Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


ТЕСТИ ДЛЯ КРОКУ – 1

 

19. У хворого з рН шлункового соку 4,5-5 було виявлено високий вміст метилмалонової кислоти. Це спричинено нестачею вітаміну:


A. В2

B. В5

C. В12

D. С

E. D


 

20. У дорослих людей на відміну від дітей тривале перебування на дієті без вітаміну А спричиняє лише незначне послаблення зору. Причиною цього є те, що в організмі дорослих вітамін А:

A. Накопичується в печінці

B. Здатний синтезуватися з низькомолекулярних попередників

C. Синтезується печінкою

D. Непотрібний взагалі

E. Утворюється при розпаді ліпідів

 

21. При аналізі шлункового соку хворого виявлено: загальна кислотність – 28 ммоль/л, концентрація вільної хлоридної кислоти – 1,5 ммоль/л, вміст гастромукопротеїну знижений. Нестача якого вітаміну спостерігається в організмі?


A. Біофлавоноїдів

B. Фолієвої кислоти

C. Пантотенової кислоти

D. Нікотинаміду

E. Кобаламіну


 

22.У молоці та яйцях дуже низький вміст вітаміну РР, проте вони мають антипелагричну дію. Це зумовлено наявністю в них високого вмісту попередника вітаміну:


A. Рибофлавіну

B. Тиміну

C. Триптофану

D. Аденіну

E. ГДФ


 

23. У пацієнта виявлено ознаки ураження шкіри (дерматит), травного тракту (діарея), порушення нервової діяльності (деменція). Причиною цих розладів є:


A. Гіповітаміноз РР

B. Гіпервітаміноз А

C. Гіпервітаміноз D

D. Гіповітаміноз B1

E. Авітаміноз В6


 

24. У крові хворого виявлено підвищений вміст загального білірубіну, в сечі виявлені білірубінглюкуроніди, концентрація стеркобіліну в калі знижена. Нестача яких вітамінів спостерігається в організмі?


A. В1, В2 В6

B. PP, C, U

C. K,D,A

D. H, ліпоєвої кислоти

E. P, пангамової кислоти


 

25. Пацієнт скаржиться на втрату здатності розрізняти предмети в сутінках, хоча вдень він бачить нормально. Причиною цього є :


A. Гіповітаміноз А

B. Гіпервітаміноз А

C. Дефіцит Г-6-ФДГ

D. Гіповітаміноз РР

E. Гіпервітаміноз D


 

26. Пацієнт скаржиться на сухість шкіри, її посилене лущення, запалення кон’юктиви і сухість очного яблука (ксерофтальмія). Причиною цих змін є :


A. Гіповітаміноз А

B. Гіпервітаміноз А

C. Гіповітаміноз В1

D. Гіповітаміноз РР

E. Гіпервітаміноз РР


 

27. У хворого спостерігається дерматоз на тих ділянках шкіри, які не захищені одягом і зазнають впливу прямих сонячних променів, а також розвинулась діарея, ураження язика та слизової оболонки ротової порожнини. Нестача якого вітаміну може до цього призвести ?


A. Р

B. В1

C. РР

D. D

E. E


 

28. У хворого виявлено різке послаблення секреторної функції шлунка, що супроводжується розвитком анемії. Який з перерахованих вітамінів за цих умов виявляє антианемічну дію?


A. Тіамін

B. Ціанкобаламін

C. Ретинол

D. Токоферол

E. Нікотинова кислота


 

29. Лікування ерозії емалі розчином вітаміну D3 в олії виявилось неефективним. Порушення чого є причиною незасвоєння цього вітаміну?


A. виділення жовчі

B. слиновиділення

C. травлення вуглеводів

D. секреції пепсину

E. травлення білків


 

30. У сечі хворого з петехіями в слизових оболонках виявлено пролін і лізин. Відсутність якого вітаміну призводить до порушення їх гідроксилювання?


A. С

B. А

C. К

D. D

E. Е


 

31.У хворого спостерігається болючість великих нервових стовбурів та підвищений вміст пірувату у крові. Нестача якого вітаміну може спричинювати такі зміни?


A. С

B. В1

C. В6

D. К

E. РР


 

32. У хворих зі зниженим тонусом жовчовивідних шляхів пригнічується зсідання крові, виникають кровотечі, що є наслідком недостатнього засвоєння вітаміну:


A. D

B. E

C. В6

D. К

E. A


 

33. У крові хворого підвищена концентрація пірувату, високий вміст його виявлено в сечі. Який авітаміноз спостерігається у хворого?


A. Авітаміноз В6

B. Авітаміноз В2

C. Авітаміноз В1

D. Авітаміноз D

E. Авітаміноз C


 

34. У дитини віком 10 років часто виникають гострі респіраторні захворювання, після яких з’являються множинні геморагії у місцях тертя одягу. Нестача якого вітаміну спостерігається?


A. В1

B. А

C. С

D. В6

E. В2


 

35. У хворого спостерігається сухість слизових оболонок та порушення сутінкового зору. Нестача якого вітаміну призводить до виникнення таких симптомів?


A. В6

B. В2

C. А

D. D

E. C


 

36. У хворої дитини спостерігається великий живіт, викривлення нижніх кінцівок, велика голова, слабкість. Нестача якого харчового фактору може зумовлювати такий стан?


A. Вуглеводів

B. Вітаміну D

C. Вітаміну C

D. Заліза

E. Ліпідів


 

37. Вітаміни у разі їх одночасного споживання можуть посилювати дію один одного. Який з вітамінів потенціює антигіалуронідазну активність вітаміну Р?


A. К

B. В2

C. А

D. Н

E. C


 

38. Біохімічні функції водорозчинних вітамінів реалізуються за рахунок перетворення їх у коензимні форми. У яку з наведених коензимних форм перетворюється вітамін РР?


A. ФМН

B. ФАД

C. ПАЛФ

D. НАД

E. ТПФ


 

39. Пацієнтові, хворому на туберкульоз, у комплексі комбінованої терапії призначено ізоніазид. Через певний він почав скаржитись на м’язову слабкість, порушення зору та координації рухів. Який вітамін доцільно використати для усунення цих побічних ефектів лікування?


A. В2

B. В6

C. А

D.E

E.C


 

40. Хворий скаржиться на схуднення, загальну слабкість, задишку, біль у серці, петехіальні крововиливи, кровоточивість ясен, розхитування і випадання зубів. Дефіцит якого вітаміну є причиною такого стану?


A. В12

B. В6

C. К

D. C

E. Е


 

41. Пацієнт скаржиться на відсутність апетиту, випадання волосся, загальне виснаження організму, запалення очей. З анамнезу відомо, що хворий вживав риб’ячий жир. Надлишок якого вітаміну може спричинити ці симптоми?


A. Н

B. Е

C. А

D. C

A. D


 

42. Сульфаніламідні препарати пригнічують ріст і розвиток бактерій. В основі механізму їх дії є порушення синтезу:


A. Пантотенової кислоти

B. Ліпоєвої кислоти

C. Пангамової кислоти

D. Нікотинової кислоти

E. Фолієвої кислоти


 

43. При тривалому застосуванні сульфаніламідного препарату у хворого порушилася мікробна флора у кишківнику. Під час огляду на шкірі виявлено дрібнокрапкові крововиливи. Причиною їх появи найвірогідніше є:

A. Запалення слизової кишечника

B. Нестача в організмі вітаміну С

C. Нестача в організмі вітаміну К

D. Захворювання печінки

E. Спадковий дефект факторів згортання крові

 

44. Пацієнт скаржиться на відсутність апетиту, нудоту, біль у ділянці живота, проноси, головний біль, порушення пам’яті. Спостерігаються дерматити на шиї та обличчія. Настача якого вітаміну має місце?


A. В5

B. В6

C. В3

D. В1

E. В2


 

45. У хворого на цироз печінки відмічено погіршення зору в сутінках. Що є причиною такого стану?

A. Порушення синтезу родопсину

B. Надмірне надходження вітаміну А з продуктами харчування

C. Порушення перетворення транс-ретиналю в цис-ретиналь

D. Порушення всмоктування вітаміну А в кишківнику

E. Недостатнє надходження вітаміну А з продуктами харчування

 

46. Біохімічна функція водорозчинних вітамінів залежить від їх здатності перетворюватися в коферментні форми. У яку коферментну форму перетворюється вітамін В2 (рибофлавін)?

A. ПАЛФ (піридоксальфосфат)

B. НАД+ (нікотинамідаденіндинуклеотид)

C. ТДФ (тіаміндифосфат)

D. ФМН (флафінмононуклеотид)

E. ТМН (тіамінмонофосфат)

 

47. При дефіциті якого вітаміну спостерігається одночасне порушення репродуктивної функції та дистрофія скелетної мускулатури?


A. Вітамін В1

B. Вітамін Е

C. Вітамін D

D. Вітамін А

E. Вітамін К


 

48. У хворого спостерігається дерматит, діарея, деменція. З анамнезу відомо, що основним продуктом харчування хворого є кукурудза. З нестачею якого вітаміну пов’язані ці порушення?


A. В2

B. В9

C. В1

D. В8

E. РР


 

49. У 43-річного хворого спостерігається хронічний атрофічний гастрит та мегалобластна гіперхромна анемія, виділення метилмалонової кислоти із сечею є підвищеним. Недостатністю якого вітаміну обумовлене виникнення зазначеного симптомокомплексу?


A. В2

B. В6

C. В3

D. В12

E. В5


 

50. Дитині з метою профілактики рахіту лікар призначив вітамін D у дозі 50 мг/добу, що призвело до появи ознак вітамінної інтоксикації. Які ознаки властиві для гіпервітамінозу D?


A. Подагра

B. “Куряча сліпота”

C. Демінералізація кісток

D. Порушення згортання крові

E. Анемія


 

51. Для формування кісткової системи плоду під час внутрішньоутробного розвитку необхідні певні вітаміни. Який з наведених вітамінів приймає участь у регуляції фосфорно-кальцієвого обміну?


A. С

B. А

C. К

D. Е

E. D


 

52. В організмі людини більшість вітамінів зазнають певних перетворень. Який вітамін приймає участь в утворенні коферменту ацетилювання (КоАSH)?


A. К

B. С

C. В3

D. А

E. D


 

53. У жінки, яка тривалий час знаходилася на дієті з використанням очищеного рису, виявлено поліневрит (хвороба бері-бері). Відсутність якого вітаміну в раціоні призводить до розвитку цього захворювання?


A. Фолієва кислота

B. Рибофлавін

C. Тіамін

D. Піридоксаль

E. Аскорбінова кислота


 

54. У жінки 35 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижчеперерахованих речовин є основною причиною цього ускладнення?


A. 25 (ОН)D3

B. 1,25 (ОН)2 D3

C. D2

D. D3

E. Холестерин


 

55. У хворого спостерігається гемералопія (куряча сліпота). Яка з перелічених речовин матиме лікувальну дію?


A. Кератин

B. Карнозин

C. Креатин

D. Каротин

E. Карнітин


 

56. У хворого спостерігаються часті кровотечі внутрішніх органів, слизових оболонок. Аналіз виявив недостатність гідроксипроліну та гідроксилізину у складі колагенових волокон. Через нестачу якого вітаміну в організмі пацієнта порушено процеси гідроксилювання названих амінокислот?


A. Вітамін РР

B. Вітамін С

C. Вітамін К

D. Вітамін А

E. Вітамін Н


 

57. До лікаря звернувся хворий з симетричним дерматитом відкритих ділянок шкіри. З бесіди з пацієнтом встановлено, що він харчується здебільшого крупами і вживає мало м’яса, молока і яєць. Дефіцит якого з перерахованих вітамінів домінує у цього пацієнта?


A. Фолієва кислота

B. Нікотинамід

C. Токоферол
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.