Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вимірювання змінних струму та напруги

Для оцінки змінних струмів і напруг використовують поняття діючого (середньо квадратичного) значення, амплітудного (максимального) значення і середньо випрямленого значення. Діюче, амплітудне і середнє випрямлене значення пов’язані між собою через коефіцієнт форми кривої (або ) і коефіцієнт амплітуди (або ). Значення цих коефіцієнтів залежать від форми кривої напруги (струму). Так, для синусоїди і ; тому, виміривши одне з трьох зазначених вище значень вимірювальної величини, можна легко визначити решту. Наприклад, якщо вольтметром виміряно діюче значення синусоїдної напруги В, то це означає, що В, а В.

Для вимірювання діючого значення змінних струму і напруги промислової частоти найчастіше користуються електромагнітними, електродинамічними і феродинамічними приладами, а на підвищених частотах - термоелектричними, електростатичними, випрямними і електронними (аналоговими та цифровими). Середнє випрямлене і амплітудне значення вимірюють випрямними і електронними приладами.

Для вимірювань струму менше за 1 мА і напруги нижче ніж 0,1 В застосовують електронні прилади, нижні границі вимірювань яких досягають 10-9 А і 10-6 В.

Для розширення границь вимірювань амперметрів змінного струму застосовують вимірювальні трансформатори струму ВТС. Значення вимірюваного струму визначають як , де - номінальний коефіцієнт трансформації вимірювального трансформатора струму.

Похибка вимірювання містить похибки амперметра і коефіцієнта трансформації трансформатора струму.

Напругу, яка перевищує 600 В, вимірюють, використовуючи вимірювальні трансформатори напруги (ВТН). Для схеми рис. 11.5 , де - номінальний коефіцієнт трансформації вимірювального трансформатора напруги.

На похибку вимірювання напруги впливає похибка коефіцієнта трансформації трансформатора напруги, тому необхідно, щоб його клас точності був вище від класу точності вольтметра.

Прилади прямого перетворення забезпечують вимірювання струму і напруги з похибкою не менше 0,1 %. Точніші вимірювання здійснюються термоелектричними компараторами. Порівняння діючих значень постійного і змінного струмів здійснюються за допомогою термоелектричного перетворювача ТП, який складається з нагрівача та термопари. Спочатку перемикач SА ставлять в положення 1. Значення термо-ЕРС, що виникає, дорівнюватиме , де кп - коефіцієнт перетворення ТП; Іх - діюче значення струму.

Виміривши за допомогою мілівольтметра значення Ех, перемикають SА в положення 2 і регулюють значення постійного струму до отримання термо-ЕРС Е0, яка за значенням дорівнювала б Ех, тобто добиваються попереднього показу мілівольтметра.

Враховуючи, що (значення кn для постійного змінного струму залишається однаковим), маємо , тобто (для діючих значень), і, виміривши значення І0 за допомогою компенсатора постійного струму, визначаємо Іх.

Похибка вимірювань змінного струму (напруги) за допомогою компаратора складається із похибки вимірювання постійного струму (напруги) і похибки порівняння значень Іх і Іо (UХ і U0). Для точних вимірювань замість мілівольтметра використовують компенсатор постійного струму.

В трифазних колах при симетричному навантаженні обмежуються вимірюванням одного з лінійних струмів та однієї з лінійних напруг, причому вимірюють їх так само. Як і в однофазних колах. У колах низької напруги три лінійні напруги в разі асиметрії їх вимірюють одним вольтметром з перемикачем. Для вимірювання трьох лінійних струмів та напруг у трифазному трипровідному колі із застосуванням трансформаторів струму та напруги достатньо мати два однакових трансформатора або три однакових трансформатора, з’єднаних зіркою.

Для вимірювань несинусоїдних струмів та напруг слід користуватися приладами, робочий частотний діапазон яких охоплює усі ті гармонічні складові досліджувального сигналу, нехтування якими недоступно за умов потрібної точності вимірювань. Зокрема, для вимірювань діючих значень несинусоїдних струмів і напруг найкраще користуватися термоелектричними, електродинамічними, електростатичними і електронними приладами, для вимірювання середньовипрямлених значень - електронними, градуйованими в середньовипрямлених значеннях, а для вимірювання амплітудних значень напруг - електронними піковими вольтметрами.




Переглядів: 2716

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.