Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Значення і мета допологового патронажу

Загальні положення про організацію і проведення

Комплексу санітарно-епідемічних заходів у дитячих стаціонарах

 

Увесь персонал дитячих стаціонарів повинен бути взятий на диспансерний облік для своєчасного виявлення і лікування хронічних запальних захворювань носоглотки, шкіри, ураження зубів карієсом.

При наявності запальних і гнійних процесів, нездужання, лихоманкимедичний персонал не має права приступати до роботи.

Перед початком роботи в стаціонарах для новонароджених та дітей грудного віку персонал щодня надагає чистий санодяг, тому у кожного медичного працівника має бути індивідуальна двокоміркова шухляда для зберігання одягу та взуття.

У відділеннях новонароджених та для дітей грудного віку під час проведення складних маніпуляцій (замінне переливання крові, люмбальна пункція, венесекція та ін.) використовують маски. Обов’язковим є їх застосування під час введення карантину.

Необхідна обов’язкова обробка рук медичного працівника у таких випадках:

 

Пункт 1

Перед виконанням простих маніпуляцій, які пов’язані з доглядом за дитиною (підмивання, сповивання, проведення антропометрії, годування дитини з пляшечки та ін.), руки миють двічі проточною водою з милом. Після цього їх витирають серветкою або рушником.

 

Пункт 2

Перед маніпуляціями, які пов’язані з доглядом за новонародженою або хворою дитиною (обробка пупочної культі, пупкової ранки, слизових оболонок, годування через зонд та ін.), руки миють проточною водою щіткою з милом протягом 1 хвилини.

Після цього їх витирають стерильною серветкою і обробляють одним із дезинфікуючих розчинів. Зокрема, використовують хлоргексидину біглюконат, дегмін, дегміцид, йодопрін, 70º етиловий спирт та ін.

Руки обробляють ватним тампоном, змоченим у 0,5% спиртовому розчині хлоргексидину біглюконату, протягом 5 хвилин.

 

Пункт 3

Перед виконанням ін’єкцй , складних маніпуляцій (люмбальна пункція, замінне переливання крові та ін.) руки обробляють 0,2% розчином сульфахлорантину, потім миють проточною водою щіткою з милом протягом 1 хвилини, витирають стерильною серветкою, обробляють 70º етиловим спиртом і надягають стерильні гумові рукавички.

 

 

Алгоритм виконання практичної навички № 1

 

Значення і мета допологового патронажу

Послідовність Зміст Примітка
Мета Профілактика захворювань вагітної, антенатальна профілактика захворювань новонароджених.  
Місце виконання Домашні умови.  
Алгоритм виконання Перший допологовий патронаж вагітної проводиться протягом перших 10 днів після отримання повідомлення про вагітну з жіночої консультації. Мета– проведення бесіди про значення режиму дня та харчування вагітної для нормального розвитку плода. Тема бесіди: - Харчування вагітної – основний фактор забезпечення необхідного пластичного матеріалу для організму плода. Харчування повинне бути збалансованим, з урахуванням необхідної кількості білків, жирів вуглеводів та калорійності. - Вітаміни - їх значення для організму вагітної та плода. - Перебування на свіжому повітрі – фактор антенатальної профілактики рахіту. - Позитивні емоції, добрий настрій – запорука народження здорової дитини. Другий допологовий патронажвагітної проводиться на 32-му тижні вагітності. Мета – підготовка членів сім'ї до народження дитини, підготовка всього необхідного для догляду за новонародженим. Розповідь про поведінку та розвиток немовляти, його вигодовування.   1.Допологовий патронаж є важливим розділом профілактичної роботи на дільниці. Головний принцип роботи – "здорова мати – здорова дитина".    
Заповни медичну документацію Про проведені допологові патронажі робиться відмітка в листках допологових патронажів, які пізніше додають до "Історії розвитку дитини першого року життя" (ф. № 112/о).  

 




Переглядів: 1340

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.