Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Визначення та аналіз можливих варіантів вирішення проектної задачі.

Починаючи з 30-х років ХХ століття активізувались дослідницькі роботи, спрямовані на упорядкування антропологічної характеристики типів фігур людей з метою конструювання одягу промислового виготовлення. Остання класифікація була упорядкована у 1986 р. (ОСТ 17.325-85 і ОСТ 17.326-86) і визначає тип за зростом, розміром, повнотою. Дослідження антропологів доводять, що інформація про будову тіла населення змінюється кожні 10 років. Отже, існуюча типологія населення України лише умовно може задовольнити якість проектних розробок.

Біосоціальна характеристика людини дає можливість визначити у суспільстві зміну вимог до навколишнього середовища. Біологічна характеристика - це сукупність антропометричних, фізичних, психічних та антропо-морфологічних ознак. Соціальні ознаки визначаються бажанням, інтелектом, впевненістю, які формуються під впливом навколишнього середовища, інформаційного потоку, рівня матеріального забезпечення тощо.

Співвідношення індивідуальних біологічних та соціальних ознак становить спільний вигляд угруповання людей (габітус), яке дає можливість узагальнити їхні вимоги до одягу і відповідно забезпечити при проектуванні. Образ, на який бажають бути схожими люди, і є габітусом певного угруповання.

Професор Л.П. Шершньова виділяє провідні ознаки габітусу:

- тип геометрії фігури людини;

- антропоморфологічні співвідношення частин тіла;

- кольорова визначеність типу.

Виділяють 7 типів габітусу.

1. Молодіжний – жваві, холеричного темпераменту люди, які мають вузько- або середньо кістковий склад, подовжені обличчя та шию. Тип фігури рівномірний у розподілі жирових відкладень.

2. Елегантний – сангвініки будь-якого кісткового складу, середнього або високого зросту, з верхнім типом будови тіла.

3. Діловий – флегматики і сангвініки, врівноважені, з невиразною зовнішністю, короткою шиєю, широким обличчям, верхнього типу будови тіла.

4. Жіночний – меланхолічні або флегматичні жінки. Невисокі, кремезні, переважно нижнього типу будови тіла, з м’якими рисами обличчя.

5. Геріототипи – люди, загальний вигляд яких нагадує літніх людей, байдужих до всього. Будова тіла має вікові відхилення від типової статури.

6. Тип кантрі – переважно люди з невиразною зовнішністю, колоподібним обличчям, грубі, незграбні. Будова тіла громіздка, богатирська. Часто невибагливі, в одязі переважна еклектика.

7. Змішаний тип – угруповання, що не належить до зазначених типів, можуть складатися з комбінації інших ознак або типів габітусу.
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.