Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вогнегасні порошки.

Це – дрібно подрібнені мінеральні солі з різними добавками, що протидіють злежуванню та утворенню грудок. Вони характеризуються високою вогнегасною спроможністю та універсальністю щодо сфери застосування. Вогнегасні порошки можна використовувати для різноманітних способів пожежогасіння, зокрема для інгібування та подавлення горіння вибухом. Розрізняють порошки загального та спеціального призначення. Основним компонентом порошку ПСБ є бікарбонат натрію (технічна сода); ПФ – диамонійфосфат; ПС – карбонат натрію; СН – силікагель, насичений хладоном.

Вибір вогнегасної речовини залежить від класу пожежі. В таблиці наведено класифікацію пожеж відповідно до стандарту ISO № 3941-77 та ГОСТ 27331-87, а також рекомендовані вогнегасні речовини.

Класифікація пожеж та рекомендовані вогнегасні речовини

Клас пожежі   Характеристика горючих речовин та матеріалів або об'єкта, що горить Рекомендовані вогнегасні речовини
А Тверді речовини, переважно органічного поход­ження, горіння яких супроводжується тлінням (деревина, текстиль, папір та ін.) Всі види вогнегасних речо­вин (насамперед)  
В Горючі рідини або тверді речовини, які розтоп­люються (нафтопродукти, спирти, стеарин, каучук, деякі синтетичні матеріали тощо) Розпилена вода, всі види пін, порошки, речовини на основі галогеноалкідів
С Горючі гази (водень, ацетилен, вуглеводні тощо) Порошки; галогеновуглеводні;інертні гази (азот, СО2); вода (для охолодження)
D Метали та їх сплави (калій, натрій, алюміній, магній тощо) Порошки (при спокійному подаванні на поверхню, що горить)
(Е) Устаткування під напругою СО2, хладони, порошки
  1. Первинні засоби пожежогасіння

Первинні засоби пожежогасіння призначені для ліквідації невеликих ділянок пожеж, а також для гасіння пожеж на початковій стадії їх розвитку. До них належать вогнегасники, пожежний інвентар (бочки з водою, пожежні відра, ящики з піском, совкові лопати, покривала з негорючого теплоізоляційного полотна, грубововняної тканини або повсті) та пожежний інструмент (гаки, ломи, сокири тощо). Пожежний інвентар та інструменти, вогнегасники розмі­щують на спеціальних пожежних щитах з розрахунку один щит на площу 5000 м2 на видних та доступних місцях.

Вогнегасники.За способом транспортування вогнегасної речовини вогнегасники випускаються двох видів: переносні (об’єм 1 - 20 л, вага не більше 20 кг) та пересувні на спеціальних пристроях з колесами.

Ручні вуглекислотні ВВК – 2, ВВК-5, ВВК – 8 призначені для гасіння невеликих пожеж всіх видів загоряння. Їх приводять у дію відкриванням вентиля. При переході вуглекислоти з рідкої фази у газоподібну її об’єм збільшується у 500 разів. Температура знижується до – 70 0С. Корисна довжина струменя вогнегасника до 4 м, час дії __ 30 – 60 с. Вогнегасник необхідно тримати за ручку для уникнення обмороження рук, зберігати подалі від тепла, для запобігання саморозрядженню. Вуглекислотою можна гасити електрообладнання, що знаходиться під напругою.

Не можна гасити спирт і ацетон, котрі розчиняються вуглекислотою а також фотоплівку, целулоїд, котрі горять без доступу повітря.

Пересувні вуглекислотні вогнегасники ВВ –25, ВВ – 80.

Вуглекислотно-брометилові вогнегасники типу ВВБ–7 (7 л). Склад (97 % бромистого етилу і 3 % рідкої вуглекислоти) знаходиться під тиском стиснутого повітря. Вогнегасна речовина у виді туманоподібної хмари. Час дії - 40 с. Довжина струменя - до 5 м. Призначенні для гасіння твердих і рідких горючих речовин, а також електроустановок під напругою.

Порошкові вогнегасники ВП – 1, ВП – 2, ВП – 5, ВП – 10, ВП – 100 заповнені сухим порошком (кальційована або двохвуглекисла сода, поташ , тощо), крім того, вони наповнені інертним газом (азот, аргон) під тиском ≈ до 15 МПа. ВПС – 10 має також при основі корпуса балон із стиснутим азотом. Тривалість дії - до 30 с. Ними можна гасити на відміну від інших видів вогнегасників лужні та лужноземельні метали і їх карбіди, а також електроустановки під напругою.


Читайте також:

  1. Вогнегасні засоби




Переглядів: 1371

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інертні та негорючі гази. | Спринклерні та дренчерні установки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.