Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Форми підготовки наукових кадрів

Основною формою підготовки наукових кадрів є аспірантура. Навчання в аспірантурі проводиться стаціонарне (3 роки) та заочне (4 роки).

Аспірантура – організовуються при наукових закладах, вузах, науково-дослідних інститутах та інших закладах, в яких працюють висококваліфіковані наукові керівники.

Аспіранти працюють за планом вибраної теми, яка є складовою частиною робіт, що виконуються у науковому закладі. До сфери науки залучаються пересічно 10 % випускників вузів. В останні роки молоді спеціалісти можуть працювати в науково-дослідних інститутах як стажери-дослідники, які на протязі 1-2 років знайомляться із методикою дослідження, освоюють методику експериментів, вивчають нові дослідження науки і техніки з певної спеціальності.

До стаціонарної аспірантури приймаються спеціалісти, що мають вищу освіту, віком до 35 років, які проводять науково-дослідну роботу.

В останні роки велику роль відіграють нові форми підготовки висококваліфікованих кадрів – пошукачі – спеціалісти, що самостійно працюють над дисертацією.

Докторантура. Існує дві форми роботи докторантури: 1-а з відривом від наукової і учбової роботи; 2-а – без відриву від основної роботи. До докторантури можуть поступати наукові спеціалісти – кандидати наук до 45 років, що проводять наукові дослідження теоретичного чи прикладного характеру.

 
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.