Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Поняття базова конструкція, модель-конструкція, моделі-модифікації.

Типове проектування нових моделей одягу – це процес створення конструкції моделі з використанням базових конструкцій.

В САПР «Автокрой» , побудованій на основі принципа типового проектування, застосована така класифікація конструкцій [1]:

ОК-ВБК-БК-ТБК-БМК-МК

ОК– Основа конструкції, отримана по системі ЄМКО (виточка спрямована в лінію середини переду);

трансформується у вихідну базову конструкцію (ВБК), в якій уточнене положення виточок, пройма та баланс;

на основі якої з урахуванням покрою рукава і розташування ліній членування отримують базову конструкцію (БК).

Набір БК, що забезпечують гарну посадку виробу на фігурі та відповідають напрямку моди, складають бібліотеку типових базових конструкцій (ТБК).

На базі ТБК шляхом моделювання отримують базову модель-конструкцію БМК(вона включає основні деталі – пілочку, спинку, рукав);

з урахуванням модельних елементів конструкції - модель-конструкцію МК виробу (вона включає всі деталі ).

Моделі-модифікації – моделі, створені на одній БМК, які відрізняються модельними елементами конструкції (застібка, комір, кишені, низ, пати, хлястики і т.д.).

Стандартизація та уніфікація деталей та вузлів одягу.

Згідно визначення ISO1962 р. стандартизація – встановлення і застосування правил з метою впорядкування діяльності в певній галузі на користь і за участі всіх зацікавлених сторін і, зокрема, для досягнення загальної оптимальної економії при дотриманні умов експлуатації (використання) і вимог безпеки. Стандартизація ґрунтується на об’єднаних досягненнях науки, техніки і практичного досвіду і визначає основу не лише теперішнього, а й майбутнього розвитку і повинна здійснюватись нерозривно з прогресом.

Уніфікація – основний, найбільш вживаний та дієвий метод стандартизації , що має на меті зменшення різноманітності існуючих видів, типів, типорозмірів виробів однакового функціонального призначення.[2, с. 289].

Уніфікація конструкцій одягу полягає в доведенні різних форм деталей та вузлів всередині кожного типу до розумної одноманітності без збитків для якості, зовнішнього вигляду виробів та інтересів споживачів.

Уніфікація використовується повна та часткова. Повну уніфікацію застосовують для похідних деталей (кишені, підкладка, прокладка, гульфік). Часткову – для основних деталей: можуть бути уніфіковані окремі зрізи – плечовий, бічний, пройма, горловина спинки. В той же час борт, лацкан можуть змінюватись, забезпечуючи різноманітність моделей, створюваних з уніфікованих елементів.
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.