Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Моделювання облікового процесу з використанням ЕОМ.

Завдання подальшого розвитку й удосконалювання господарського керування, широке використання в управлінській праці ЕОМ обумовили застосування в облікових дослідженнях методів моделювання. В останні роки теоретичним і практичним проблемам моделювання облікових процесів приділяється все більша увага. Окремі моделі здавна застосовуються в бухгалтерському обліку, але моделювання не було його специфічним методом.

З розвитком загальної теорії системи комп’ютерних методів моделювання знайшло нове життя й відкрило перед наукою в цілому, у тому числі й перед бухгалтерським обліком, нові обрії.

Моделювання облікових процесів має велике значення для подальшого вдосконалювання методології й організації бухгалтерського обліку й для прийняття управлінських рішень. Мета такого моделювання полягає у встановленні між елементами облікового процесу логічних й економічних взаємозв'язків необхідних для роботи системи автоматизованого керування.

Моделювання дає можливість відтворити постановку бухгалтерського обліку на підприємстві в цілому й на окремих його ділянках окремо, проаналізувати вплив окремих факторів, розглянути стан обліку в динаміку, перешикувати його, стосовно новим умовам керування. Для цих цілей можуть бути використані обліково-економічні, економіко-організаційні й економіко-математичні моделі

Побудова моделей дозволяє відобразити трудомісткі процеси, пов'язані з рішенням управлінських завдань, у логічно струнку схему, доступну для детального аналізу; В обліковому процесі велике значення мають моделі, що дозволяють оптимізувати дані, на підставі отриманих результатів приймати вірніше рішення, показувати оптимальні облікові процедури. В основі змісту обліково-економічних моделей; лежить принцип подвійного запису, що відбиває економічну суті тих або інших явищ. Система бухгалтерських записів є відбиттям, а отже, моделлю реального виробничого процесу.

Моделювання облікового процесу включає розробку форм документації вхідної й вихідної облікової інформації, виявлення їхнього складу й реквізитів, а також розробку способів формалізованого опису облікової інформації, визначення джерел і споживачів даних бухгалтерського обліку, установлення об'ємно-тимчасових зв'язків між завданнями обліку, контролю й аудита.

Моделювання дозволяє вибирати оптимальний варіант рішення методичних питань і проблем бухгалтерського обліку, здійснювати його побудова на єдиних принципах. Воно забезпечує взаємозв’язок між окремими рівнями обліку і його складових частин, створює умови для розробки й реалізації типових проектних рішень по автоматизації обробки облікової інформації.

Існують такі моделі бухгалтерського обліку:

- інформаційна модель бухгалтерського обліку;

- модель організації облікового процесу;

- імітаційні моделі господарського процесу;

- моделі за рівнями керування господарського процесу;

- моделі технологічного процесу бухгалтерського обліку;

- модель інформаційних взаємозв'язків завдань обліку, контролю й аудиту та пос­лідов­ність їх рішення.

Пропоновані методи, власне кажучи, дозволяють перешикувати весь механізм керування й вироблення управлінських впливів, а також забезпечують прийняття управлінських рішень.

Інформаційна модель призначається для відображення процесу формування й рухи показників; відображення в єдиній формі даних про діяльності різних по організації й завданням підрозділів підприємства, опису (в інформаційному аспекті) структури бухгалтерського обліку, його функцій, процесів керування й особливостей функціонування в умовах автоматизованої обробки облікової інформації, а також для вдосконалювання інформаційної структури (інформаційних зв'язків, потоків і т.д.) модельованої системи.

У результаті побудови інформаційно-матричної моделі обліку витрат на виробництво може бути визначені необхідний склад й орієнтовний обсяг інформаційної бази, визначені джерела й споживачі даних обліку, установлені інформаційні зв'язки завдань, зроблене розмежування облікового процесу, а також виявлені вимоги до апаратного забезпечення й організації АРМ бухгалтера. На мал. 10 наведена інформаційно-матрична модель по ділянці обліку витрат на виробництво.

 




Переглядів: 721

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.