вишукування, невід'ємною частиною яких є гідрогеологічні дослідження. За прийнятими нормативами проектування відповідальних і великих споруд виконується у 2 стадії. На першій (передпроектній) стадії складається техніко-економічне обґрунтування (ТЕ0), відбираються, систематизуються та аналізуються всі матеріали по району будівництва. В окремих випадках виконується невеликий об’єм рекогносциювальних і розвідувальних робіт. Друга (проектна) стадія складається з 2 етапів: робочого проектування (РП) та складання робочої документації (РД). Головний матеріал по гідрогеологічним умовам будівництва отримують на етапі РП. На етапі РД лише деталізуються та перевіряється прогнозні розрахунки.

Невеликі будинки і споруди проектуються звичайно в 1 стадію - техноробочий проект.

Склад і детальність гідрогеологічних досліджень залежать від виду та складності споруди, що проектується, стадії проектування, природних умов та інших факторів.

У загальному випадку гідрогеологічні дослідження, які є складовою частиною комплексу інженерно-геологічних вишукувань, містять проведення комплексної гідрогеологічної та інженерно-геологічної зйомки, режимних спостережень, дослідно-фільтраційних робіт, моделювання, лабораторних гідрохімічних досліджень).


Гідрогеологічні дослідження при гідротехнічному будівництві.

Гідротехнічні споруди за своїм призначенням поділяються на гідроенергетичні, транспортні, меліоративні, для потреб водопостачання тощо. Всі вони є складними інженерними комплексами, які звичайно, складаються з греблі, водосховища, водозабірних споруд, водоводів, споруд ГЕС та інших елементів, що об'єднуються поняттям гідровузол.

1) Гідроенергетичне будівництво. За допомогою гідрогеологічних досліджень на стадії ТЕ0 надається прогноз можливих витрат води з водосховища на фільтрацію в сусідні долини, оцінюється механічна й хімічна суфозія, розраховується фільтраційний тиск, оцінюються агресивні властивості підземних вод тощо.

Для вирішення перерахованих вище питань виконується гідрогеологічна зйомка, яка супроводжується дослідно-фільтраційними роботами.

На стадії РП гідрогеологічні дослідження виконуються з метою обґрунтування вибору типів споруд та їх компоновки, виконання проекту проведення робіт тощо. Виконують їх для тих водоносних горизонтів, які в період будівництва можуть суттєво ускладнити проведення робіт, а при експлуатації споруд - вплинути на їх стійкість, розміри фільтраційних витрат або підпір ґрунтових вод. Як правило, проводяться дослідно-фільтраційні роботи.

На стадії РД та в процесі будівництва гідрогеологічні дослідження виконуються для перевірки гідрогеологічних прогнозів, що дозволяє при необхідності внести в проект потрібні зміни. Проводяться режимні гідрогеологічні спостереження по мережі свердловин, які попередньо закладені на ділянці будівництва, одночасно ведуться спостереження за зміною складу підземних вод та ознаками виносу твердого матеріалу (суфозія), вимірюються притоки води в будівельні вийомки та котловани.

У процесі експлуатації споруд регулярно стежать за змінами гідрогеологічних умов, що дозволяє оцінити надійність роботи протифільтраційних і дренажних пристроїв та перевірити виконані раніше прогнози.

Вирішення гідрогеологічних завдань при гідроенергетичному будівництві ускладнене тим, що створення гребель і водосховищ корінним чином змінює всю гідрогеологічну обстановку на ділянці зведення споруди, тому необхідний достовірний прогноз зміни гідрогеологічних параметрів на період експлуатації й будівництва споруд.

2) Гідротехнічне будівництво систем водопостачання і каналізації. Характерною особливістю цих систем є те, що їх форми і конструкції обумовлені технологією забору води, її підготовки, зберігання та транспортування, збирання, очищення, накопичення, скидання та утилізації промислових стічних вод.

Гідрогеологічні дослідження при проектуванні й будівництві гідротехнічних споруд для систем водопостачання мають, головним чином, ті ж самі завдання й особливості та використовують ті ж самі методи, що й дослідження для гідроенергетичних цілей.

Системи каналізації призначені для збору, очищення і знезараження промислових і побутових стічних вод, їх видалення за межі промислових підприємств і населених пунктів та для наступного повного або часткового повторного використання у виробничому процесі, утилізації або скидання у водотоки і водоймища.

Склад і об'єм гідрогеологічних робіт визначається в кожному окремому випадку в залежності від складу і кількості стоків, що надходять у земляні сховища (наприклад, ставки-відстійники, освітлювачі, накопичувачі, золо- та шламовідвали, поля фільтрації та зрошення, куди надходять стічні води після очищення), гідрогеологічних і гідрологічних умов району, розмірів та призначення сховища.

До складу гідрогеологічних досліджень для проектування будь-якого типу накопичувача або сховища стоків входять гідрогеологічна зйомка, комплекс дослідно-фільтраційних робіт та спеціальні польові й лабораторні дослідження фізико-механічних властивостей ґрунтів, підземних і стічних вод та їх взаємодії.

 




Переглядів: 392

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.