Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Відбір проб продукції тваринництва

Відбір проб молока і молочних продуктів здійснюється на фермах, молочних пунктах, молокозаводах, базарах. Проби рідких продуктів (молока, сметани, вершків) з невеликих ємкостей (бідон, фляга тощо), відбирають після перемішування, з великих ємкостей (цистерна, чан) - з різної глибини ємкості чашкою з подовженою ручкою або спеціальним пробовідбірником (циліндрична труба діаметром 9-10 мм). Точкові проби зливають в одну ємкість, перемішують і відбирають середню пробу обсягом: для молока 5-6 л; для сметани, вершків - 0,2-1 л.

Відбір проб м’яса, органів сільськогосподарських тварин і птиці проводять на фермах господарств різних форм власності, базарах і м’ясокомбінатах. Проби м’яса (без жиру) від туш і напівтуш відбирають шматками по 0,2-0,3 кг навпроти 4-5 шийних хребців у ділянці лопатки, стегна і товстих частин м’язів. Загальна маса середньої проби 2-3 кг. Для спеціального лабораторного дослідження відбирають також кістки в кількості 0,5 кг (хребет, 2-3 ребра). Вилучення проб органів тварин здійснюють в кількостях: нирки, селезінка, легені - 1,2 кг; щитовидна залоза - весь орган. Птицю відбирають цілими тушками. Число їх залежить від кількості одиниць транспортних упакувань в партії (ДЕСТ 2679-80).

Проби жирів відбирають на м’ясокомбінатах та інших переробних підприємствах. Перед відбором з кожної партії складають вибірку упаковочних одиниць (бочки та ін.), яка складає 10% всієї партії, але не менше трьох упакувань. Проби жирів відбирають щупом на всю глибину упакування. З перемішаної об’ємної проби беруть середню пробу масою 0,3 - 0,5 кг.

Відбір проб риби проводять на рибокомбінатах, холодокомбінатах, базарах, а при масовому відлові - безпосередньо в рибгоспах. Дрібні екземпляри риб відбирають цілими тушками, з великих - середні частини. Дослідженню підлягають всі види риби. Маса середньої проби - 2-3 кг.

Проби яєць відбирають на птахофабриках, птахофермах, господарствах всіх форм власності та на базарах. Величина проби - 5-10 штук.

 

Таблиця 6.2.Відбір проб меду

Кількість упакувальних одиниць в партії (бочки, фляги, ящики) Кількість відбируваних упакувальних одиниць
Від 3 до 20
21-30
31-40
41-60
61-80
81 і більше

 

Проби натурального меду відбирають на пасіках господарств всіх форм власності, базарах, складах і базах господарств і споживкооперації. Перед відбором з кожної партії складають виборку упаковочних одиниць, керуючись при цьому ДЕСТом 19792-74: (табл..6.2.)

Від кожного упакування відбирають точкові проби. Зразки рідкого меду беруть трубчатим алюмінієвим пробовідбірником діаметром 10-12 мм, занурюючи його на всю глибину, якщо мед щільний - щупом для масла з різних шарів. Закристалізований мед відбирають конічним щупом, занурюючи його в мед під нахилом. При дослідженні сотового меду з однієї соторамки вирізають частину соти площею 20 см2. Якщо сотовий мед шматковий, беруть в тих же розмірах від кожного упакування. Після видалення воскових кришечок зразки вміщують на сітковий фільтр з діаметром гнізд більше 1 мм, вставлений в стакан, і ставлять у термостат при температурі 40-45 0С. Маса середньої проби - 0,2 кг залежно від величини партії і методу досліджень.

Відбір проб вовни здійснюють на фабриках первинної обробки її, безпосередньо в господарствах - при масовій стрижці овець. Перед відбором проб з кожної партії складають виборку упаковочних одиниць, в яку відбирають 10% упакувань (не менше 5) з мінімальним гамма-фоном, по якому формується партія. З кожного упакування відбирають точкові проби масою по 5-10 г по 5 проб з кожного боку упакування (папки), розміщуючи точки відбору рівномірно по площі. Проби всіх упакувань з’єднують. При необхідності дослідження кожного одиночного упакування об’єднують точкові проби з одного упакування. Об’єднану пробу розмішують руками, розкладають шаром площею 100 см х 100 см (для одиночного упакування – 50 см х 50 см). З різних місць шару відбирають точкові проби по 5-10 г, з яких складають середню пробу. Маса середньої проби - 100-200г.

Відбір проб пухо-хутряної сировини, шкір проводять на м’ясокомбінатах, холодокомбінатах і звірогосподарствах. При дослідженні пухо-хутряної сировини відбирають не менше 5-10 шкірок з партії сировини, підготовленої до відправки. Від кожної шкурки відрізають смужки по периметру або від пашин. Величина середньої проби 20-50 г залежно від виду тварин. Величина проби з шкур великих тварин (ВРХ, вівці) - 100-200 г. При експортних поставках хутра його досліджують неруйнуючим методом (гамма-спектрометрія).

 




Переглядів: 2522

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.