Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Структури суспільства.

Кожне конкретне суспільство, залежно від історичних умов, складається з різноманітних, відносно стійких соціальних спільностей, що виникають на певній економічній підвалині. Сукупність цих спільностей та певний порядок їх взаємодії складають соціальну структуру суспільства.

В науковій літературі соціальну структуру визначають як стійкий зв'язок елементів у соціальній системі суспільства, що означає об'єктивний розподіл суспільства на окремі прошарки і групи, які поєднуються на підставі однієї або декількох ознак, що надають їм неповторну своєрідність і розрізняються за суспільним положенням, за місцем і роллю в системі суспільних зв'язків.

Таким чином, поняття соціальної структури включає в себе, з одного боку, соціальний склад і сукупність різних типів соціальних спільностей усередині суспільства, з іншого – соціальні зв'язки усіх складових частин, які розрізняються за широтою розповсюдження їх дії, за значенням і характеристикою соціальної структури суспільства на певному щаблі розвитку. Основні елементи соціальної структури суспільства представлені на рис.7.1.

 

Соціальна структура суспільства
           
Соціально-класова Соціально-професійна Соціально-демографічна Соціально-територіальна Соціально-етнічна
класи, соціальні прошарки, групи   трудові та інші колективи   вікові та статеві групи   Міське та сільське населення   етнос, нація, народність
                   

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.