Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Проведення спинномозкової (люмбальної) пункції

Оснащення:стерильна пелюшка, стерильні тампони, серветки, спирт етиловий 70%, біровська голка з ман дреном, йодонат, 0,5% спиртовий розчин хлоргексидину бюглюконату, затискувач, липкий пластир.

Діагностичне та лікувальне значення люмбальної пункції:люмбальну пункцію проводять з діагностичною та лікувальною метою. З діагностичною метою: при черепно-мозкових травмах, запальних процесах, пухлинах головного та спинного мозку, гострих порушеннях мозкового кровообігу. При цьому визначають ліквор ний тиск у центральному каналі спинного мозку. Обов’язковим є цитологічне та біохімічне дослідження (визначення рівня білка, цукру, хлоридів) спинномозкової рідини. При люмбальній пункції можливе введення контрастних речовин для діагностики нервових захворювань. З лікувальною метою: пункції застосовують для нормалізації тиску спинномозкової рідини при менінгіті, субарахноїдальному крововиливі, епілептичному статусі тощо.

Протипоказання:вклинювання мозочка у великий потиличний отвір, кома, шок, колапс, пролежні та гноячкові ураження шкіри в поперековій ділянці.

 

Етапи Обгрунтування
Підготовчий етап
1. Хворого покладіть на бік із зігнутими в колінах і відведеними до живота ногами, голову нахиліть до грудей, щоб збільшити відстань між хребцями для проколу. Під поперек покладіть валик. У такому положенні утримуйте хворого поки лікар не закінчить пункці.  
Проведення процедури
1. Пункцію здійснюють в асептичних умовах. 2.Лікар, сидячі обличчям до спини хворого знезаражує шкіру поперекової ділянки йодонатом, потім 0,5% спиртовим розчином хлоргексидину біглюконату. Стерильною серветкою насухо витирає шкіру, щоб антисептики не потрапили разом з голкою в центральний канал спинного мозку і не стали причиною антисептичного запалення оболонок мозку. 3. Стерильну серветку лікар підстеляє під спину хворого. Голку Біра з мандреном бере стерильною серветкою і вводить між остистими відростками III-IV або IV-V поперекових хребців, після чого витягує мандрен. 4. Якщо положення голки правильне, то в підставлену пробірку починає надходити краплями (темп крапель залежить від тиску в центральному каналі спинного мозку) спинномозкова рідина (ліквор), яка внормі безбарвна і прозора, а при запаленні мозкових оболонок – мутна, при крововиливах має домішки крові. 5. Для дослідження лікар бере 2-4 мл рідини, яку негайно відправляють до лабораторії. 6. Видаляє голку, місце пункції обробляє 0,5% спиртовим розчином хлоргексидину біглюконату і накладає асептичну пов’язку. 7. Після пункції на 2 год надайте хворому горизонтального положення. 8. Протягом доби хворий повинен дотримуватися суворого ліжкового режиму. 9. Спостерігайте уважно за станом хворого після люмбальної пункції, тому що можуть виникнути ускладнення: колапс, кровотеча, головний біль. У разі виникненя складнення негайно повідомте лікаря.  




Переглядів: 1129

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.