Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Історія кафедри «Кафедра фтизіатрії»

Кафедра фтизіатрії медичного вишу організована в 1967 році. Це одна з молодих кафедр нашого навчального закладу, створенню якої сприяла необхідність систематичного поповнення кадрів фтизіатрів і вдосконалення їх знань, вимога підготовки кваліфікованих спеціалістів – терапевтів, педіатрів, які володіють основами ранньої діагностики, лікування та профілактики туберкульозу.

З 1967 до 1988 року кафедра працювала на базі Дніпропетровського міського протитуберкульозного диспансеру. З 1988 року базою кафедри є комунальній заклад Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання „Фтизіатрія” Дніпропетровської обласної ради, яке має стаціонар на 400 ліжок і містить 4 легенево-терапевтичних відділень, загальнохірургічне, відділення позалегеневого туберкульозу, туберкульозу у дітей та підлітків, консультативну поліклініку, лікувально-профілактичне відділення, анестезіології та реанімації, клініко-бактеріологічну лабораторію ІІІ рівня.

Викладання курсу туберкульозу в Дніпропетровськім медичнім інституті розпочато з перших років його заснування, спочатку на базі госпітальної терапевтичної клініки, яка була очолювана до Великої Вітчизняної війни професором М . А. Кабановим (1918-1923 р.р), М. М. Знаменськім (1923-1924 р.р.), А. Ф. Држевецьким (1925-1941 р.р.), а в післявоєнний час на кафедрі факультетської терапії, якою керували професори В. А. Залкінд (1945-1958 р.р.) і Є. С. Медведєв (1958-1962 р.р.). Клінічними базами для занять по туберкульозу були Дніпропетровський філіал Харківського науково-дослідного інституту туберкульозу, потім – обласний і міський протитуберкульозні диспансери.

В 1962 році курс туберкульозу передано кафедрі госпітальної терапії №2, яка керувалася професором В. Н. Дзяком. Заняття по туберкульозу проводили викладачі Б. В. Слєповронський, Л.М. Єрохіна і О. І. Гром. В 1967 р. доцентський курс туберкульозу перетворено в самостійну кафедру, яку очолив Б. В. Сліповронський.

Доцент Б. В. Сліповронський, був першим завідувачем кафедри. За період його діяльності (1967 – 1970 рр.) кафедра придбала статус самостійного підрозділу ВНЗ, клінічною базою якого був дніпропетровський міський протитуберкульозний диспансер. В 1969 році робітниками кафедри були захищені 2 кандидатських дисертації (М.І. Хомяков і О.І. Соломіна).

Після його смерті керівництво кафедрою було доручено доценту Л. М. Єрохіної. В цей період відбувається зміцнення штатного складу і матеріально-технічної бази кафедри. На кафедру приходять нові співробітники (доцент Д. Г. Крижановський, асистенти П. Д. Шельпук, Л. І. Сотнікова). В 1973 році захищена кандидатська дисертація П. Д. Шельпука (керівник — доцент Л. М. Єрохіна).

З 1975 року, після переводу Л.М. Єрохіної в Донецький медичний інститут, по 2014 рік, кафедрою керував Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Д. Г. Крижановський, який також очолював школу фтизіатрів Дніпропетровського регіону. За період роботи завідуючим кафедрою Крижановський Д. Г. приділяє значну увагу таким основним напрямкам роботи, як підготовка кадрів, оптимізація учбово-методичного процесу, розвитку наукових напрямків, укріплення матеріально-технічної бази кафедри. Під його керівництвом в 1990 році створено обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання „Фтизіатрія”, основою якого стали кафедра фтизіатрії, обласний протитуберкульозний диспансер з багатопрофільним стаціонаром та консультативною поліклінікою. Основні напрями підготовки спеціалістів на кафедрі – 7.12010001 “Лікувальна справа”, 7.12010002 “Педіатрія”, 7.12010003 “Медико-профілактична справа”.

На кафедрі навчаються студенти IV – VI курсів медичних факультетів за програмою навчальної дисципліни для студентів вищих медичних навчальних закладів III – IV рівнів акредитації „Фтизіатрія” – Київ. – 2014 рік; а також інтерни за спеціальністю „Пульмонологія – фтизіатрія” – за навчальною програмою 2013 року. Спеціальність післядипломної підготовки – клінічна ординатура (фтизіатрія).

За період існування кафедри виконувались 5 держбюджетних та 4 госпрозрахункові теми наукових досліджень, які з'явились значним внеском в розробку питань діагностики та наукових досліджень. Співробітниками кафедри захищено 2 докторських (Д. Г. Крижановський. О. І. Білогорцева) та 10 кандидатських (П. Д. Шельпук, О. І. Гром, М. І. Хомяков, О. І. Соломіна, А. С. Алмазов, О. П. Заяц, О. В. Деркач, М. Ю. Кожушко, О. І. Білогорцева, О. Г. Андреєва) дисертацій, отримано 20 патентів на винаходи та 15 раціоналізаторських пропозицій, надруковано 4 монографії, 3 навчально – методичних посібника, і понад 500 статей.

Результати роботи покладені в основу нововведення, яке згідно рішення проблемної комісії МОЗ та АМН України, включено до реєстру галузевих нововведень на 2005 рік. У 2003, 2004, 2005 та 2007 роках під редакцією професора Д. Г. Крижановського видавались збірники наукових праць „Актуальні проблеми фтизіатрії”. Співробітники кафедри приймають участь у впровадженні в Дніпропетровській області проекту „Сприяння України щодо впровадження Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз”, що виконується Міжнародною неурядовою організацією „Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я” (РАТН), за рахунок гранту агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – Проект РАТН. Результативністю проекту є: поліпшення показників виявлення хворих на заразні форми туберкульозу в установах загально-лікувальної мережі, підвищення кваліфікації медичного персоналу, зниження захворюваності на туберкульоз та розширювання обізнаності населення щодо туберкульозу. Обласний координатор проекту – професор Крижановський Д. Г. В межах проекту проводиться навчання фтизіатрів, лікарів-лаборантів та фахівців із статистики протитуберкульозних закладів Дніпропетровської області з впровадження та розвитку сучасних стратегії боротьби з туберкульозом. На базі кафедри організовано навчально – методичний центр для реалізації та розвитку проекту РАТН та ДОТС – стратегії.

Співробітники кафедри приймали участь в 11 міжнародних, 47 республіканських та понад 120 обласних наукових конференціях, з’їздах, симпозіумах.

Дисципліна викладання – „фтизіатрія”.

Організація навчального процесу здійснюється за кредитно-модульною системою відповідно до вимог Болонського процесу.

Науковий напрямок: Удосконалення системи діагностики, профілактики та підвищення ефективності лікування у хворих на резистентні та мультирезистентні форми туберкульозу легень та ВІЛ – асоційованого туберкульозу, прогнозування їх перебігу і наслідків захворювання.

Провідні вчені кафедри: Крижановський Дмитро Георгійович – доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, директор КЗ «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР».

 




Переглядів: 220

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.