Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Аналіз інвестиційної діяльності підприємства ТОВ «Універсальна бурова техніка»

Рис. 2.1. Поточні і довгострокові завдання промислової політики.

Отже, яка стратегія підприємства на початковому етапі інвестиційної діяльності, наскільки вдалою виявилась реалізація цієї стратегії, які фактори успіху або невдач інвестиційної стратегії, на якому етапі інвестиційного проекту виникла невдача і які її причини - всі ці завдання пояснює промислова політика і ринок інвестицій.

Інвестиції є джерелом розвитку економічних систем, при цьому сприяють їх переходу з одного стану в інший. Реалізація інвестиційного процесу пов‘язана з певними змінами стану соціально-економічної системи і є цілеспрямованим її переходом з існуючого в необхідний стан, який описується за допомогою параметрів, що відображають мету інвестування. Рух системи з початкового стану в кінцевий можливий по декількох траєкторіях, які утворюють область допустимих рішень. Вибір конкретного шляху визначається початковими вимогами, обмеженнями, покладеними зовнішнім оточенням і вимогами, поданими учасниками проекту.

По тривалості інвестиційний процес охоплює весь інвестиційний цикл від зародження ідеї, її реалізації до досягнення намічених показників ефективності. Слід відмітити, що поняття інвестиційного циклу значно ширше поняття циклу капіталовкладень, яке завершується введенням в експлуатацію створених основних виробничих фондів. Інвестиційний період - це весь проміжок часу, на протязі якого інвестиції мають вплив на виробничий процес.

Сам інвестиційний процес можна зобразити як економічну систему, функціонування якої здійснюється в умовах складної взаємодії комплексу факторів внутрішнього і зовнішнього порядку (рис. 2.2). Слід зазначити, що на рисунку подано такі умовні позначення:

|Х | - вектор початкових умов;

│Y│ - вектор результатів;

│Z│ - вектор дії навколишнього середовища;

│Z│ -вектор внутрішніх факторів;

Sn -початковий стан підприємства;

Sk –кінцевий стан.

Вектор початкових умов об‘єднує ресурси, які надходять на вхід системи, а також обмеження, які необхідно враховувати в процесі реалізації інвестиційного проекту. І ресурси, і обмеження визначаються початковим станом промислового підприємства і навколишнього середовища.

Слід зазначити, що обмеженість інвестиційних ресурсів це не один фактор, який вплине на інвестиційний процес. Відсутність або нестача надійної, повної і своєчасної інформації, кваліфікованих спеціалістів і управлінського персоналу виявлять не менший, а можливо і в деякому ступені більший вплив на розвиток інвестиційного процесу і його результати. Важливу роль відіграють технічні і технологічні ресурси: вікова і технологічна структура основних виробничих фондів, ресурсоємність технологій, які використовуються, і, які, в свою чергу, визначають ступінь відповідності споживчих характеристик готової продукції вимогам ринку. Тимчасові параметри встановлюються, виходячи з необхідних строків появи товару на ринку, умов залучення позичкового капіталу та періоду окупності інвестиційних затрат.

Характер спливання і результати інвестиційного процесу визначаються станом промислового підприємства, з яким вони пов‘язані внутрівиробничими (організаційно-економічними і технологічними) зв‘язками. З позицій мети наукового дослідження промислове підприємство, в рамках якого здійснюється інвестиційний процес, являє собою одне з компонентів середовища – мікросередовище. В нашому розумінні промислове підприємство як підсистема зовнішнього середовища включає наступні елементи: акціонерів, керівництво і функціональні підрозділи - відділи виробництва, маркетингу і збуту, досліджень і розробок, матеріально-технічного забезпечення, управління персоналом, обліку і фінансів, а також діючу на підприємстві виробничу і інформаційну інфраструктуру.

На основі розгляду різних класифікацій можна уявити, що по цілях на промислових підприємствах всі інвестиційні процеси можна поділити на дві основні групи: підтримання прибутку і збільшення прибутку (рис. 2.2).

До першої групи відносяться інвестиції, які забезпечують безперервність виробничого процесу (оновлення і заміна основних засобів) або, які підтримують і укріплюють позиції підприємства на ринках збуту (зниження собівартості, вдосконалення і підвищення якості продукції, яка випускається). Інвестиції іншої групи пов‘язані з розширенням обсягів виробництва, засвоєнням нових видів продукції, виходом на нові ринки, проникненням в інші сфери діяльності, тобто з ростом і розвитком підприємства.

Інвестиційний процес, навіть, який регулюється в спрощеній формі, неминуче виходить за рамки одного підприємства. Обов‘язковими учасниками є, наприклад, постачальники сировини та обладнання, а у випадку реконструкції, будівництва і т.д. до них приєднуються проектні і будівельні організації. Найбільш часто інвестиційний процес організаційно оформлюється у формі проекту, який являє собою комплексний план заходів, що включає в себе (в залежності від типу проекту) капітальне будівництво, придбання технологій, постачання сировини і матеріалів, закупівлю обладнання, підготовку кадрів і т.д., які направляються на створення нового і модернізацію (розширення) діючого виробництва товарів і послуг. Слід відмітити деяку відокремленість проекту від поточної операційної діяльності підприємства і обмеженість його існування в часі. У зв‘язку з цим в теорії управління проектами найбільш часто проект визначається як “окреме підприємство з визначено встановленою метою, виконання якої визначає його звершення ...”.

Зрозуміло, що інвестиційні проекти різного типу можуть реалізуватися підприємством одночасно, доповнюючи одне одного. У зв‘язку з цим виникає завдання координації в часі проектів, які плануються і знаходяться на стадії здійснення. Інвестиційний процес охоплює всі функціональні області діяльності маркетингу до управління персоналом, тому в ході його реалізації необхідна також координація функцій (виготовлення, продаж, адміністративна діяльність і фінансування).

Вплив ринку на розвиток інвестиційного процесу, на нашу думку, найбільш сильно виявляється на двох фазах життєвого циклу: при формуванні задуму і в експлуатаційний період. При розгляді спонукальних мотивів інвестування визначалось, що зміни попиту є найважливішим стимулом для ініціювання інвестиційного процесу. При цьому стан ринку, тобто співвідношення попиту і пропозиції товарів і послуг, визначає не тільки мету, але й вибір засобів їх дослідження.

В умовах ринкових відносин при реалізації кожного інвестиційного проекту повинно відбуватися маркетингове дослідження, результати якого відіграють провідну роль при прийнятті інвестиційного рішення. Дослідження зосереджено на трьох основних етапах:

1) вивчення структури ринку і його сигментів;

2) прогнозування місткості ринку рівня попиту на середньострокову перспективу;

3) визначення умов конкуренції.

На основі отриманої інформації виробляється концепція стратегії інвестиційного проекту, яка визначає цільову групу покупців, товарний діапазон і дозволяє ідентифікувати позицію товару на ринку з точки зору конкурентних переваг (ціна та унікальність). “…В залежності від стадії життєвого циклу об’єкту можна говорити про підхід до оцінки ефективності з боку розробника і виробника, а також про підхід з боку споживача і сфери експлуатації об’єкта…” [47]. Лише тільки після цього можливе визначення виробничої програми, і, відповідно, необхідних виробничих потужностей, інфраструктури, технічних і технологічних рішень, вимог до ресурсів, які використовуються.

Значну роль в зниженні невизначеності умов проходження інвестиційних процесів, як відомо відіграє держава, яка в ринковій економіці часто виступає побічним учасником процесу. Держава, за допомогою економічної політики, повинна суттєво впливати на стан самого промислового підприємства, його оточення та інвестиційну активність. Одним з основних завдань держави є забезпечення стабільного макроекономічного середовища підприємства (див. додаток Б) і регулювання величини вартості капіталу. Однак, вплив держави на інвестиційну активність не обмежується регулюванням ринків капіталу. Він включає в якості ключових елементів також амортизаційну і фіскальну політику, які суттєві з точки зору формування на промисловому підприємстві внутрішніх інвестиційних ресурсів. Прискорена амортизація виступає як фактор, який сприяє нагромадженню і оновленню капіталу. До загальних інструментів стимулювання інвестицій відносять також пред’явлення різних податкових та митних пільг активним інвесторам та ряд інших заходів.

Виходячи з описаних характеристик інвестиційного процесу його середовища, механізм прийняття рішення в інвестиційній сфері схематично можна зобразити наступним чином ( рис.2.3).

На першому етапі на основі внутрішньої інформації формується перелік можливих об’єктів інвестицій, до того ж, мотиви, які спонукають до інвестування, можуть бути різними. Далі для кожної інвестиційної альтернативи здійснюється оцінка основних компонентів, які визначають рівень прибутковості: поточних витрат і прибутків, величини капіталовкладень і їх розподіл в часі. До такої оцінки необхідно залучити інформацію про поточний стан і прогнози розвитку ринків збуту, ресурсів і капіталу. Також необхідно оцінити узгодженість проекту зі всіма обмеженнями технічного, соціального, і економічного, фінансового і комерційного характеру для визначання його реалізації.

Після первинного вибору можливих об’єктів вкладення капіталу для кожного з них необхідно розробити альтернативні варіанти реалізації і спрогнозувати динаміку грошових потоків, що є основою для проведення подальшого фінансово-економічного аналізу доцільності і наявності інвестицій. Така оцінка базується на принципах теорії ефективності цінних рішень. Отриманні з їх використанням результати розрахунків можуть бути основою для прийняття рішень інвестиційної політики.

Слід відмітити, що ніякі, навіть найскладніші формалізовані критерії не дозволять зробити однозначний вибір. Потрібний багатосторонній аналіз впливу інвестиційного процесу і його результатів на підприємство.

Після прийняття кінцевого рішення починається стадія проектування і розробки техніко-економічного обґрунтування. На цій стадії, як і на всіх наступних фазах життєвого цикли інвестицій, може використовуватись методологія управління проектами, яка є “…засобом управління в умовах, що змінюються, і в системах, що розглядаються, в умовах нестабільності і невизначеності…” [48].

Ми вважаємо, що будь-яке інвестиційне рішення промислового підприємства опирається на:

1) оцінку власного фінансового стану і доцільності участі в інвестиційному процесі;

2) оцінку розміру інвестицій і джерел фінансування;

3) оцінку майбутніх надходжень від реалізації проекту.

Прийняття того чи іншого рішення ускладнюється різними факторами: безліччю доступних проектів і обмеженістю фінансових ресурсів, необхідністю прийняття на себе інвестиційного ризику.

Монополія на здійснення інвестицій є природнім наслідком монополії державної власності на засоби виробництва і пропонує передачу всіх функцій планування і управління інвестиційною діяльністю органам державного управління. При відсутності ринків інвестиційний процес розглядається як жорстко детермінована система, яка при початкових умовах переходить в єдиний визначений стан. Метою підприємства при здійсненні капіталовкладень рахується саме дослідження планових результатів, і наявність якої б не було власної інвестиційної політики в цих умовах просто неможливо.

Вищезазначене обумовлює удосконалення управління інвестиціями для вітчизняних підприємств і потребує додаткових досліджень і методичних розробок в даній галузі.


Аналіз інвестиційної діяльності підприємства ТОВ «Універсальна бурова техніка»

В сучасних умовах господарювання інформаційне забезпечення фінансово-господарської діяльності має складну структуру і визначається різними факторами: рівнем управління, цільовим призначенням інформації, складом користувачів та ін. На рівні підприємства основу інформаційного забезпечення фінансової діяльності складає бухгалтерська звітність. Вона повинна містити в собі дані, необхідні для:

1. Прийняття обґрунтованих управлінських рішень в області інвестиційної політики;

2. Оцінки динаміки і перспектив зміни прибутку підприємства;

3. Оцінки наявних у підприємства ресурсів і ефективності їх використання.

Процес прийняття управлінських рішень впливає на послідовність процедур аналізу фінансового стану. Функціонування підприємства в умовах ринкової економіки не можливе без здійснення фінансового аналізу. Такий аналіз може виконуватися управлінським персоналом даного підприємства, оскільки він базується на загальнодоступній інформації. Фінансовий аналіз являє собою метод оцінки і прогнозування фінансового стану підприємства на основі його бухгалтерської звітності [24].

Всі підприємства в тій чи іншій мірі пов’язані з інвестиційною діяльністю. Будь-яке інвестиційне рішення базується на :

· оцінці власного фінансового стану підприємства і доцільності брати участь в інвестиційній діяльності;

· оцінці розміру інвестицій і джерел фінансування;

· оцінці джерел майбутніх надходжень від реалізації проекту.

Цінність результатів інвестиційних проектів буде залежати, перш за все, від повноти і достовірності інформації, що представлена в бізнес-плані, а також від правильності методів, що використовуються при фінансовому аналізі інвестиційних проектів підприємств.

У фінансовому аналізі результатів інвестиційного проекту при залученні інвестицій в промислове виробництво аналізується, перш за все, ліквідність, платоспроможність підприємства. Для цього необхідне проведення глибокого фінансового аналізу підприємства ТОВ «Універсальна бурова техніка» м.Дрогобич.

В кінці ХІХ – початку ХХ століття іноземні компанії виявляли неабиякий інтерес до розвідувальних і бурових робіт, видобутку й транспортування чорного золота у Бориславі, що на Прикарпатті. Завдяки інвестиціям створювались підприємства, виробнича мета яких полягала в обслуговуванні тодішніх промислових потреб Борислава. Всюди виникали майстерні й маленькі цехи. На базі одного з них "Дросу", 16 серпня 1946 році був створений механічний завод, який започаткував історію ТОВ "Універсальна бурова техніка".

За кілька років було закладено основи одного з перших машинобудівних підприємств у Галичині. Спочатку Дрогобицький механічний спеціалізувався на ремонті бурового устаткування, виготовлені ємностей для буріння, циклонних апаратів, автоцистерн, установок для трелювання лісу та інших замовлень.

Першу партію бурових доліт (32 одиниці) було вироблено у 1947 році. Тоді і почалася перша реконструкція підприємства. У продовж перших п'яти років було збудовано ковальський та інструментальний цехи, цех з ремонту бурового обладнання, термічну дільницю.

5 липня 1955 року завод було перейменовано з механічного в машинобудівний.

Визначальним для остаточного становлення й розвитку заводу став 1960 рік. Підприємство перейшло на виробництво виключно бурового інструменту. Новий напрямок діяльності поставив нові завдання – розширити виробничі майданчики. Почалася друга реконструкція заводу. Було успішно споруджено блок, до складу якого увійшли три цехи – механічний термічний та механоскладальний. Справжньою трудовою перемогою стало спорудження найбільшого в Україні ковальсько-штампувального цеху. Долотний здобув статус підприємства всесоюзного значення.

15 березня 1966 року завод було перейменовано з машинобудівного в долотний.

У червні 1970 року підприємство долає мільйонний рубіж виробництва доліт.

У зв'язку з ростом в країні обсягу буріння глибоких та надглибоких свердловин зростає потреба промисловості у долотах підвищеної проходки. Заводськими спеціалістами було створено та налагоджено випуск нових доліт ІСМ, проходка яких у 20 разів перевищувала проходку звичайних трьохшарошкових. Дрогобицький долотний стає одним з найпотужніших підприємств СРСР. Кожне третє долото, що тоді випускалося в країні, вироблялося в Дрогобичі.

У продовж квітня-травня 2003 року було завершено чергову реконструкцію долотного виробництва з перенесенням, без зупинки виробництва, основних цехів у сучасний блок цехів №5. Через рік запустили в експлуатацію і термічний цех, обладнаний п'ятьма новими потужними печами фірми "Іpsen".

З 2010 року "Дрогобицький долотний завод" було перейменовано в ТОВ "Універсальна бурова техніка".

Інтелектуальний та трудовий потенціал колективу ТОВ «Універсальна бурова техніка» дозволяє вирішувати найскладніші завдання по впровадженню новітніх технологій виробництва для забезпечення своїх споживачів високоякісною та надійною продукцією. Система управління якістю ТОВ «УНІБУРТЕХ» сертифікована Американським нафтовим інститутом (API), на відповідність API Spec Q1, ISO 9001:2008, ISO/TS29001, що підтверджено сертифікатaми №Q1-1321, №1489, TS-1213 відповідно.

Долота шарошкові сертифіковані API на право нанесення монограми API у відповідності стандарту API Spec.7-1, що підтверджено сертифікатом № 7-1-0936.

ТОВ "Універсальна бурова техніка" єдине в Україні підприємство по виготовленню бурового інструменту.

Підприємство виробляє більше 230 типорозмірів бурових шарошкових доліт діаметром від 74,6 до 490 мм різних конструктивних виконань для буріння порід від м'яких до дуже міцних в нафтогазовій, гірничорудній, геологорозвідувальній та нерудній промисловостях.

Високопрофесійні інженери конструкторського-технологічного відділу, котрі володіють сучасними комп'ютерними засобами проектування, розробляють та впроваджують у виробництво нові конструкції шарошкових доліт у відповідності до вимог споживача.

З метою підвищення якості виготовлення технічного рівня продукції на підприємстві постійно реалізується програма переозброєння виробництва. На всіх етапах виробництва встановлені оброблювальні центри та верстати з ЧПК провідних світових фірм – виробників.

Особлива увага на підприємстві акцентується на якості продукції, що виготовляється. Система якості, яка впроваджена на підприємстві, забезпечує виготовлення продукції у відповідності з усіма вимогами споживачів на всіх стадіях технологічного процесу. Система управління якістю сертифікована на відповідність стандартам API Specification Q1, ISO 9001, ISO/TS 29001. Долота шарошкові сертифіковані Американським нафтовим інститутом на відповідність стандарту API Spec. 7-1.

Маркетингова діяльність підприємства включає в себе комплексне дослідження ринку, аналіз виробничо-збутових можливостей, розробку маркетингової стратегії. Завдяки чому вдається в найкоротші терміни задовольнити всі побажання наших споживачів.

У даний час подолання спаду виробництва, структурні зміни і нормалізація функціювання економіки, досягнення економічного росту потребують здійснення великомасштабних інвестицій в основний капітал.

Необхідно також відмітити, що інвестиційні ресурси, які є в наявності, в даний час використовуються з досить низькою ефективністю. В сучасних умовах завдання підвищення ефективності інвестицій випливає на перший план і стає більш важливим, ніж нарощування обсягів капіталовкладень.

Відомо, що стан перехідної економіки в більшості детермінується не економічними факторами розвитку. Формування ринкового господарства припускає реформування соціально-економічних відносин, потребує інституційних перетворень, найважливішими з яких є зміна типу господарювання, відносини форм власності, лібералізації цін тощо. Такі зміни неминуче порушують практично всю економіку країни: спосіб розподілу ресурсів, тип відтворення, моделі мотивації, засоби і завдання економічного розвитку, чинне законодавство. З точки зору інвестиційної діяльності відбувається суттєва зміна структури фінансування капітальних вкладів, поступовий перехід від переваги централізованих джерел фінансування і державних інвестицій до пріоритету власних засобів промислових підприємств і приватних інвестицій.

Державні централізовані вкладення в рамках цільових інвестиційних програм направляється на фінансування тих проектів, які неможливо здійснити за рахунок інших джерел. В сфері промислових інвестицій держава трансформує свої функції, прагнучи бути в ролі комерційного інвестора і партнера не держаних інвесторів. Вона надає все більшого значення забезпеченню своєю підтримкою не стільки цільових джерел фінансування, скільки пред’явленню гарантій приватному інвестору, зниження для нього ризиків. Для цього використовуються строкові інвестиції, сертифікація і експертиза, державні гарантії, включаючи зобов’язання про повернення вкладених ресурсів при зриві інвестиційного проекту.

Зауважимо, що одним з джерел власних засобів є амортизаційні відрахування. Амортизація є найбільш стабільним джерелом фінансових засобів і повинна розглядатися як один із основних стимуляторів інвестицій.

Менш сприятливі перспективи реінвестування прибутку, величина якого залежить від більшості виробничих і організаційно-технічних факторів, а також від стратегії розвитку промислового підприємства. Важливу роль відіграє й існуючий рівень оподаткування. По мірі погіршення фінансового стану підприємств питома вага прибутку в інвестиційних ресурсах постійно знижується. Спад обсягів інвестицій у національній економіці в значній мірі пояcнюється тим, що скорочення бюджетного фінансування не підкріплюється ростом капіталовкладень підприємств. Більшість експертів вважають, що власних засобів підприємств не достатньо для здійснення необхідних їм великомасштабних і дострокових інвестицій.

Слід відмітити, що будь-який інвестиційний проект завжди повинен розглядатися у тому середовищі, в якому він існує, а звідси випливає, що не дивлячись на загальну орієнтацію, яка прийнята в міжнародній практиці, для оцінки ефективності інвестицій необхідна адаптація зарубіжних методик до економічних умов України. Економіка перехідного періоду по своїй природі не стабільна і не стійка, що обумовлює цілий ряд специфічних макроекономічних характеристик, серед яких, перш за все, повинні бути виділенні висока інфляція і не пропорційні зміни ціноутворенні. Таким чином об’єктивно виникає завдання підвищення ефективності інвестиційного процесу. Для вирішення цього завдання, на наш погляд, потрібно перш за все, реалізувати системний підхід до інвестиційного процесу, виділити основні фактори середовища і характер їх впливу на проект.

Економіко-математичне моделювання інвестицій дозволяє визначити порівняльну значимість окремих факторів середовища і параметрів інвестиційного проекту в різних умовах. Отримана інформація дає можливість становлення довгострокових кількісних орієнтирів ефективності інвестицій, визначення найбільш перспективних шляхом вдосконалення управління інвестиційним процесом, що дозволяє оптимізувати інвестиційну політику і більш ефективно використати наявні ресурси. Основні риси й відмінності схематично зображенні на рис.2.4.

З позиції ефективного управління важливо також пропрацювати єдину систему економічних показників інвестиційного процесу, в якій чітко були б визначені змінні і результативні показники. Самі функціональні показники, які постають як критерії ефективності, слід при цьому співвіднести з точки зору їх пріоритетності при прийнятті рішень при різних завдання інвестування. Формування методичної бази оцінки ефективності проектів повинно сприяти регулюванню інвестиційної діяльності на більш високих рівнях управління.



Тенденції змін в економічній політиці у даній області ведуть до більш ширшої участі держави в структурній перебудові економіки, підвищенню частки державних інвестицій при збереженні пріоритету забезпечення макроекономічних умов росту інвестицій. При цьому результати інвестиційної політики держави будуть в значній мірі залежати не стільки від розмірів засобів, які інвестуються, скільки від того, куди вони будуть вкладатися.

Для стимулювання участі приватних інвесторів у промислових інвестиційних проектах не може бути використаний критерій максимуму залучених інвестором засобів, або мінімуму задіяних централізованих капіталовкладень. Єдиним показником, пов’язаним з комерційною ефективністю проектів, є строк окупності, до того ж мета ефективності визначена на рівні двох років. Такий критерій є достатньо чітким орієнтиром, який відповідає меті отримання реальних прибутків в мінімальні строки. Однак, він обмежує коло підтримуваних проектів тими, які вже находяться на стадії активної реалізації, або носять короткостроковий характер.

Таким чином, як і багато інших законодавчих рішень, які формують нормативно-правове середовище інвестиційної діяльності, рішення про конкурсний вибір інвестиційних проектів потребує розробки і вдосконалення існуючих процедур і методичних матеріалів.

Виходячи із вищесказаного, ми вважаємо, можуть бути сформульовані наступні першочергові завдання дослідницького характеру:

1) проведення порівняльної оцінки фактів середовища і показників інвестиційних проектів по ступені їх впливу на економічну ефективність в різних умовах;

2) виявлення особливостей інвестування в умовах ринкової економіки і закономірностей, які дозволяють підвищити ефективність прийняття рішень і управління інвестиційними процесами;

3) визначення межі рівня інфляції, яка припустима з точки зору економічної доцільності реалізації інвестиційних проектів для промислових підприємств;

4) розробка системи економічних показників та економіко-математичної моделі інвестування.

Наступним етапом розвитку підприємств повинна стати розробка інвестиційних проектів. Головна помилка українських виробників, а також керівництва підприємств, які потребують інвестиційних коштів, полягає в тому, що вони не завжди достатньо чітко уявляють напрямки використання цих коштів. Те, що і як виробляли раніше не принесло прибутку, достатнього для подальшого розвитку підприємства. Тому бізнес-плани, в яких не представлено нічого нового не можуть зацікавити потенційних інвесторів.

Щоб вивести підприємство з кризи, необхідно приділити увагу фінансуванню науково-технічної, дослідницької сторін розробки проектів і лише після цього вжити обґрунтованих заходів для виходу підприємства з кризи і створення рентабельного виробництва.

Обов’язковим в процесі інвестування є виконання двох умов: перша – вкладені кошти повинні бути повністю поверненні, друга – прибуток має бути достатнім, щоб компенсувати тимчасову відмову від використання коштів і ризик, який виникає у зв’язку з цим.

Дослідження, а потім розробка і обґрунтування інвестиційних проектів на їх основі мають показати інвестору, що саме приведе до виникнення цих умов, і вказати об’єкт інвестування.

Інвестиційна діяльність відноситься як до довгострокових завдань промислової політики, так і до її поточних завдань. Слід відмітити, що інвестиційна діяльність промислового підприємства, з одного боку, є чинником успішної промислової політики, а з іншого боку – функцією цілого ряду факторів, від яких залежить і рівень інвестиційної активності інвесторів.

Забезпечення інвестиційної активності як в довгостроковому плані, так і в поточному визначається політичною і економіко-політичною стабільністю ситуації в країні. Мова йде, перш за все, про збереження загальнополітичного курсу і курсу на ринково-орієнтоване господарство. В певному ступені самостійним фактором є законодавча визначеність та стабільність це означає, що: строк дії законів повинен вимірюватися не місяцями; закони повинні підтримуватися однієї і тієї ж направленість і не перечити одне одному. Перераховані факти можна віднести до компетенції держави, і вони мало залежать від діяльності підприємств.

Що стосується факторів, які безпосередньо залежать від промислово-підприємницьких структур, то тут впливають такі основні напрямки діяльності:

1. Стратегічне управління економічним життям промислового підприємства;

2. Фінансово-економічна ефективність діяльності фірми;

3. Економічна привабливість інвестиційних проектів.

Активізація інвестиційної діяльності, зростання обсягу інвестицій з усіх можливих джерел та їх ефективне використання є основною передумовою економічного зростання у майбутньому, одним із “мірил” успіху у реформуванні економіки України.


 




Переглядів: 562

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.