Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



УНІВЕРСАЛЬНО-ФРЕЗЕРНИЙ ВЕРСТАТ

4.1 Призначення верстата.

Консольний універсально-фрезерний верстат моделі 6М82 (рис.11.1) призначений для виконання різноманітних фрезерних робіт циліндричними, дисковими, фасонними, торцевими і пальцевими фрезами в умовах одиничного і серійного виробництв.

Обробка поверхонь здійснюється при одночасному русі фрези й оброблюваної заготовки, причому фреза має обертальний рух, а заготовка - поступальне переміщення в подовжньому, поперечному чи вертикальному напрямку. На рисунку11.2 наведені основні схеми обробки площин і поверхонь на горизонтально-фрезерному верстаті з зазначенням напрямків переміщення заготовки й інструмента.

 

 

 
 

Рисунок 11.1 - Загальний вигляд верстата

Рисунок 11.2 - Основні схеми фрезерних робіт

 

4.2. Коротка технічна характеристика верстата

Розміри робочої поверхні стола, мм 320 х 1250

Найбільший хід стола, мм:

подовжній 700

поперечний 260

вертикальний 380

Найбільший кут повороту стола, у градусах ±45

Число частот обертання шпинделя 18

Межі частот обертання шпинделя, хв-1 31,5 – 1600

Число подовжніх, поперечних і

вертикальних подач 18

Межі подач стола, мм/хв

подовжніх і поперечних 25 – 1250

вертикальних 8 – 400

Швидкість швидкого переміщення стола, мм/хв

подовжнього і поперечного 3000

вертикального 1000

Потужність головного електродвигуна, кВт 7

4.3. Основні вузли верстата (рис.11.1).

Основними вузлами горизонтально-фрезерного консольного верстата є основа 1, станина 2, консоль 3, стіл 4, хобот 5. Основа являє собою порожнистий чавунний відливок, внутрішня порожнина якого використовується як резервуар системи мащення й охолодження. У станині розміщується коробка швидкостей і селективний механізм її керування 11. Різальний інструмент при виконанні більшості видів робіт установлюється на оправці 8, що одним кінцем вставляється в конусний отвір шпинделя 6 (з конусність 7:24), а інший її кінець підтримується підшипником, що знаходиться в серзі 7, установлюваній на хоботі. Великі оброблювані деталі закріплюються безпосередньо на столі верстата за допомогою притискних пристроїв. Невеликі деталі встановлюються в машинних лещатах чи спеціальних пристосуваннях. При необхідності ділити заготовку на кілька рівних частин застосовують універсальну ділильну головку. Стіл 4 установлений на консолі верстата і може одержувати подовжнє, поперечне і разом з консоллю вертикальне переміщення. Він може бути повернутий навколо своєї вертикальної осі на кут ±45°, що дозволяє обробляти гвинтові канавки і косозубі циліндричні шестірні. Завдяки наявності поворотного стола верстат називається універсальним. Коробка подач верстата 12 розташовується в консолі і має окремий привод 10. Там же знаходиться селективний механізм перемикання подач.

 

 

4.4. Кінематична схема верстата (рис. 11.3).

4.4.1. Коробка швидкостей.

Головний рух на верстаті здійснюється від електродвигуна потужністю 7 кВт через напівжорстку муфту, два потрійних та один подвійний блоки зубчастих коліс. Розгорнуте рівняння кінематичного ланцюга привода обертання шпинделя має вигляд:

 

1460 =31,5-1600 хв-1

 
 

Рис.11.3. Кінематична схема верстата

Схема селективного механізму керування коробкою швидкостей наведена на рисунку 11.3. Для перемикання швидкості необхідно рукоятку 28 повернути на себе по стрілці а. При цьому сектор 25 пересуне рейку 7, а разом з нею вилку 24, порожній вал 23 і перемикаючі диски 21 і 22 вправо. Перемикаючі диски вийдуть з контакту зі стрижнями 20, поміщеними в отворах рейок 11 і 18.

Після цього потрібно повернути лімб 1 до співпадання необхідної цифри частоти обертання шпинделя, нанесеної на лімбі, зі стрілкою В на нерухомій частині механізму. Лімб 1 з'єднаний із втулкою 2, що закріплена на кінці вала 6. Останній жорстко з'єднаний з конічною шестірнею 8, що знаходиться в зачепленні з конічним колесом 10, зв'язаним напрямною шпонкою з валом 23. Отже, при обертанні лімба 1 обертаються і перемикаючі диски, що займуть визначене положення щодо стрижнів 20 рейок 11 і 18 відповідно до обраної швидкості. Кулька 5 під дією пружини 3 зафіксує встановлене положення перемикаючих дисків. Диски 21 і 22 мають отвору Z розташовані у визначеному порядку. Кожній частоті обертання шпинделя відповідає своє розташування отворів на дисках. Під час повороту дисків 21 і 22 відбувається вибір необхідної швидкості, при цьому проти стрижнів 20 рейок 18 і 11 на диску розташовується необхідна для даної частоти обертання комбінація отворів. Поворот рукоятки 28 по стрілці б викликає переміщення перемикаючих дисків у напрямку стрілки д, диск 21 упреться в стрижень 20 однієї з рейок 18 чи 11, перемістить рейки, повернувши при цьому шестірню 17, що зачіпається з ним. Одночасно із шестірнею 17 повернеться шестірня 16, що сидить з нею на одній, осі у зв'язку з чим переміститься рейка з перемикаючою вилкою 15. Остання входить у кільцевий паз блоку шестірень 14 і в своєму русі переміщує блок уздовж вала 13, здійснюючи перемикання частоти обертання.

Якщо блок 14, як показано на схемі, знаходиться в крайнім лівому положенні, рейка 11 висунеться вперед, а рейка 18 буде знаходитися в заднім крайнім положенні. Для перемикання блоку в крайнє праве положення на перемикаючих дисках проти рейки 18 повинен бути розташований наскрізний отвір, а проти рейки 11 отвору не буде. Тоді при переміщенні дисків у напрямку стрілки дторець диска 21 упреться в циліндричний стрижень рейки 11 і перемістить блок 14 у крайнє заднє положення. Стрижень 20 рейки 18 ввійде в отвір, що знаходяться проти його у дисках 21 і 22.

Для перемикання блоку шестерень у середнє положення проти обох рейок повинні знаходитися отвори диска 21, а диск 22 проти стрижнів рейок отворів мати не буде.

Механізм має три пари рейок, стільки, скільки коробка швидкостей має пересувних блоків.

Для полегшення перемикання швидкостей і пом'якшення ударів стрижні 20 рейок передають зусилля на рейки через пружини 19. З цією ж метою разом із сектором 25 виготовлений кулачок, що при перемиканні блоків шестерень, впливаючи на поштовхову кнопку 30, повідомляє короткочасне обертання електродвигуну й елементам привода шпинделя.

4.4.2. Коробки подач (рис.11.3).

Коробки подач верстата змонтована в порожнині консолі. Окремий електродвигун через шестірні 26:50 і 26:57 передає рух коробці подач, що складається з двох потрійних блоків 18-36-27 і 34-40-37 і переборного механізму. Далі дев'ять частот обертання вала VIII в правому положенні шестірні 40 і включеній муфті М1 передаються широкому колесу 40 безпосередньо. При переміщенні рухливої шестірні 40 уліво кулачкова муфта М1 виключається і рух на широку шестірню 40 передається через колеса 13-45 і 18-40-40.

Таким чином, при незмінному числі обертів електродвигуна зубчасте колесо 40 за рахунок коробки подач може одержати 18 різних частот обертання.

Від широкого колеса 40 при включеній муфті М2 рух передається валу IX і далі через шестірні 28-35 і 18-35-37-33 механізмам подовжньої, поперечної і вертикальної подач стола.

Рівняння кінематичного ланцюга подовжньої подачі для мінімального її значення буде мати вигляд:

Sпод.хв.= мм/хв.

Для установки необхідної величини подачі на верстаті застосований селективний механізм, подібний описаному вище механізму коробки швидкостей.

Для приводу ділильних пристосувань (накладного круглого стола, ділильної головки й інше) служить встановлений у столі вал, що одержує привод від ходового гвинта подовжньої подачі через передачу 30:15.

Швидкі переміщення стола у всіх напрямках здійснюються при включенні електромагнітної багатодискової фрикційної муфти M6 вала IX. При цьому кулачкова муфта М2 робочого ходу автоматично виключається. Рух від електродвигуна на вал IX передається по скороченому кінематичному ланцюзі через зубчасті колеса 26-50-67-33. Далі обертання до гвинтів подовжнього, поперечного чи вертикального переміщення передається раніше розглянутими шляхами.

Швидкість швидких переміщень стола в подовжньому напрямку визначається виразом:

Sпод. шв= мм/хв.

Реверсування робочих і установних рухів стола здійснюється реверсуванням електродвигуна подачі.




Переглядів: 1516

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.