Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Функції і компетенція місцевих органів виконавчої влади

В класичному розумінні адмін повноваження на місцевому рівні реалізують 2 групи органів:

- місцеві органи державноі виконавчої влади (державна або урядова організація);

- органи місцевого самоврядування або самоврядна адміністрація.

Місцевими органами виконавчої влади вважаються структури, які виконують завдання та функціі держави на визначеній території, яка в більшості випадків збігається з адмін-теритоіальниним поділом країни.

При законодавчому розподілі повноважень між органами державної і самоврядної організації варто виходити перед усім з інтересу який лежить в основі даного питання: публічний чи приватний. Адже завдання місцевого самоврядування - задоволення інтересів місцевого населення, а вже потім загальнодержавного. І навпаки.

Виконавчу владу на місцевому територіальному рівні тобто в областях, районах, АРК, на місцях в Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопільська міські державні адміністрації, а також територіальні органи ЦОВВ. В Україні це питання врегульовано ст.118,119 КУ, ЗУ про місцеві Держ адміністрації від 1999року, ЗУ про столицю України - місто-герой Київ 1999 року, Постанвою КМУ про затвердження типового регламенту місцевої дердавної адміністрації від 11.12.1999р, Постанвою КМУ по аз твердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської, Севастопільсткої та міської, районної, райннної в місті Києві держ адміністрацій від 18.04.2012року.

Склад місцевих держ адміністрацій формують голови відповідних державних адміністрацій, які призначаються на посаду і звільняються з посади ПУ за поданням КМУ. Голови місцевих держ адміністрацій є відповідальними перед ПУ і КМУ, підзвітні та підконтрольні органам виконавчоі влади вищого рівня та частково підконтрольні та підзвітні радам у частині делегованих повноважень.

Обласна чи районна рада може висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністраціїна підставі чого ПУ приймає рішення і дає обґрунтовану відповідь. Якщо недовіру голові обласної чи районної державноі адміністрації висловили 2/3 депутатів від складу відповідної ради, ПУ приймає рішення про відставку голови місцевої державноі адміністрації.

Місцева державна адміністрація - це одноособовий орган виконувачої влади, Самостійна структурна одиниця всистемі виклн влади, що фінансується з Держбюджету, реалізує функціі управліеня в межах визначеної сфери, має складу організаційну структуру.

Місцева Держ адміністрація входить до системи ОВВ і реалізує на місцевому рівні всі повноваження, що надаються їй законом.

Існує окремий закон про Київ, проте ЗУ про місто герой Севстополь у 2008 році був прийнятий лише у 1 читанні і повернутий на доопрацювання.

Відповідно до рішення КСУ від 25.12.2003 року КМДА є єдиним органом в організаційному відношенні, який виконує функціі виконавчого органу Київської міської ради та паралельно функціі місцевого ОВВ.

На території відповідних Держ адміністрацій діють і територіальні орагни міністерств та інших ЦОВВ. Виділяються органи 2 типів: 1. Органи що підпорядкувані ЦОВВ хоч і мають певні зв'язки з місцевими держ адміністраціями. 2, органи у викладі структурних підрозділів місцевих держ адміністрацій що підпорядковані головам відповідних місцевих Держ адміністрацій хоч і мають враховувати вимоги реалізації завдань відповідних ОВВ.

 

 
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.