Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Поняття та значення принципів права Європейського Союзу

Розділ І. Загальнотеоретична характеристика принципів права Європейського Союзу

Принципи права є однією з важливих категорій сучасної юридичної науки і це не випадково, тому що принципи права об’єктивно властиві праву, саме в принципах права відбито його сутність у всьому різноманітті. Принципи права значною мірою визначають специфіку і зміст будь-якої правової системи. Тому з ними пов’язані першорядні питання загальнотеоретичного правознавства. Аналіз особливостей, функцій, системи і змісту принципів права дозволяє виявити основи формування системи права, специфіку тієї чи іншої правової системи.

Із цього погляду особливо актуальним є дослідження принципів права унікального наднаціонального інтеграційного об’єднання – Європейського Союзу. Актуальність такого дослідження обумовлена, з одного боку, тим, що в даний час європейська правова інтеграція є феноменом, який всебічно розвивається, вивчення якого здатне збагачувати загальнотеоретичну юриспруденцію, тому що сама природа Європейського Союзу накладає відбиток на всі аспекти права (у тому числі на його принципи), який створюється в рамках цього об’єднання. Важливість загальнотеоретичної розробки проблем принципів права Європейського Союзу пов’язана з відсутністю єдиних теоретичних уявлень стосовно поняття, функцій і системи цих принципів, їхнім визначенням і виявленням у правозастосовній діяльності.

 

Поняття та значення принципів права Європейського Союзу

Аналіз природи, ознак і особливостей принципів права Європейського Союзу дозволяє сформулювати таку диференціацію поняття « принципів права Європейського Союзу»: принципи права Європейського Союзу – це керівні засади, що концентровано виражають важливі сутнісні риси і цінності властиві правовій системі Європейського Союзу, визначають конкретний зміст і загальну концептуальну спрямованість правового регулювання правових відносин у рамках інтеграційного об’єднання – Європейського Союзу, відрізняються різноманіттям та їх походженням ( матеріальними джерелами), за джерелами їхнього закріплення ( формальними джерелами), за змістовним планом і за їхнім функціональним значенням. Особливості принципів права Європейського Союзу обумовлені природою і змістом самої правової системи Європейського Союзу. Аналіз особливостей принципів права Європейського Союзу дозволяє виокремити їхні характерні риси по таких напрямках:

1) за їх походженням ( матеріальними джерелами);

2) за джерелами їхнього закріплення ( формальними джерелами);

3) за їх змістом;

4) за їх функціональним значенням.

1. Матеріальними джерелами принципів права Європейського Союзу є міжнародне публічне право, загальні конституційні традиції держав-членів і конституційні, економічні і політичні основи самої європейської інтеграції.

2. Формальними джерелами є прецендентне право, установчі договори й акти вторинного права.

3. Розмаїтість принципів права Європейського Союзу у змістовному плані полягає в тому, що деякі з них визначають співвідношення правової системим Європейського Союзу з національними правовими системами держав, що входять у Союз, другі – співвідношення її з рештою світу, треті – основи устрою і функціонування Європейського Союзу, четверті – основні засади в рамках окремих сфер правового регулювання Європейського Союзу і т. д. Роль принципів права Європейського Союзу у правовому регулюванні полягає в тому, що вони є самостійними джерелами права. Інтеграційний характер правової системи Європейського Союзу обумовлює особливу роль принципів права у зближенні ( гармонізації та уніфікації) законодавства країн-членів. У формуванні єдиного європейського правового простору їхня роль є великою.

4. Ще однією особливістю принципів права Європейського Союзу за їхнім функціональним значенням є їхній перетворюючий характер, що випливає із соціальної сутності самого права Європейського Союзу..

Відомо, що на відміну від багатьох норм національного і міжнародного права, норми права Європейського Союзу не стільки закріплюють уже сформовані суспільні відносини (за допомогою владного становлення – санкціонування або узгодження воль суверенів), скільки змінюють, перетворюють їх (використовуючи методи гармонізації й уніфікації) і нерідко забезпечують їхній розвиток у заздалегідь завданому напрямку або навіть сприяють створенню нових суспільних відносин, яких не існувало раніше. Ознаки виражають важливі сутнісні риси і цінності, властиві правовій системі Європейського Союзу, визначають конкретний зміст і загальну концептуальну спрямованість правового регулювання суспільних відносин у рамках Європейського Союзу. У становленні і розвитку принципів права Європейського Союзу важлива роль належить Суду Європейського Союзу закріпленні у різних джерелах : прецедентне право, установчі договори, міжнародне право .




Переглядів: 260

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.