Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ТЕМА 8. ПРАВОВА СИСТЕМА. ПРАВОВІ СИСТЕМИ СУЧАСНОСТІ

Кожна правова система характеризується певними особливостями, які відображають статику та динаміку правових явищ в конкретній державі. Проте, не зважаючи на різноманітність правових систем в світі все ж прослідковуються спільні риси, певна подібність правових систем деяких держав, що дозволяє згрупувати схожі правові системи, об’єднавши їх в певні типи, правові сім’ї. Треба сказати, що дослідження окремих типів правових систем має на меті краще усвідомлення характерних рис української правової системи.

При вивченні правової системи України та інших країн світу доцільно, насамперед, з’ясувати поняття, структуру та функції правової системи взагалі, виявити закономірності розвитку правової системи як складного юридичного явища, а також проаналізувати існуючі в науковій та навчальній літературі типології правових систем світу із дослідженням критеріїв вказаних типологій.

Наступним логічно обумовленим кроком після з’ясування загальнотеоретичних питань теми є характеристика основних типів правових систем сучасності. Зокрема, в першу чергу, слід з’ясувати характерні риси романо-германського типу правової системи, до якого найбільше наближається наша правова система (принаймні, за формальними ознаками правову систему нашої держави можна відносити до романо-германського типу). В цьому плані найперше доцільно звернути увагу на таких найбільш яскравих представників вказаного типу як правові системи Німеччини та Франції, не забкваючи, звичайно, і про інші правові системи романо-германського типу. Далі студентам варто детально проаналізувати інший тип правової системи також європейського пходження, а саме – англо-американський тип правової системи, вивчивши більш детально характерні риси правових систем Англії та США. Крім того, студенти повинні ознайомитись з особливостями змішаного (і в першу чергу з так званими північноєвропейською та латиноамериканською групами правових систем), а також з іншими типами правової системи (релігійно-звичаєвим, соціалістичним типами правової системи).

Все вищезгадане дозволить перейти до завершального етапу вивчення теми – дослідження історичних і соціально-культурних витоків становлення і розвитку української правової системи, характерних рис сучасної правової системи України та її зв’язків з іншими правовими системами світу.

Під час вивчення теми при дослідженні кожного типу правової системи студентам логічно доцільно і методично необхідно звернути увагу на спільність генезису правових систем в межах певного типу, єдність або, принаймні, схожість джерел (форм) права, принципів права, юридичної термінології та правових конструкцій, способів та форм викладу правових норм тощо.

 

Питання для самостійної роботи:




Переглядів: 239

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.