Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Лікування туберкульозу

Лікування хворих на туберкульоз має бути комплексним, тривалим, послідов­ним, за принципом етапного спостереження: стаціонар санаторій диспансер.

Велике значення має гігієно-дієтичний режим, який включає максимальне перебування на свіжому повітрі, повітряні й сонячні ванни, водні процедури, гігієнічні навички тощо. Правильне харчування — одна з головних умов успішно­го лікування хворого на туберкульоз. Денний раціон має містити 15—20 % білків, які легко засвоюються (м'ясо, риба, сир, молоко), жири (переважно вершкове масло), свіжі овочі і фрукти, енергетична цінність продуктів має бути вищою на 15—20 %. Доцільним є 4—5-разове споживання їжі, введення вітамінних добавок: сиропи шипшини, чорної смородини, натуральні соки, пивні дріжджі. Хворі діти навчаються в школах, розташованих у лісі, і школах-інтернатах, де одночасно проходять лікування.

У лікуванні хворого на туберкульоз провідну роль відіграє хіміотерапія. Три­валість лікування в стаціонарі і санаторії при різних клінічних формах становить від 4—6 міс. до 1 — 1,5 року. Всі хіміопрепарати чинять бактеріостатичну дію. Сьо­годні використовують 11 протитуберкульозних препаратів та їхніх аналогів і похід­них. Популярністю користуються препарати, що становлять 2 групи: 1-а — основ­ні, життєво важливі, їх застосовують у лікуванні вперше виявлених хворих (ізоніа­зид, рифампіцин, піразинамід, етамбутол і стрептоміцин); 2-а — резервні (решта протитуберкульозних препаратів), якими лікують хворих, яких уже лікували, але без видимого ефекту. Найвищу бактеріостатичну дію чинить ізоніазид (10—20 мг/ кг, але не більше 0,5 г), за ним іде ріфампіцин (8—10 мг/кг). Для лікування засто­совують комбінацію з 3 препаратів (на І етапі), пізніше з 2 (на II етапі). Як про­тизапальні засоби використовують кортикостероїди (преднізолон). Призначають гіпосенсибілізувальні препарати (супрастин, діазолін, фенкарол тощо), вітаміно­терапію (аскорбінову, нікотинову кислоти, вітаміни В1, В6), кокарбоксилазу, АТФ. препарати кальцію. Проводячи тривалу хіміотерапію, слід пам'ятати про побічну дію препаратів (токсичну й алергійну). Тому, щоб запобігти їй, призначають гепатопротектори: есенціале, гепабене, карсил, легалон, а також унітіол, метіонін. Один раз на місяць обов'язково досліджують функцію печінки, консультують ди­тину в офтальмолога та оториноларинголога (перевіряють слух). Для запобігання дисбактеріозу призначають ністатин, леворин, хілак, лінекс, для кращого роз­смоктування — екстракт алое, склоподібне тіло, плазмол. За показаннями призна­чають фізіотерапевтичні процедури: електрофорез, ультразвукову терапію, індук­тотермію. Санаторно-курортне лікування рекомендують у санаторіях за місцем проживання, а також у Ялті, Одесі, Алупці, Ворохті, Яремчі.




Переглядів: 164

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.