Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Представники зообентосу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.3. Розрахунок індексу Вудівіса.

 

Оцінка якості води виходячи з індексу запропонованого Вудівісом здійснюється за макробезхребетними, які живуть в товщі води і на дні, включаючи підводні споруди. Для того щоб оцінити якість води або стан водойми необхідно:

1. Визначити які індикаторні групи організмів мешкають у річці. Пошук починають із самих чутливих до забруднення личинок веснянок (Plecoptera), одноденок (Ephemeroptera), волохокрильців (Trichoptera), тобто, в такому ж самому порядку, як вони розміщені в табл. ”Індикаторні групи макробезхребетних”.

Якщо у водоймі є личинки веснянок, то далі роботу треба вести за першим чи другим рядком таблиці робочої шкали для визначення біотичного індексу. Якщо знайдено кілька видів веснянок то працюємо з першим рядком, якщо тільки один – то з другим рядком. Якщо веснянок не знайдено то шукають личинки одноденок. Якщо вони є то в залежності від кількості знайдених видів працюємо з третім рядком шкали (більше 1 виду) або з четвертим рядком (тільки 1 вид). Якщо одноденок не виявлено, то звертають увагу на наявність личинок волохокрильців і відповідно працюють з п’ятою стрічкою (більше 1 виду) або шостою стрічкою (1 вид) шкали. Якщо волохокрильців не виявлено то шукають бокоплавів, віслючків, тубіфіциди, хірономіди і відповідно працюють з восьмою і т.д. шкалою.

2. Далі необхідно оцінити різноманітність бентосних організмів. Треба визначити кількість ”груп” бентосних організмів у пробі (у групу входять вісі види представлені в табл. ”Індикаторні групи макробезхребетних”). Визначивши кількість ”груп” у пробі знаходять відповідний стовпчик на робочій шкалі.

3. На перехресті рядків і стовпчиків на робочій шкалі отримують значення біотичного індексу. Відповідно до цього індексу визначають клас якості води:

 

- блакитний колір – вода дуже чиста – І клас

- зелений колір – вода чиста – ІІ клас

- жовтий колір – вода забруднена – ІІІ клас

- помаранчевий колір – вода брудна – IV клас

- червоний колір – вода дуже брудна – V клас

 

 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.