Кожне конкретне суспільство, залежно від історичних умов, складається з різноманітних, відносно стійких соціальних спільностей, що виникають на певній економічній підвалині. Сукупність цих спільностей та певний порядок їх взаємодії складають соціальну структуру суспільства.
В науковій літературі соціальну структуру визначають як стійкий зв'язок елементів у соціальній системі суспільства, що означає об'єктивний розподіл суспільства на окремі прошарки і групи, які поєднуються на підставі однієї або декількох ознак, що надають їм неповторну своєрідність і розрізняються за суспільним положенням, за місцем і роллю в системі суспільних зв'язків.
Таким чином, поняття соціальної структури включає в себе, з одного боку, соціальний склад і сукупність різних типів соціальних спільностей усередині суспільства, з іншого – соціальні зв'язки усіх складових частин, які розрізняються за широтою розповсюдження їх дії, за значенням і характеристикою соціальної структури суспільства на певному щаблі розвитку. Основні елементи соціальної структури суспільства представлені на рис.7.1.
Соціальна структура суспільства
Соціально-класова
Соціально-професійна
Соціально-демографічна
Соціально-територіальна
Соціально-етнічна
класи,
соціальні прошарки, групи
трудові та інші колективи
вікові та статеві групи
Міське та сільське населення
етнос, нація, народність
Переглядів: 571
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google: