Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 3. Мистецтво України 17-18 століть. Бароко.

План лекції:

1. Формування стилю бароко в Україні.

2. Українська барокова архітектура.

3. Монументальний живопис.

4. Портрети барокової доби.

5. Іконопис барокової доби.

6. Графіка українського бароко.

Релігійно-національні традиції в Україні, їх вплив на культурне життя народу. Піднесення української національної культури у другої половини XVII – XVIII ст.

Діяльність Петра Могили. Відновлення пам’яток архітектури Київської Русі в нових стилістичних формах. Виникнення українського бароко та його специфічні ознаки. Відмінність від західноєвропейського бароко.

Друга пол. XVII ст. – «золотий вік» козацького бароко. Розбудова Великої Печерської церкви. Ранньобарокові ознаки в конструкції церкви Богдана Хмельницького в Суботові та ін.. Найяскравіший зразок поєднання форм і конструкцій українського дерев’яного будівництва і мурованої барокової базилики на Слобожанщині - Покровський собор у Харкові.

Остаточне оформлення стилю. Творець архітектурного барокового обличчя Києва у XVIII ст. – І. Барський (Кирилівська церква, дзвіниця Петро-Павлівського монастиря). Перлини барокової архітектури – споруди С. Ковніра, О. Шеделя (Києво-Печерська лавра, Духовна Академія). Розвиток дерев’яної барокової архітектури на Буковині. Гуцульщині, Закарпатті.

Скульптура. Творчість видатного скульптора Іоанна Пінзеля.

Художня еволюція образів іконопісу (Христа, Богородиці, святих, теми «страшного суду»). Національні риси в іконах та фресках. Розвиток іконостасу: бароко в п’ятницькому (Львів), рогатинському, богородчан-ському (Йов Кондзелевич) іконостасах. Творчість Івана Рутковича.

Розвиток портретного жанру «козацької доби». Популярність старшинського портретного малярства, побутового портрету.

Книгодрукування і мистецтво гравюри. Гравюра як головний вид графічного мистецтва. М. Зубрицький, брати Тарасевичі, І. Щирський.

Народна картина («козак Мамай» та ін)
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.