Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Геодезичні роботи при вивчені небезпечних геологічних процесів.

 

До небезпечних геологічних процесів відносяться :

· зміщення земляних мас на схилах ( зсуви, спливання);

· розвиток ярів і балок;

· ерозійне руйнування берегів річок і водосховищ;

· розвиток переміщень поверхні та розміщених на ній споруд ( просідання, набрякання, морозне пучіння та ін.);

Постійна дія різних природних і техногенних чинників на ґрунти під спорудами призводить до розвитку деформацій і зміни просторового положення масивів або споруд з часом.

Зміна планового положення об’єкта спостереження характеризується горизонтальним переміщенням з лінійною величиною “q” та його орієнтацією “Q”, тобто, напрямком переміщення у вибраній системі координат.

Визначення горизонтальних і вертикальних переміщень ведуть за допомогою закріплених точок ( деформаційних знаків). Для визначення переміщень точок встановлюють їх положення в одній і тій же системі координат в різні моменти часу.

Величина переміщення, що визначається відносно початкового моменту спостережень, називається абсолютною і розраховується за формулою:

 

∆ U = Uo – Ui,

 

де: Uо – початкова позначка знака;

Uі - позначка на момент і-того циклу вимірювань.

Переміщення визначаються відносно закріплених поза деформаційною зоною вихідних пунктів, які мають бути в межах необхідної точності вимірювань нерухомими. Найпоширенішими методами вимірювань горизонтальних переміщень є такі:

1. Метод створів – застосовується для визначення переміщень гребель, підпірних стінок, мостів, де заздалегідь відомий напрямок руху. Визначення переміщень таким методом виконують за допомогою виміряних малих кутів і відстаней між зміщеними точками створу або шляхом вимірювання безпосередніх відхилень від створу центрованої рухомої марки.

З використанням рухомої марки вимірювання лінійної величини неспівпадання зі створом виконується безпосередньо.

2. Методи тріангуляції і трилатерації, сутність яких полягає в закріпленні на деформованому масиві і за його межами нерухомих точок, що утворюють систему замкнутих трикутників. В замкнутому циклі визначається положення вершин точок як сторін трикутників з виміряними кутами і відстанями між закріпленими знаками.

3. Спостереження за кренами споруд. Під креном розуміють нахил споруди, який характеризується переміщенням в плані верхньої точки “U” і напрямком “Q” в прийнятій системі координат. В залежності від ситуації і конструкції споруди крени визначаються такими способами:

3.1. Спосіб координат, коли навколо споруди на відстані (2...3) висот закріплюють 3...4 пункти, координати яких визначаються будь-якими геодезичними побудовами. Із цих точок через задані проміжки часу прямими зарубками визначаються координати замаркованих точок на вершині споруди. Точність визначення переміщень цим способом складає + - 6 мм при висоті споруди 100м.

3.2. Спосіб вертикального проектування використовується для споруд правильної форми ( труби, башти та ін.). суть способу полягає в проектуванні закріплених точок верхньої частини споруди на її основу. Вимірювання проводять із трьох точок. При висоті споруди більше 100м. цей спосіб дозволяє мати середньоквадратичну похибку не більше як + - 2 мм.

4. Фотограметричний метод – в основі якого лежить безконтактний спосіб, який дає змогу одночасно отримувати точну інформацію про стан всієї споруди або окремих її елементів. Є можливість багаторазового відтворення інформації фотознімком, виконаним із фіксованої точки, дає змогу мати уяву про положення споруди в просторі і в часі. Цей спосіб ефективний для складних споруд. Робота включає обробку фотознімків, їх дешифрування, вимірювальні роботи та обробку результатів вимірювань.

5. Спостереження за осіданням. Метою спостереження є отримання фактичних даних по роботу конструкції та ґрунтової основи при впроваджені в будівельну практику нових типів споруд, а також для оцінки стану унікальних. В разі розвитку небезпечних геологічних процесів та пошкоджень споруд систематичні спостереження дають вихідний матеріал для розробки проектних рішень щодо відбудови споруд та виключення подальших деформацій.

Для спостереження в будівлях закладають осадкові марки і періодично визначають їх позначки. Осідання визначається як різниця між позначками поточного „Hi” та нульового „Ho” визначень, тобто

 

Si = Hi – Ho

 

При визначенні позначок відповідних марок прокладається замкнутий нівелірний хід, який обов’язково опирається на нерухомий репер.

Нівелювання здійснюється за програмою II і III класів; нев’язка замкнутого ходу

 

мм,

 

де n – кількість стоянок інструмента.

За результатами спостережень будують профілі осідань та графіки їх розвитку з часом.

 




Переглядів: 182

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.