Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Підсилювачі керуючих сигналів

Для роботи силового транзистора в ключовому режимі необхідно забезпечити максимально швидкий заряд ємності його затвора до напруги відкривання, при якій робоча точка транзистора переходить на так зване плато Міллера, і швидкий розряд цієї ємності для закривання транзистора.

Цифрова система керування з тактовою частотою, що в багато разів перевищує частоту імпульсів ШІМ, має достатню крутизну фронтів вихідних імпульсів, тому їх необхідно лише підсилити. Для цього зручно використовувати комплементарну пару польових транзисторів з близькими параметрами в одному корпусі.

Схема підсилювача керуючих сигналів для силових транзисторів VT2 I VT4 зображена на рис. 3.4. Струм заряду і розряду затвора силового транзистора комутується комплементарною парою VT1. Транзистор VT2 і резистор R2 інвертують керуючий сигнал і узгоджують рівень напруги системи керування з напругою живлення затворів. Конденсатор С1 запобігає поширенню імпульсних завад по дроту живлення і повинен бути розміщений якнайближче до підсилювача.

 

Рис. 3.4 Підсилювач керуючих сигналів

 

При високому рівні керуючого сигналу транзистор VT2 відкритий і з’єднує затвори VT1 з землею, тому p-канальний транзистор відкривається, а n-канальний закривається, керуюча напруга на виході стає рівною напрузі живлення затворів і ємність затвора силового транзистора заряджається, що призводить до його відкривання. При низькому рівні вхідного сигналу транзистор VT2 закритий і на затворах VT1 позитивна напруга, тому p-канальний транзистор закривається, а n-канальний відкривається, з’єднуючи затвор силового транзистора з землею. Ємність затвора розряджається і транзистор закривається.

Керування силовими транзисторами VT1 i VT3, як уже зазначалося, потребує складнішої схеми через необхідність розв’язки кола керування і силового кола. Для цього можна використати розділюючий трансформатор ТV1 (рис. 3.5) з двома зустрічно включеними первинними обмотками w1 i w2, які почергово підключаються до позитивного входу живлення або до нуля. При позитивній напрузі на обмотці w1 з’являється позитивна керуюча напруга 1, що відкриває транзистор VT1, і негативна керуюча напруга 2, і закриває VT3. Зворотній процес відбувається при підключенні позитивної напруги до обмотки w2.

 

Рис. 3.5 Підсилювач керуючих сигналів з гальванічною розв’язкою

При нульовій напрузі на w1 i w2 на вторинних обмотках w3 i w4 також нульова напруга, ємності затворів обох силових транзисторів розряджаються і вони закриваються.

У двотактних схемах зазвичай відсутня проблема підмагнічування трансформатора і його переходу в насичення, однак в разі отримання квазісинусоїдальної напруги методом однополярної ШІМ використовуються серії імпульсів однакової полярності, що змінюється на пртилежну у наступній серії, тому для уникнення переходу в насичення габаритна потужність трансформатора має бути більшою, ніж при звичайній вихідній напрузі у формі меандра. Використання двополярної ШІМ не вирішує проблему, а лише знижує швидкість переходу в насичення, при цьому збільшуючи середній струм через силові транзистори при тій самій потужності навантаження.

Слід зазначити, що розділюючий трансформатор створює обмеження максимальної тривалості і мінімальної частоти керуючих імпульсів.

 




Переглядів: 396

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.