Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Історія кафедри «Кафедра Загальної гігієни»

Історія становлення та розвитку кафедри загальної гігієни нерозривно пов’язана з історією Дніпропетровської медичної академії та її гігієнічної наукової школи, яка розпочалась у ХІХ ст. зі створення санітарного земства Катеринославської губернії. Одним з найважливіших його надбань стає створення у 1916 році курсу гігієни при жіночих курсах Вищого гірничого училища м. Катеринослава, першим його завідувачем стає директор Катеринославського санітарно-бактеріологічного інституту, земський санітарний лікар І.І. Степанов-Григор'єв.У 1922 році була заснована кафедра загальної, соціальної гігієни та гігієни праці, першим завідувачем та організатором якої був проф. М.В.Донич. В різні роки кафедрою керували директор НДІ дезінфектології, дійсний член РАМН та академік РАМТ, д. мед. н, проф. М.Г.Шандала, проф. В. М. Пазинич, проф. М.М. Паранько. З 2003 року кафедру очолює д. мед. н., проф. Е. М. Білецька, учениця і послідовниця проф. М.М. Паранька та академіка І.М. Трахтенберга.

За період 2003-2012 рр. наукові інтереси та навчальні здобутки кафедри піднялись на ще більш високий якісний рівень. Поряд з інтенсивним удосконаленням навчального процесу, протягом 2001-2005 років кафедра виконує дві науково-технічні програми МОЗ України «Репродуктивне здоров’я жінок» та «Діти України», які пролонгувались у 2-х міжнародних проектах з проблеми важких металів (Росія, Білорусь). У теперішній час виконується НДР «Особливості формування репродуктивного здоров'я населення внаслідок впливу техногенно забрудненого довкілля та шкідливих професійних факторів». У листопаді 2007 року на базі кафедри з нагоди її 85-річчя була проведена Міжнародна науково-практична конференція. Потужний рівень конференції (більш ніж 150 учасників) було забезпечено участю таких корифеїв гігієнічної науки, як академіки М.Г. Шандала (Москва) та А.М. Сердюк (Київ), професори М.М. Паранько (Дніпропетровськ), М.М. Надворний (Одеса), Д.О. Ластков (Донецьк), О.І. Тимченко (Київ), С.Ф. Гончаров (генерал-майор, директор ВЦМК «Захист», Москва) та ін.

За останні 10 років здобувачами та аспірантами кафедри під керівництвом проф. Білецької Е. М. захищено 7 кандидатських та 3 докторські дисертації, виконується докторська дисертація викладачем Н.М.Онул, отримано 5 патентів, розроблені та впроваджені в практику 6 методичних рекомендацій, 8 інформаційних листів, видано 10 монографій, 5 підручників та посібників, опубліковано понад 200 статей, зроблено 140 доповідей на з'їздах, конференціях тощо.

Кафедра з перших днів свого існування приділяла велику увагу студентській науковій роботі. Практично кожний із членів викладацького складу кафедри – у минулому активний член СНТ, участь в якому є своєрідним фундаментом для подальших успіхів у науково-дослідницькій та викладацькій роботі.

Отже, слід підкреслити, що за 100 років існування гігієнічна школа нашої академії дала науці більше ніж 100 дисертацій з різних напрямків, присвячених гігієнічній діагностиці техногенно-забрудненного довкілля, його впливу на здоров'я людини, розробці гігієнічних заходів управління та зміцнення здоров'я населення промислових територій. Гігієнічною громадою XIV з'їзду гігієністів нашої країни 30 гігієністів у ХХ столітті визнані провідними, серед яких 7 вчених належать до Дніпропетровської гігієнічної школи (Стояновський О.Ф., Кучерявий І.М., Чехлатий П.Х., Столмакова Г.І., Чукмасова Г.Т., Шелюг М.Я., Кас'яненко А.М.), що свідчить про її значущість у благородній справі «служения общественному здравию».

 

 




Переглядів: 217

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.