Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основні види (стадії) інженерно-геологічних вишукувань (рекогносцировка, зйомка, розвідка).

 

Стадія вишукувань – це закінчена частина інженерно-геологічних вишукувань, яка визначаєтся ступенем детальності та порядком проведення робіт. Стадії вишукувань тісно повязані зі стадіями проектування об’єктів будівництва, мають аналогічне найменування та залежать як від складності об’єкта, так і від складності інженерно-геологічних умов, які визначають необхідність проведення передпроектних робіт в одну, дві або більше стадій.

Етап інженерно-геологічних вишукувань – це закінчена частина робіт на одній із стадій вишукувань, що дозволяє організаційно та технічно оформити закінчення окремого виду робіт. Етапами вишукувань є польові роботи без видавання звітних матеріалів, камеральні роботи, видача попередніх або проміжних матеріалів або повне закінчення робіт на окремих ділянках чи об’єктах, виконання тільки геодезичних робіт та ін. Обов’язковою умовою етапу є логічно з’ясовна необхідність подрібнення повного матеріалу вишукувань.

Метод інженерно-геологічних робіт – це сукупність всіх операцій проведення робіт, що визначають їх технологію. Це буріння свердловин для інженерно-геологічної розвідки, лабораторні методи визначення властивостей грунтів, геофізичний метод літологічного розчленування товщі та ін. Кілька методів, поєднаних спільним технологічним процесом – це групи: методи польових робіт, лабораторні методи та ін.

Методика – це чітко визначена система отримання необхідної інженерно-геологічної інформації в межах одного з методів. До методик відносять визначення деформаційних властивостей грунтів компресійними випробуваннями, штамповими випробуваннями та ін. Кожна з методик може мати різновиди: швидкий зсув, повільний зсув, випробування штампами різної площі та ін.

У теперішній час застосовують двостадійну систему проектування: на першій стадії складають технічний проект, на другій – робочі креслення. У заново освоюваних районах стадії технічного проекту передує техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) першочергового будівництва. Мета ТЕО – дати техніко-економічне обгрунтування будівництва першочергового об’єкта і встановити основні технічні параметри споруди для проектування.

Безпосередньо технічне проектування починають із складання технічного проекту. Це основний документ, за яким здійснюється будівництво. При його складанні уточнюють розміщення споруд на вибраному майданчику, визначають їх параметри, компоновку, дають оцінку стійкості, умов будівництва чи гірничих робіт, вартість споруд, терміни будівництва та умови експлуатації.

На стадії складання робочих креслень виконують планову та висотну прив’язку споруд на місцевості та уточнюють деталі природних умов і окремих технічних рішень, які можуть вплинути на стійкість споруд та організацію виконання будівельних робіт. В проекті передбачається контроль- авторський нагляд. При плануванні масового будівництва кількох об’єктів з використанням типових проектів або при повторному використанні індивідуальних проектів можливе проектування в одну стадію – техноробочого проекту, тобто, одночасно вирішується питання про місце розміщення споруди, її основні технічні параметри та вартість.

Склад вишукувань залежить головним чином від стадії проектування.

Техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) звичайно складається за даними літературних та фондових матеріалів і супроводжується рекогносцировкою, інженерно-геологічними та іншими дослідженнями з метою вивчення природних умов і перспектив розвитку того або іншого району.

Отримавши уявлення про основні інженерно-геологічні умови і визначившись із найперспективнішим районом розміщення споруд, починають виконання попердніх інженерно-геологічних вишукувань для обгрунтування техніко-економічного порівняння варіантів місця розміщення споруд та вибору оптимального у даному районі. Такі вишукування виконуються для обгрунтування ТЕО або є першим етапом робіт для обгрунтування робочого проекту споруди. Далі проводяться детальні інженерно-геологічні вишукування на вибраній ділянці для обгрунтування технічного проекту. У матеріалах цих досліджень слід висвітлити весь комплекс інженерно-геологічних умов району будівництва і дати всі необхідні вихідні дані для проектування.

Завершальним етапом інженерних вишукувань є додаткові дослідженння. Вони звичайно виконуються після розгляду і затвердження технічного проекту одночасно з виконанням будівельних робіт для уточнення деяких технічних рішень. Матеріали додаткових досліджень використовуються для обгрунтування робочих креслень.

 




Переглядів: 870

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.