Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Історія кафедри «Кафедра Сімейної медицини»

Кафедра існує з 1972 року, спочатку - як кафедра внутрішніх хвороб. З 1997 року був організований курс, а з 1999 року – кафедра сімейної медицини ( згідно наказу ректора № 22 від 20.01.97).

Кафедра сімейної медицини має великий досвід підготовки лікарів за фахом “загальна практика - сімейна медицина” (за 13 років підготовлено 1120 лікаря) . Підготовка лікарів відбувається як на базі кафедри, так і на виїзних циклах (підготовлено 224 лікаря: 156 - у Кіровоградській, 28 – у м. Комсомольску Полтавській, 28 - у Хмельницькій областях та 12 – у м. Славутич Київської області).

Перший виїзний цикл розпочався ще в 1998 р. в м. Комсомольську Полтавської області. Після проведення підготовки лікарів у м. Комсомольску МОЗ України затвердило своїм наказом № 242 це місто експериментальною базою з організації медико-санітарної допомоги населенню на засадах сімейної медицини та дало дозвіл на проведення широкомасштабного експерименту в галузі надання медичної допомоги населенню міста. У теперішній час близько 60% населення м. Комсомольська отримують ПМСД на засадах загальної практики / сімейної медицини. Кіровоградська область, один з найбільших замовників виїзної підготовки спеціалістів кафедрою сімейної медицини ДМА, займає також провідне місце в Україні у впровадженні надання ПМСД на засадах сімейної медицини населенню сільських районів.

З метою єдиного підходу до організації і методики викладання сімейної медицини 32 викладача ДМА у 1997 році пройшли підготовку на виїзному циклі кафедри сімейної медицини Московської медичної академії і отримали сертифікати, як викладачі з сімейної медицини.

Крім того, викладачі всіх кафедр пройшли курси спеціалізації з загальної практики – сімейної медицини при ХМАПО та Запорізькій медичній академії ; а також тематичні курси на базі тренінгового центру з сімейної медицини (м. Київ) , спеціалізацію з репродуктивного здоров’я (м. Київ, м. Дніпропетровськ).

Викладачі є членами Української асоціації сімейних лікарів.

Завідуюча кафедрою професор Н. Д. Чухрієнко є Головою асоціації сімейних лікарів Дніпропетровської області, яка на теперішній час налічує 181 члена.

Професор Н. Д. Чухрієнко з 2002 по 2005 р. була членом Координаційної ради МОЗ України з сімейної медицини та головним спеціалістом з сімейної медицини управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

Професор Чухрієнко Н. Д. та доцент Гайдук О. І. увійшли до скдаду робочої групи МОЗ України з розробки клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини. (Наказ № 102/18 від 19.02. 09.)

Співробітники кафедри постійно працюють над удосконаленням організації та методики викладання на циклі спеціалізації. Методичні підходи до формування професійних якостей та якостей особистості лікаря загальної практики в умовах навчального процесу визначаються його місцем в системі охорони здоров’я та специфікою самої спеціальності.

У 2006 році за наказом МОЗ України кафедрі сімейної медицини був переданий комплект медичної апаратури для лікарської амбулаторії, який використовується в навчальному процесі (вартість 68 тис. грн.)

Співробітниками кафедри напрацьовані уніфіковані (стандартні) підходи до підготовки лекційного матеріалу та проведенню практичних занять. Викладачі кафедри взяли активну участь у розробці Тимчасових державних соціальних нормативів надання медичної допомоги за спеціальністю загальна практика / сімейна медицина, затверджених Наказом МОЗ України від 05.05.03 р. № 191, підготували для лікарів-курсантів 3 мультидисциплінарних навчальних посібника, затверджених ЦМК МОЗ України „Загальні принципи оптимізації навчання та алгоритми виконання практичних навичок у загальній лікарській практиці”, „Халітоз у роботі лікаря загальної практики” та “Клінічна імунологія та алергологія”.

Досвід роботи співробітників кафедри представлений більш ніж на 50 Українських та міжнародних конференціях, а також у 56 науково-методичних публікаціях. При цьому ряд положень з наробок кафедри були враховані при складанні навчальних програм, кваліфікаційної характеристики лікаря загальної практики. Разом з Міністерством охорони здоров'я України, Українською асоціацією сімейної медицини, Київською медичною академією післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика в Дніпропетровську була організована і проведена ІІ Українська науково - практична конференція з питань сімейної медицини з міжнародною участю "Актуальні проблеми підготовки сімейних лікарів, організація та впровадження сімейної медицини в Україні" (14-15 жовтня 1999 р.).

За ініціативою кафедри 22 квітня 2004 р. в Дніпропетровській області була проведена спільна обласна конференція організаторів охорони здоров’я, сімейних лікарів області та заступників голів районних адміністрацій і керівництва області. На ній була зроблена доповідь професора Чухрієнко Н. Д. про стан і перспективи розвитку сімейної медицини в області, був представлений досвід організації цього напрямку реформування охорони здоров’я в м. Комсомольську та м. Харкові.

Робота викладацького складу кафедри неодноразово була відзначена подяками Міністерства охорони здоров’я України, Дніпропетровської, Кіровоградської та Полтавської обласних держадміністрацій, а також відповідними органами місцевого самоврядування.

Співробітники кафедри виконують досить великий обсяг лікувально-діагностичної роботи на всіх базах кафедри.

 




Переглядів: 222

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.