Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Що таке кліше?

Кліше — мовленнєвий стереотип, мовний зворот, що

використовується як стандарт (шаблон, штамп) для вирішення завдань комунікації.

- Що називається фразеологізмами?

Фразеологізм, — усталений зворот, стійке поєднання слів, що виступає в мові як єдиний, неподільний і цілісний за значенням вислів.

- Які ви знаєте види говірок?

Жаргонізми— слова, що вживаються в жаргоні - соціальному

діалекті мови, якими користуються люди, об'єднані спільними інтересами, захопленнями, професією, віком, ситуацією.

Жаргон - мова якоїсь соціальної чи професійної групи, що відрізняється від загальнонародної наявністю специфічних спів і виразів, властивих цій групі

Арго - умовна штучна говірка соціальної групи з певним набором слів, незрозумілих для сторонніх (жебрацьке,лірницьке, злодійське).

Сленг - слова або вирази, що вживаються людьми певних професій. Суржик — суміш мов, української й російської.

- Як ви розумієте однозначні і багатозначні слова?

Слова можуть бути однозначними і багатозначними. Візьмемо, наприклад, слово йти. Ми кажемо солдати йдуть, машина йде, дощ іде, час іде, але ж у кожному такому словосполученні значення руху набувають своїх відтінків: "рухатися, пересуваючи ногами", "пересуватися", падати", "минати, плинути".

- Що називається омонімами?

Наприклад, коса (дівоча, морська, гостра). Омоніми поділяються на омофони, що звучать однаково, а пишуться по-різному (по три карбованці)

- потри руку; Як тільки світанок настав, гусак чимчикує на став), і омографи, які пишуться однаково, а звучать по-різному.

- Що називається синонімами?

Синоніми - це різні за звучанням, але однакові або близькі за лексичним значенням слова. Перший тип належить до абсолютних синонімів (мовознавство - лінгвістика, тому що — бо). Якщо ж слова лише олизькі за значенням, вони належать до понятійних синонімів (тепло -жарко) - другий тип. Третій тип синонімів - стилістичні, які розрізнюються залежно від стилів мовлення (вивіз - експорт, очі - шари, процент - відсоток).

- Що називається антонімами?

Антоніми - це слова з протилежними лексичними значеннями: великий - маленький, починати - закінчувати тощо. Антонімів не мають слова з конкретними значеннями типу ніж;, стакан, сто і т.п. Найчастіше антоніми спостерігаються серед прикметників, прислівників та іменників з якісними ознаками: любов - ненависть, добрий - поганий, тихо — голосно. У багатозначних слів для різних значень можуть існувати різні антоніми. Так, для слова голова у значенні "частина тіла людини" антонімом є слово ноги, а для значення "розумний" - дурний

- Що називається паронімами?

У практиці ділового мовлення слід також розрізняти й пароніми - слова, які мають подібне звучання, але не мають спільного лексичного значення: абонент - абонемент, повстати - постати, туристичний — туристський, тактичний - тактовний та ін. Кількість паронімів у мові постійно зростає, особливо у термінологічних системах, наприклад, кому-нікативний - комунікаційнийі, музичний - музикальний, дипломат - дипломант - дипломник, тому треба точно знати значення таких слів, щоб уникнути двозначності й непорозуміння.

- Що таке фразеологія?

Фразеологія - це сукупність стійких виразів мови, а також наука, яка вивчає ці вирази. У мовленні слова, як правило, не вживаються ізольовано. Вони входять до певних словосполучень, які можуть створюватися без якихось обов'язкових умов, з безліччю варіантів (спілкуватись українською мовою, тепла погода), і до зовсім інших словосполучень, які не можуть існувати без жорстко визначених компонентів (собі на умі, біла ворона).

Завдання для самоконтролю




Переглядів: 1289

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.