Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Техніка забору харкотиння для дослідження

Харкотиння- патологічні виділення органів дихання, що виділяються під час кашлю. До складу харкотиння входить слиз, серозна рідина, клітини крові і дихальних шляхів, найпростіші.

Матеріальне забезпечення: чиста суха баночка із широким горлом і притертою пробкою чи щільною кришкою (в разі загального клінічного аналізу), стерильна чашка Петрі при бактеріологічному дослідженні та визначенні чутливості до антибіотиків, направлення в лабораторію, шпатель.

Хід виконання:

1.Для загального клінічного аналізу харкотиння збирають зранку, натще.

2.Попередньо хворий повинен почистити щіткою зуби, прополоскати рот водою (2% розчином соди, розчином фурациліну або перманганату калію).

3.Для аналізу треба брати 3-5 мл свіжого харкотиння, яке виділяється при ранковому відкашлюванні, а не відхаркуванні.

4.Умаленьких дітей при відсутності кашлю необхідно натиснути шпателем на корінь язика, провокуючи його.

5. Харкотиння збирають у баночку з широким горлом і притертою пробкою чи щільною кришкою.

6.До баночки прикріпляють направлення із зазначенням прізвища й ініціалів хворого, відділення, палати, діагнозу, дати та мети дослідження.

Примітка. 1.Харкотиння для бактеріологічного дослідження збирають у стерильнучашку Петрі яку беруть у бактеріологічній лабораторії. Дитині необхідно пояснити, що під час збирання харкотиння, вона не повинна торкатися країв стерильного посуду руками, ротом, а після відкашлювання харкотиння треба відразу ж закрити чашку кришкою.

2.Визначення чутливості харкотиння до антибіотиків проводять, збираючи його в стерильну чашку Петрі, до початку лікування антибіотиками.

3.Для виявлення мікобактерій туберкульозу харкотиння збирають протягом доби, а при виділенні малої кількості її - протягом 3-х діб. Зберігають харкотиння у прохолодному місці.

 

Алгоритм виконання практичної навички № 89

Методика взяття мазка з носа та зіва для дослідження на
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.