Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Шари і об'єкти цифрової карти

Об'єкти ЦМ

Елементи місцевості, які відображуються за просторовою протяжністю, поділяються на дві групи:

1. Об'єкти, які мають відносно обмежені (кінцеві) розміри. Наприклад: населені пункти, річки, ліси, штучні нерівності земної поверхні тощо. Ці об'єкти в топографії називаються місцевими предметами або ситуацією.

2. Об'єкти, які мають необмежену просторову протяжність. До цієї групи входять різні форми поверхні Землі, сукупність яких утворює рельєф місцевості.

Для місцевих предметів умовні знаки являють собою різноманітні геометричні побудови у вигляді фігур, ліній та їх поєднань, доповнені літерно–цифровими і кольоровими позначками. Існують три групи:

1) Площинні умовні знаки, які застосовуються для заповнення контурів, які обмежують площу об'єктів, що виражаються в масштабі карти, а графічні характеристики цих областей визначають вигляд елемента зображення, що позначається.

2) Позамасштабні умовні знаки, що застосовуються для показу об'єктів, площа яких не виражається в масштабі карти (положенню об'єкта на місцевості відповідає певна точка знака). Це так звані компактні елементи.

3) Лінійні умовні знаки, за допомогою яких зображуються лінійно витягнуті об'єкти, при цьому їх довжини виражаються в масштабі карти, а ширина може бути перебільшеною. Лінійні елементи визначаються трасою їх розміщення в полі зображення, уздовж якої міститься умовний знак того чи іншого виду лінії відповідно до виду позначуваного елемента зображення. Ця лінія обов'язково має деяку умовно виражену товщину, не пов'язану з реальним поперечним розміром відповідного елемента об'єкта, що необхідно для її сприйняття, оскільки лінія нульової (або занадто малої) товщини фізично не може бути сприйнята.

4) Атрибути – це числові або символьні характеристики, які містяться в базі даних, вони можуть належати як до самих примітивів, так і до об'єктів, що складаються з них.

 
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.