Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Лікування грязями. Покази та протипокази до призначення

Грязі впливають на діяльність нервової, серцево-судинної системи, склад крові, процеси обміну речовин. Велике значення при цьому мають розміри грязьової паляниці, температура грязі та умови проведення процедури (температура, вологість навколишнього повітря). Під впливом грязьових процедур у більшості пацієнтів зростає частота пульсу і дихання, поліпшуються умови циркуляції крові.

Грязелікування активізує процеси обміну речовин. Подразнення великої площі шкіри, нагрітої гряззю, веде до посилення гальмівних процесів у корі головного мозку, що підтверджується сонливістю пацієнта під час і особливо після грязелікувальної процедури. Під впливом грязі може проявлятися загальна (підвищення температури тіла, слабкість, почастішання пульсу, дихання) та місцева (загострення патологічного проце­су, посилення болю в уражених ділянках тіла) реакції. Поява небажаних реакцій зумовлена особливостями реактивності ор­ганізму, що може вимагати зміни дозування, а іноді й методики лікування.

Лікувальні грязі зберігають у дерев'яних ящиках або (краще) в бетонних басейнах. Для запобігання висиханню му­лову грязь заливають 5%-м розчином натрію хлориду. Басейн складається з кількох відділень для зберігання та регенерації (відновлення втрачених властивостей) використаної мулової грязі.

Використавши свіжу грязь одного відділення, беруть ре­генеровану грязь з іншого відділення. Для регенерації грязь слід заливати ропою або 5% розчином натрію хлориду, через 3-4 місяці її можна знову використовувати.

Температура повітря в приміщенні для зберігання торфу має становити +5...+6° С. Торф не повинен висихати і промерзати. Питання про можливість регенерації торфу ще не вирішене.

Нагрівати грязь можна різними способами. Найкращий з них - нагрівання на водяній або пароводяній бані. Якщо досить однієї процедури, то для нагрівання грязі використовують во­дяну баню. У великих лікувальних установах грязь нагрівають у відрах, розміщених у водонепроникних дерев'яних ящиках, за­повнених водою, або в спеціальних котлах, що підігріваються електричним струмом. Грязь нагрівають до температури +50...+52° С, а потім:, змішуючи з холодною гряззю, доводять її до потрібної температури. Перед нагріванням грязь має бути очищена від сторонніх домішок (черепашки, камінці).

Торф потрібно просіяти крізь сито і при нагріванні змочити водою.

Грязь, яку застосовують для лікування ран, а також для тампонів, повторно не використовують. Перед уживанням грязі проводять її бактеріологічне дослідження і якщо в ній ви­являють патогенні мікроорганізми, то застосовувати її для ліку­вання не можна.

Грязелікування застосовують у вигляді аплікацій (паля­ниць) на обмежені ділянки тіла і рідше у вигляді загальних гря­зьових ванн. У грязелікарнях поза курортами користуються ли­ше грязьовими паляницями.

Торф'яну грязь звичайно нагрівають до температури +38...+40°С. Застосовують щадну методику грязелікування, тобто беруть грязь нижчої температури (+37...+38°С).

На деяких курортах (Саки, Мойнаки) використовують природне сонячне нагрівання грязі. У такому разі лікування проводять на відкритому повітрі.

Після закінчення процедури хворий відпочиває протягом 30-40 хв. Процедури тривалістю 15-20 хв звичайно проводять че­рез день. На курс лікування використовують 10-20 процедур. Грязьові паляниці накладають на різні ділянки тіла: живіт, поперек, суглоби.

Досить поширеним є застосування грязі поєднано з постійним струмом або індуктотермією. У цьому разі повністю виключається теплова дія грязі, і лікувальний ефект досягається введенням в організм пацієнта за допомогою постійного струму іонів частинок речовин, що містяться в грязях.

Покази. Захворювання опорно-рухового апарату (не туберкульозного характеру), наслідки травм спинного мозку, хронічні запальні процеси органів черевної порожнини, статевих ор­ганів, неврит.

Протипокази. Гострі запальні процеси, злоякісні новоутворення, туберкульоз, захворювання серцево-судинної системи, нефрит, вагітність.

 




Переглядів: 1255

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.