Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Способи зйомки ситуації.

 

Основна мета зйомки – отримання плану з нанесенням на нього розміщених на місцевості об’єктів. В залежності від умов території і об’єкта застосовуються такі способи:

а) спосіб перпендикулярів – визначається положення кутів будівель відносно базису знімального обґрунтування;

б) полярний спосіб – визначення положення важкодоступних точок методом кутових і лінійних вимірювань дальноміром;

в) спосіб кутових зарубок ґрунтується на визначенні положення точки на сторонах трикутника з певним базисом і кутами;

г) спосіб лінійних зарубок ґрунтується на визначенні положення точки на трьох сторонах трикутника, одна з яких лежить на базисі знімального обґрунтування;

д) спосіб створів ґрунтується на умовному подовженні базису або лінії, паралельної базису з вимірюванням на створі відстаней від базисної точки.

 

Планово – висотна прив’язка виробок, геофізичних , гідрогеологічних та інших точок на місцевості.

 

Для прив’язки виробок і точок на місцевості спочатку створюється знімальне обґрунтування – ряд точок, закріплених на місцевості спеціальними знаками; точки мають координати і висоти. Якщо відомі координати Х та У, обґрунтування називають плановим, якщо позначки Н – висотним. Безпосередньо з точок обґрунтування проводять вимірювання для визначення координат точок виробок. Для цього використовують такі способи:

1. Створення мережі замкнутих та розімкнутих теодолітних ходів, що спираються на точки знімального обґрунтування. Для визначення координат точок теодолітного ходу вимірюють кути між сторонами ходу та довжину сторін.

2. Створення мережі мікротриангуляції, тобто створення на місцевості мережі трикутників і вимірювання відстаней і кутів. Цей метод застосовується для підвищення точності прив’язки геологічних виробок.

3. Для визначення висотного положення точок застосовують технічне нівелювання, в основу якого покладено визначення перевищення одних точок місцевості над іншими та висот їх відносно прийнятої початкової (вихідної) поверхні. Технічне нівелювання ґрунтується на використанні горизонтального променя візування і виконується двома способами: нівелюванням уперед, нівелюванням з середини.

Ходи технічного нівелювання бувають:

· замкнуті, розімкнуті – прокладені між двома реперами, позначки яких відомі: довжина таких ходів не перевищує 15 км;

· висячі – опираються тільки на один репер з відомою позначкою; максимальна довжина ходу до 8 км. в прямому та зворотному напрямках.

 
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.