Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Облік урожаю

Збирання й облік урожаю вимагають великої уваги й акуратності, промахи при виконанні цієї роботи ведуть до великих помилок, які зовсім знецінюють дослід.

Перед збиранням урожаю ретельно оглядають дослід і при необхідності роблять виключки. Зменшення облікової площі допускається не більше, ніж на 50%. Якщо площа виключки більша, то вибраковують ділянку повністю, що дуже небажано. При цьому результати врожаю треба відновити статистичним методом.

Всі ділянки в досліді бажано зібрати за один день, одним і тим же способом. Якщо це не вдається зробити, то за один день збирають ціле число повторень.

В дослідницькій роботі необхідно використовувати тільки суцільний метод збирання врожаю.

Урожай зернових культур збирають малогабаритними комбайнами. При цьому важливо встановити та суворо витримати протягом всього збирання оптимальний режим роботи. Тривалість роботи вхолосту після скошування повинна бути 3 -–4 хвилини.

Бункерний урожай зважують безпосередньо на полі, а потім перераховують на 14%-ну вологість і 100%-ну чистоту. Для визначення вологості та засміченості відбирають проби вагою біля 1 кг.

Врожай просапних культур обліковують суцільним методом, зважуючи його з кожної облікової ділянки безпосередньо в полі. При значній забрудненості бульб і коренів відбирають проби по 10 – 15 кг. Ці проби після визначення чистої продукції можна використати для визначення її якості.

Облік урожаю льону та конопель (соломки та насіння) в принципі подібний з обліком зернових. Зважування соломки та насіння проводять після очісування рослин і відбирають проби для визначення вологості та засміченості: соломки льону та конопель по 200 – 300 і 800 – 1000 г, відповідно, насіння – по 150 – 200 г. Врожай соломки приводять до 19%-ної вологості. Врожай насіння приводять до 100%-ної чистоти, 12%-ної вологості для льону та 13%-ної – для конопель.

Для визначення виходу волокна з кожної ділянки відбирають по 2 проби вагою 4 – 6 кг кожна.

Урожай конюшини, люцерни, вики, травосумішок, лучних трав облікують суцільним методом. Після скошування зелену масу зважують і відбирають пробні снопи вагою не менше 2 кг для визначення вологості, ботанічного складу та показників якості врожаю. Врожай сіна приводять до 16%-ної вологості.

При обліку врожаю кукурудзи на силос рослини скошують і негайно зважують. Для визначення в загальному врожаї частки листків, стебел і качанів у молочній і восковій стиглості відбирають проби по 10 – 20 рослин.

 
Переглядів: 545

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.