Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Умови утворення осадів

Утворення осаду починається з формування зародків або центрів кристалiзацiї. Далі відбувається рiст кристалiв в розчинi, що приводить до появи більших частинок, якi й випадають в осад. На розмiр кристалiв впливають вiдноснi швидкостi двох процесiв:

- швидкiсть утворення центрiв кристалiзацiї;

- швидкiсть росту кристалiв.

Швидкiсть утворення центрiв кристалiзацiї залежить вiд величини відносного пересичення розчину. Чим бiльшим є його значення, тим бiльшою є швидкiсть утворення центрiв кристалiзацiї i тим дрiбнiшими будуть кристали. З цiєї причини перед осадженням багатьох речовин рекомендується: розбавити розчин; нагрiти його; ввести до нього електролiт (найчастiше солі амонію); пiдкислити. В цих умовах осад буде грубокристалiчним. В кiнцi осадження в розчин додають надлишок розчину амонiаку для нейтралізації кислоти, перевіряють повноту осадження та залишають осад на 1-24 години на дозрівання. Потім осад фільтрують, переносять у попередньо зважений тигель і висушують або прожарюють.

Аморфнi осади, що легко фiльтруються, одержують під час зливання гарячих концентрованих розчинiв реагуючих речовин. Далі розводять одержаний осад 200-250 см3 гарячої дистильованої води і відразу фiльтрують для зменшення можливості забруднення осадів.
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.