Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Види меню

 

У меню обіду включають страви нескладного приготування, які зручні для відпустки. Цей вид меню широко використовується в денні години роботи ресторанів першої і другої категорій, а також у вокзальних ресторанах ( див. додаток № 2)

Як чергові страви повинні бути три-чотири виду закусок, перші страви (2), другі (3-4 найменування) і борошняні кондитерські вироби.

Щодня друкують на машинці меню обідніх страв і експрес-обідів.

Меню денного раціону. Звичайно його складають для учасників з’їздів, конференцій, нарад, що харчуються в ресторані три (сніданки, обід, вечеря – див. додаток 1,2,3 ) або чотири (додається другий сніданок або полуденок) рази в день. Меню денного раціону може бути з вільним вибором страв за бажанням відвідувача або комплексним.

Як правило, у меню комплексного сніданку включають два-три виду холодних закусок, одна гаряча страва (більш легша), гарячі напої - чай, кава, борошняні вироби. Можна скласти будь-який варіант (у залежності від фінансування), додавши холодні закуски й інші страви, соки або фрукти. У меню комплексного обіду входять одна-дві холодних страви, одне перше, одне друге, одне солодке і гарячий напій.

При складанні меню комплексної вечері обмежуються легкими стравами і закусками, салатами і т.д. У меню повинні бути кефір, кисляк. Для швидкого обслуговування відвідувачів, у яких обмежений запас часу, складаються меню чергових страв. У це меню, як правило, включаються страви, готові для відпускання. Важливо, щоб їхній асортимент був досить широкий, щоб відвідувач мав можливість скласти повний обід, не обмежуючи однією стравою. Деякі закуски і страви включаються в меню напів порціями.

Меню банкета. Складання такого меню має свої особливості в залежності від характеру банкета. Так, банкет за столом з повним обслуговуванням офіціантами і банкет за столом з частковим обслуговуванням офіціантами може бути сніданком, обідом або вечерею, що і визначає його меню. Ще одна відмінність цього меню в тім, що в його складанні активну участь приймає замовник.

У меню банкета включають кілька холодних закусок (для розширення асортименту холодні закуски можна

замовляти з розрахунку ½ або 1/3 порції на людину), одну гарячу, для банкета-обіду - суп, другі гарячі страви з риби, м’яса, птахи, десертні страви, фрукти, напої. Так само, як і при складанні меню інших видів, тут дотримується визначений порядок включення закусок і страв у меню.

Меню для спеціальних видів обслуговування. Таке меню, наприклад, для зустрічі Нового року, святкування весілля, дня народження і т.п. складається заздалегідь - за 10-12 днів до святкування відповідно до побажань замовника. При цьому обов’язково враховують характер святкування. Наприклад, при святкуванні дня народження в меню за традицією включається торт, прикрашений свічками по числу років іменинника, при святкуванні весілля - весільний торт, шишки, хмиз і т.д. Меню для спеціальних видів обслуговування характеризується достатком різноманітних холодних закусок. З гарячих страв звичайно включають два-три: рибне, м’ясне, із птаха; на десерт - фрукти, морозиво, кондитерські вироби, гарячі напої і вина. У меню вказується не тільки асортимент закусок і страв, але і кількість порцій, вага основної страви і гарніру, тому що одні страви готують з розрахунку півпорції на людину, а інші - одну на кілька людей.

Меню вино-горілочних виробів. Спочатку вказують горілку і горілочні вироби, потім виноградні вина - міцні, їдальні білі і червоні, потім десертні, далі шампанське, коньяки і лікери. У меню вказується

ємність пляшки і її ціна. Дня напоїв, якість яких після відкорковування пляшки не погіршується (горілка, коньяки, лікери, міцні виноградні вина), ціна вказується за 100 гр. Після вин у прейскуранти включаються мінеральні і фруктові води, соки, пиво й інші вироби. Іноді в ресторанах у прейскуранті вин, крім ціни, наводяться дані, зазначені на етикетці пляшки: рік і місце виробництва провина, сорт винограду, з якого воно виготовлено, його особливості.

Ця традиція прийшла до нас із за рубежу і прижилася в ресторанах, у яких подають дорогі вина.

У першу чергу в меню кафе вказуються гарячі і холодні напої, потім кондитерські вироби, молочні продукти, холодні і гарячі закуски, солодкі страви.

Оформлення меню визначається характером підприємства. Так, при художнім оформленні меню в ресторанах з національною кухнею цілком виправдане використання національного орнаменту. У дні проведення тематичних вечорів, балів текст меню доречно доповнити відповідними малюнками. Щоб привернути увагу відвідувача до фірмової страви ресторану або кафе, текст меню іноді навіть корисно різноманітити вдалим жартом, цікавою історичною довідкою і т.д. У закордонних ресторанах у прейскуранті порціонних страв особливо рекламуються фірмові страви. У картці пишеться: „Шеф-кухар рекомендує Вам...”.

Меню повинне бути ясним, чітким, надрукованим на гарному папері. Якщо меню друкується типографським способом, необхідно враховувати розмір, малюнок шрифту, його „читаність”, пробіли між буквами і словами, не заощаджувати на послугах коректора.

Вкладені в художньому оформлені папки заповнені бланки меню офіціант розкладає на столи. Він повинний стежити за тим, щоб усі меню на столах були в гарному стані. Якщо меню зім’ялося, забруднилося, треба негайно замінити його іншим екземпляром. При перерахуванні страв і напоїв, у меню порційних страв і вино-горілочних виробів залишають незаповненими кілька рядків, щоб мати можливість уключити деякі вироби додатково. У випадку, якщо в прейскуранті на даний день відсутні якісь страви і вироби, зазначені в переліку, надрукованому типографським способом, ціни напроти них не проставляють.

З метою зручності обслуговування іноземних туристів, у ресторанах вищої категорії меню подають на російській, англійській, французькій і німецькій мовах.




Переглядів: 2390

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.