Ігри ХХ Олімпіади, Мюнхен, 1972 р.

Ігри ХІХ Олімпіади, Мехіко, 1968 р.

Ігри ХУІІІ Олімпіади, Токіо, 1964 р.

34 спортсмени України – 13 золотих, 12 срібних, 7 бронзових медалей.

Золоті медалі завоювали ветерани спортивної гімнастики – Лариса Латиніна (вільні вправи), Поліна Астахова (бруси), Борис Шахлін (перекладина).

З'явилася перша володарка золотої медалі з плавання – 16-річна школярка з Севастополя Галина Прозуменщикова (200 м брасом).

Вперше з українських фехтувальників здобув золоту медаль шпажист Григорій Крис.

Серед штангістів важкої ваги золоту медаль у напруженій боротьби виграв Леонід Жаботинський.

Золотими медалями відзначені виступи веслувальників: черкасця Андрія Хімича (каное-двійка), Миколи Чужикова з Лисичанська (байдарка-четвірка).

Переможцями Ігор у волейбольному турнірі стали харків'янин Юрій Поярков, Юрій Венгеровський та одесит Едуард Сибіряков.

51 спортсмен з України – 14 золотих, 10 срібних та 8 бронзових медалей.

Серед тих українських спортсменів, які домоглися особистих перемог на ХІХ Олімпіаді, першим слід назвати видатного майстра парусного спорту киянина Валентина Манкіна (клас одиночок "Фінн")

Серед олімпійських чемпіонів з вільної боротьби вперше з'явилося ім'я представника України – Борис Гуревич став переможцем у середній ваговій категорії.

Золоті медалі завоювали вже добре відомі спортсмени Володимир Голубничий та Леонід Жаботинський.

Семеро представників України стали олімпійськими чемпіонами з волейболу: кияни Володимир Іванов та Борис Терещук, одесити Євгеній Лапинський та Віктор Михальчук, харків'яни Юрій Поярков та Васіліус Матушевас, луганчанин Володимир Бєляєв.

Золоті медалі за перемогу в командному заліку був нагороджений львів'янин шабліст Віктор Сидяк.

Володарем золотих медалей на байдарці-двійці стали Олександр Шапаренко із Сум та киянин Володимир Морозов. А до цього В.Шапаренко виборов срібну медаль на байдарці – одиночці.

71 спортсмен України вибороли 20 золотих, 7 срібних та 9 бронзових медалей.

Героєм ХХ ОІ одностайно визнано видатного спринтера Валерія Борзова. Першим з європейців В.Борзов завоював на одній Олімпіаді золоті медалі за перемогу в бігу на 100 і 200 м. А також срібну нагороду в естафеті 4х100 м.

Спортивним бійцем найвищого класу показав себе десятиборець з Одеси Микола Авілов. Він виграв золоту медаль з світовим рекордом (8454 очка).

З першої ж спроби став олімпійським чемпіоном киянин Анатолій Бондарчук (метання молоту).

На яхті класу "Темпест" золото здобули Валентин Манкін і Віталій Дирдира з Київа

Великого успіху добились веслярі на байдарках і каное. Юлія Рибчинська з Одеси та Олександр Шапаренко були першими на байдарках одиночках. Харків'янка Катерина Куришко (Нагірна) перемогла на байдарці-двійки. Кияни Юрій Філатов, Юрій Стеценко і Володимир Морозов випередили усіх на байдарці-четвірці.

Одесит Яків Железняк у стрільбі по мішені "бігучій кабан" став чемпіоном із світовим рекордом – 569 очок.

Киянин Володимир Семенець і харків'янин Ігор Целовальников перемогли у велоперегонах на треку (тандем).

Вперше олімпійськими чемпіонами стали баскетболісти Анатолій Паливода і Сергій Коваленко.

Серед майстрів водного поло олімпійським чемпіоном став Олексій Баркалов.

3. Ігри ХІУ Олімпіади, Лондон, 29 липня – 14 серпня 1948 р.