Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Зауваження

Графічний курсор переміщується в поточній системі координат.

Способи задання координат точок

Усі команди креслення відображають запит командного рядка, що пропонує вказати точку або положення об'єкта на кресленні. Розглянемо способи задання координат точок в декартовій системі координат на площині ХY:

інтерактивний – координати точки вказуються за допомогою миші;

абсолютні координати точки задаються з клавіатури, наприклад:

210.5,80.5

У даному прикладі введена точка з двома координатами: Х=210.5 мм, Y=80.5 мм. При введенні координат з клавіатури кома є роздільником між абсцисою і ординатою, а точка використовується як роздільник між цілою і дробовою частиною числа. Координати, що вводяться, можуть бути цілими або дійсними. При введенні координат слід враховувати, де знаходиться точка з координатами 0,0 (згідно поточного UCS (ПСК)).

відносні прямокутні координати задаються з клавіатури, наприклад:

@50,25

Даний запис означає, що нова точка задається щодо попередньої (що визначає символ "@"), із переміщенням по осі Х на + 50 мм (тобто вправо на 50 мм) і зрушенням по осі Y на +25 мм (тобто вгору на 25 мм). Тут кома також є роздільником координат. Числа, що вводяться, можуть бути цілими і речовинними, позитивними, нульовими і негативними.

відносні полярні координати задаються з клавіатури, наприклад:

@33.5<45

У цій формі запису вже немає ком, зате з'явився символ "<", який інтерпретується як знак кута. У даному прикладі нова точка задається щодо попередньої, причому відстань між ними в площині рівна 33.5 мм (тобто числу ліворуч від символу кута), а вектор з попередньої точки в нову утворює кут 45 градусів з позитивним напрямом осі абсцис.

напрям/відстань – положення точки задається напрямом та відстанню по відношенню до останньої заданої точки. Спочатку за допомогою миші необхідно вказати напрям (відстань, на яку зміститься курсор, значення не має), потім ввести з клавіатури значення відстані. При заданні напряму зручно використовувати режими ORTHO (Орто) та POLAR (поляр).
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.