Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Поняття та види цільових оперативно–профілактичні операцій та комплексних оперативно-профілактичні відпрацювань, у яких беруть участь підрозділи міліції громадської безпеки

 

Крім спеціальних операцій органами внутрішніх справ організовуються й проводяться цільові оперативно–профілактичні операції та комплексні оперативно-профілактичні відпрацювання.

Метою їх проведення є:

- посилення зусиль органів та підрозділів внутрішніх справ на всіх на­прямках оперативно-службової діяльності;

- протидія криміналітету, насамперед організованій злочинності, усу­нення її економічного підґрунтя й корумпованих зв'язків, криміналізації еконо­міки;

- зміцнення оперативних позицій в кримінальному середовищі;

- поповнення й корегування баз даних автоматизованих інформаційних систем й оперативних обліків.

Комплексне оперативно-профілактичне відпрацювання (далі - відопрацювання) - це оперативно-розшукові та профілактичні заходи, спрямовані на активізацію зусиль органів та підрозділів внутрішніх справ на всіх або основних напрямках оперативно-службової діяльності, що здійснюються відповідно до конкретного плану за рахунок максимальної концентрації сил та засобів з метою оздоровлення оперативної обстановки при її ускладненні;

Цільова оперативно-профілактична операція (далі - операція) - це комплекс оперативно-розшукових та профілактичних заходів, що здійснюються органами та підрозділами внутрішніх справ за відповідним планом і спрямовані на посилення протидії правопорушенням окремих видів або в окремих сферах діяльності (цільові операції "Зброя та Вибухівка", "Канал", "Іноземець", "Мігрант" тощо);

Інструкція про організацію проведення цільових оперативно-профілактичних операцій та комплексних оперативно-профілактичних відпрацювань визначає основні організаційні напрямки діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ щодо підготовки й проведення цільових оперативно-профілактичних операцій та комплексних оперативно-профілактичних відпрацювань.

Приводом для проведення операцій та відпрацювань є ускладнення оперативної обстановки в регіонах (регіоні, районі, місті) на всіх або окремих напрямках оперативно-службової діяльності, коли для її стабілізації загальною є потреба значної активізації зусиль і комплексного залучення сил та засобів органів і підрозділів внутрішніх справ.

Крім цього, з метою оздоровлення криміногенної ситуації в громадських та інших місцях перебування значної кількості громадян органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації можуть ініціювати проведення органами і підрозділами внутрішніх справ відповідних оперативно-профілактичних заходів.

Пропозиції щодо проведення операцій та відпрацювань на підставі аналізу оперативної обстановки вносяться:

1) на міждержавному, загальнодержавному та міжрегіональному рівнях - керівництву Міністерства внутрішніх справ, структурними підрозділами МВС.

2) на регіональному (регіон, залізниця) та міжрайонному рівнях (декілька районів, міст обласного підпорядкування, залізничних вузлів) - керівництву Міністерства внутрішніх справ, структурними підрозділами МВС або керівництву ГУМВС, УМВС, структурними підрозділами ГУМВС, УМВС.

3) на місцевому рівні (район, місто, інший населений пункт, район у місті, залізничний вузол) - керівництву Міністерства внутрішніх справ, структурними підрозділами МВС або керівництву ГУМВС, УМВС, структурними підрозділами ГУМВС, УМВС чи керівництву міськрайлінорганів внутрішніх справ, структурними підрозділами цих органів.

Підготовка та організація проведення операції здійснюються на підставі Типового плану, який розробляє відповідальний структурний підрозділ разом з іншими зацікавленими структурними підрозділами Міністерства.

У Типовому плані проведення операції мають бути передбачені:

1. Мета проведення операції.

2.Організаційні заходи (визначити етапи операції, мінімальні та максимальні терміни їх проведення, заходи щодо додержання законності, забезпечення безпеки особового складу, режиму секретності, координації дій органів і підрозділів внутрішніх справ та взаємодії з іншими міністерствами та центральними органами виконавчої влади, порядок обміну інформацією, форми контролю, вирішити питання щодо необхідності переведення особового складу на посилений варіант несення служби, залучення приданих сил, направлення на місця для надання практичної допомоги працівників МВС, ГУМВС, УМВС, розгортання діяльності оперативних штабів, створення резерву тощо).

3.Основні завдання органів внутрішніх справ у цілому, їх структурних підрозділів та окремих формувань на кожному етапі операції.

4.Форма звітності про результати проведення операції.

5.Типові плани проведення операцій затверджуються керівництвом Міністерства і направляються до ГУМВС, УМВС.

6.При отриманні розпорядження (вказівки) про проведення операції в кожному ГУМВС, УМВС, міськрайліноргані, на території обслуговування яких будуть здійснені ці заходи, відповідно до типових планів проведення операцій, на основі аналізу оперативної обстановки, прогнозу її розвитку та з урахуванням місцевих особливостей складається конкретний план операції.

7.У ході проведення операції щодобово забезпечуються збір, опрацювання та аналіз отриманих результатів.

8.Узагальнені результати, аналіз ефективності проведеної операції, пропозиції про вжиття заходів реагування доповідаються відповідальним структурним підрозділом керівництву Міністерства для прийняття рішення.

Підготовка та організація проведення відпрацювань

При отриманні розпорядження (вказівки) про проведення відпрацювання в кожному ГУМВС, УМВС, міськрайліноргані, на території обслуговування яких будуть здійснені ці заходи, відповідно до типового плану організації та проведення комплексного оперативно-профілактичного відпрацювання, на основі аналізу оперативної обстановки, прогнозу її розвитку та з урахуванням місцевих особливостей складається конкретний план відпрацювання.

У ході проведення відпрацювання цілодобово забезпечується збір, опрацювання та аналіз отриманих результатів здійснених заходів.

Узагальнені результати, аналіз ефективності проведеного відпрацювання, пропозиції про вжиття заходів реагування доповідаються Головним штабом МВС, штабами ГУМВС, УМВС керівництву Міністерства, головних управлінь та управлінь для прийняття рішення.

Єдина системи збору, опрацювання, запиту й подання звітів про результати проведення операцій та відпрацювань передбачає: підвищення рівня організації та раціонального використання сил і засобів на всіх або окремих напрямках оперативно-службової діяльності органів та підрозділів внутрішніх справ; високу оперативність під час опрацювання, подання й узагальнення інформації. Вироблення на підставі оцінки та аналізу інформації управлінських рішень, інформування органів влади і управління, громадськості; підвищення відповідальності посадових осіб органів та підрозділів внутрішніх справ за організацію, проведення, результати операції чи відпрацювання, об'єктивність та достовірність інформації, своєчасність її подання та виключення дублювання у звітах.

Начальники територіальних органів внутрішніх справ упродовж доби після закінчення операції чи відпрацювання забезпечують збір об'єктивних відомостей про їх результати, заповнення відповідної картки й подання за власним підписом до підрозділів інформаційних технологій при ГУМВС, УМВС.

Підрозділи інформаційних технологій при ГУМВС, УМВС, використовуючи єдине програмне забезпечення, формують масиви таких звітів і впродовж доби встановленими каналами зв'язку з використанням електронної пошти чи інших засобів зв'язку передають їх до ДІТ при МВС України.

ДІТ при МВС України впродовж трьох діб узагальнює звіти ГУМВС, УМВС.

ДІТ при МВС України та його регіональні підрозділи подають узагаль­нені звіти у вигляді статистичних даних за офіційними запитами структурних підрозділів МВС, ГУМВС, УМВС[27].

Питання для самоконтролю

1. Поняття та види спеціальних операцій, у яких беруть участь підрозділи міліції громадської безпеки

2. Поняття та види цільових оперативно–профілактичні операцій та комплексних оперативно-профілактичні відпрацювань, у яких беруть участь підрозділи міліції громадської безпеки

3. Основні завдання та функції міліції громадської безпеки щодо участі у спеціальних операціях.

4. Основні завдання та функції міліції громадської безпеки щодо участі у цільових оперативно-профілактичних операцій та комплексних профілактичних відпрацювань.




Переглядів: 4436

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.