Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Курортні ресурси Чорноморського узбережжя Криму

Ресурси Чорноморського узбережжя Криму дуже різно­манітні. Клімат приморських рівнинних та передгірних районів степової частини Криму помірно континентальний, з дуже теп­лим літом і м'якою зимою. У приморських передгірних районах клімат середземноморського типу, що характеризується недоста­тньою вологістю влітку та м'якою зимою (порівняно з Північним Кримом). Південний берег Криму- це основний курортний район держави: він розташований на приморській смузі вздовж узбережжя Чорного моря від мису Айя (на заході) до Семидвір'я на сході). До нього належать Ялтинська й Алуштинська курортно-територіальні системи. Клімат тут винятково сприятли­вий - період з температурою, вищою за 10°С, триває 7 місяців.

Ялтинський курортно-рекреаційний районвключає в себе такі курортні населені пункти, як: Ялта, Алупка, Місхор, с-ще Берегове, с-ще Ботанічне, с-ще Виноградне, с-ще Восход, с-ще Відрадне, с-ще Гаспра, с-ще Голуба Затока, с-ще Гурзуф, с-ще Кацівелі, с-ще Кореїз, с-ще Краснокам'янка, с-ще Курпати, с-ще Лівадія, с-ще Масандра, с-ще Меллас, с-ще Олива, с-ще Ореанда, с-ще Паркове, с-ще Понизівка, с-ще Санаторій, с-ще Совєтське, с-ще Сімеїз, с-ще Форос, с. Високогірне, с. Гірне, с. Данилівна, с. Куйбишеве, с. Лінійне, с. Оползневе, с. Охотниче, с Партизанське.

Курорт Ялта - це морська курортна столиця України й АР Крим. Ялта розташована на березі морської затоки. Частина головного пасма Кримських гір утворює навкруги унікальний чашоподібний амфітеатр, що круто спускається до моря. Гірські схили над Ялтою вкриті віковим сосновим лісом та виноградником.

Велика Ялта - особлива адміністративна одиниця АР Крим. Вона простягнулась вздовж Чорного моря на 70 км від Медвідь-гори на сході (селища Гурзуф і Краснознамянка) до селища Форос поблизу миса Сарич на ході. Велика Ялта об'єднує місто - адміністративний центр (біля 80 тисяч жителів), курорти (Гурзуф, Нікіта, Лівадія, Ореанда, Місхор, Алупка, Сімеїз, Форос), селища - біля 30 пунктів, сільськогосподарські землі ВО «Масандра» і ліси Ялтинського заповідника.

На території курорту зосереджено багато парків і скверів, протікають дві річки. Завдяки географічному положенню, клімат Ялти належить до теплого морського. Середня річна температура повітря близько 13° Зима м’яка, тепла, з позитивними місячними температурами, в середньому + 4° - +5 °С.

Літо досить спекотне, з температурою, у червні 20,4°, у липні 23,8°, у серпні 23,7° і вище, але літня жара пом’якшується бризами. Тепла осінь із температурою у вересні 19,0°, у жовтні 14,2°, у листопаді 9,1°. Весна холодніша, температура травня в середньому становить 16,0°.

Вологість повітря помірна. Опадів випадає близько 564 мм за рік, найбільша їхня кількість припадає на холодний період року. Середня швидкість вітру в тепле півріччя дорівнює 2 – 3 м/с. Туманів майже немає. Хмарність у літню пору невелика. Температура води в морі: у червні - 18,липні - 21,9°, у серпні - 22,9°, вересні - 21,8°, жовтні - 17,1°.

Санаторії розташовані в парках з вічнозеленою рослинністю або в парках з листяно-хвойними породами де рев (кримська сосна, дуб та ін.). Знаходяться на відстані від 100 до 800 м від берега моря.

Всі санаторії мають фізіотерапевтичні кабінети і зали лікувальної фізкультури. Санаторії «Росія» «Гірник», «Енергетик», мають у своєму розпорядженні водолікарні, якими користуються також хворі інших санаторіїв. Санаторії обслуговуються загальнокурортним лікувальним пляжами, добре обладнаними й організованими.

У комплексному лікуванні хворих застосовуються всі види кліматолікування: денне, нічне або цілодобове пере­бування на верандах у всі пори року, нічний сон біля моря, аерогеліотерапія, а також: морські купання, лікувальна фізкультура, лікувальне харчування, дозовані прогулянки по маршрутах, пішохідний туризм на близькі й далекі дистанції, ігри на свіжому повітрі, а також: фізіотерапія й медикаментозне лікування.

Зазначені види кліматичного лікування й лікувальної фізкультури використовуються у всіх санаторіях Південного берега Криму в тих або інших поєднаннях, за­лежно від групи захворювання, його форми й стадії.

Санаторії Ялти функціонують протягом року. Сполучення залізницею до ст. Сімферополь, звідти автотранспортом до м. Ялти (93 км); морем на теплоході до порту Ялта.

Алуштинський курортно-рекреаційний районвключає в себе такі курортні населені пункти, як: Алушта, с-ще Бондаренкове, с-ще Виноградне, с-ще Карабах, с-ще Лаванда, с-ще Лазурне, с-ще Партеніт, с-ще Розове, с-ще Семидвір’я, с-ще Утьос, с-ще Чайка, с-ще Верхня Кутузовка, с. Запрудне, с. Ізобільне, с. Кипарисне, с. Лаврове, с. Лучисте, с. Малий Маяк, с. Нижня Кутузовка, с. Нижнє Запрудне, с. Пушкіне, с. Генеральське, с. Зеленогір’я, с. Малоріченське, с. Привітне, с. Рибаче, с. Сонячногірське.

Велика Алушта — адміністративний район Криму, що простягнувся від Партеніту на південному заході, до с. Привітного на південному сході. Вона нараховує близько 80 оздоровниць, декілька десятків тимчасових баз відпочинку, оздоровчих таборів студентів і школярів а також біля 30-ти приватних міні-готелів.

Алушта (34 тисячі жителів) - приморський кліматичний курорт за 50 км від м. Сімферополя. Розта­шований у долині на березі моря, що межує із горами, які захищають місто від північних вітрів. Значні площі курорту зайняті виноградниками, а також садами й зеле­ними насадженнями

Облаштовано пляжі для купання, повітряних і сонячних ванн, теренкури з розробленими маршрутами.

Літо досить спекотне, середні температури повітря в червні 19,9°, у липні 23,5°, у серпні 23,2° С і вище. Осінь тепла: у вересні температура 18,4°, у жовтні 13,3°; весна холодніша від осені. Відносна вологість помірна. Опадів випадає близько 415 мм зарік. Найменша їх кількість припадає на холодну половину рокуз жовтня по лютий. Тривалість сонячного світіння 2259 годин у році; днів без сонця лише 47-50. Температура води в морі: у червні 18,5°, у липні 22°, у серпні 22,7°, у вересні 22°.

Купатися в морі можна із червня по вересень, при температурі води близько 20°.

Показані для направлення в санаторії хворі з захворюваннями дихальних шляхів, серцево-судинними недугами а також супутніми функціональними захворюваннями нервової системи.

Свої пляжі, аеросолярії, теренкури, кабінети електро- та світлолікування а також лікувальної фізкультури мають усі санаторії курорту.

Як основні лікувальні факторі застосовуються кліматолікування і морські купання, лікувальна фізкультура, а також фізіотерапія.

Курорт цілорічний. Сполучення залізницею до ст. Сімферополь, звідки автомашиною; морем на теплоході до порту Ялта, потім катером або автомашиною до Алушти (43 км).

Південно-східне узбережжя Автономної Республіки Крим - цей курортно-рекреаційний район включає в себе такі курортні населені пункти, як: Старий Крим, Судак, Феодосія, с-ще Ельтиген, с-ще Коса Тузла, с-ще Підмаячне, с-ще Новий Світ, с-ще Коктебель, с-ще Курортне, с-ще Орджонікідзе, с-ще Приморський, с-ще Щебетовка, с. Завітне, с. Набережне, с. Челядінове, с. Южне, с. Яковенкове, с. Веселе, с. Морське, с. Сонячна Долина, с. Берегове.

Феодосія- приморський кліматичний курорт у Кри­му, на південно-східному березі Чорного моря. Достатньо відокремлений, але давно освоєний, де для успішного ліку­вання застосовують лікувальні грязі, мінеральні води, мо­ре, піщані пляжі, сухий і жаркий клімат, сучасну медичну техніку; тут працює кваліфікований медичний персонал. Лікують захворювання шлунково-кишкового тракту, нер­вової системи, органів кровообігу, хронічні захворювання нирок, жовчовивідних шляхів, цукровий діабет.

Клімат приморсько-степовий. Зима тепла, тільки січень із середньою температурою близько 0°, у грудні й лютому вже вище 0°. Літо спекотне, із середньою тем­пературою в липні й серпні до 23 - 24° С і вище. Опадів мало близько 350 мм за непосушливий рік. Відносна вологість літому середньому близько 60%. Кількість годин сонячного сяйва - 2200 у рік.

Пляж з піщаним мілководним берегом. Основними лікувальними факторами є клімат і морські купання. Є грязеводолікарня, де використовується привізна мулова грязь озера Аджиголь, а також кабінети фізіотерапевтичний і лікувальної фізкультури.

За 2 км від Феодосії є мінеральне хлоридно-сульфатно-натрієве джерело. Вода застосовується в санаторії з лікувальною метою.

Курорт функціонує протягом року. Сполучення: залізницею до ст. Феодосія (через ст. Джанкой) або морем на теплоході до порту Феодосія, потім автобусом.

До складу Великої Феодосії входять селища Коктебель, Курортне, Орджонікідзе.

Західне узбережжя Автономної Республіки Крим— цей курортно-рекреаційний район включає в себе такі курортні населені пункти, як Євпаторія, Саки, с-ще Углове, с-ще Заозерне, с-ще Чорноморське, с-ще Озерівка, с. Берегове, с. Піщане, с. Ав­рора, с. Портове, с. Стерегуще, с. Володимирівка, с. Вітине, с. Лиманне, с. Ліснівка, с. Михайлівка, с. Маточне, с. Оріхове, с. Попівка, с. Прибережне, с. Уютне, с. Штормове, с. Миколаївка, с. Водопійне, с. Володимирівка, с. Громове, с. Знам'янське, с. Мар’їне, с. Міжводне, с. Новосільське, с. Новоульяновка, с. Окунівка, с. Оленівка, с. Сєверне, с. Сніжне.

Євпаторія вважається одним з найкращих місць для лікування і оздоровлення дітей. Мілководна, тепла і безпечна Каламітська затока, піщані пляжі, цілющі грязі і рапа солоних озер, термальні мінеральні джерела і помір­ковані ціни на проживання і харчування сприяють росту популярності цього курорту.

Євпаторія - приморський кліматичний і грязьовий курорт у Криму на березі Чорного моря, за 65 км від м. Сімферополя.

Курортна зона м. Євпаторії являє собою садово-парковий масив, у якому розташовані санаторії. Клімат характеризується поєднанням теплого морського й степо­вого, помірно вологий, без різких коливань температури. При достатку сонячних днів число годин сонячного світіння досягає 2430, що дозволяє користуватися сонцелікуванням майже увесь рік. До позитивних властивостей клімату відносять бризи, а також рівність ходу ба­рометричного тиску протягом року, невисоку середню відносну вологість повітря (78%), малу кількість опадів (близько 350 мм). До несприятливих факторів клімату відносять вітри північно-східного напрямку, що дмуть, головним чином, у холодну пору року.

Середня річна температура повітря дорівнює 11°; найнижча середньомісячна температура (- 0,5°С) спо­стерігається у січні, найвища (+24,1) - у липні. Число днів

з морозами в середньому 79, з них 39 з відлигами. Найбільш жаркі місяці червень-серпень.

На березі Мойнакського озера функціонує велика грязе- й раполікарня.

Цінними лікувальними факторами Євпаторії є: клімат, морські купання й прекрасний, відмінно обладнаний «золотий» лікувальний пляж, шириною від 20 до 100 м, з «оксамитовим» морським піском. Тривалість купального сезону - більше чотирьох місяців - із другої половини травня до кінця вересня.

У центральній курортній поліклініці проводиться спеціалізований лікарський прийом, є відділення: фізіотерапевтичне й лікувальної фізичної культури.

У комплексному лікуванні хворих застосовуються: грязелікування, раполікування, кліматотерапія, морські купання, лікувальна фізкультура. Курорт працює цілий рік. Сполучення: залізницею до ст. Євпаторія або морем на теплоході до порту Євпаторія, потім маршрутним автобусом до санаторію.

Північно-Східне узбережжя Автономної Республіки Крим (Керченський п-ів)— цей курортно-рекреаційний район включає в себе такі курортні населені пункти, як: Щолкіне, с. Заводське, с. Золоте, с. Калинівка, с. Кам'янське, с. Курортне, с. Мисове, с. Нижньозаморське, с. Нововідрадне, с. Осовини, с. Пісочне, с. Семенівка, с. Соляне, с. Юркине.

Курорти Криму спеціалізуються на лікуванні хворих із не­специфічними захворюваннями дихальної та нервової систем.

 




Переглядів: 569

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.