Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Звільнення.

Тактичний метод «звільнення» означає, що коли одна тактика не дала необхідного результату, то ви залишаєте її і пробуєте що-небудь інше. В пастку якогось одного методу попадають всі: і новачки, і зрілі майстри. Минулі успіхи можуть зробити якийсь метод настільки привабливим, що він стане нав'язливим і буде заважати тверезо оцінювати нову ситуацію.

Метод «звільнення» («відпускання») ґрунтується на принципі непротивлення. Навіть методика викладання Бойового Спасу є реалізацією принципу «звільнення». Багато шкіл бойових мистецтв, формалізуючи свої техніки та викладаючи їх згідно із затвердженими програмами, майже повністю знищили в своїх учнях ментальну та фізичну гнучкість. Але в Бойовому Спасі метод навчання заснований на розкритті індивідуальних рис кожної людини та прищепленні їй вміння спонтанно вирішувати завдання в критичних ситуаціях.

«Відпускання» – це метод, який формує вміння відмовитися від ідеї або техніки, якими б вони не були привабливими, якщо цього вимагають обставини. Міямото Мусасі виразив це найкраще: «У майстра меча не повинно бути улюбленого меча». Коли приходить час, людина повинна залишити все, не оглядаючись назад.

З віком і досягнутими успіхами тенденція до ментальної інерції зростає. Метод «відпускання» - це один з тактичних прийомів, у якому новачок може досягти явної переваги над старшим учнем. Так як новачок не встигає виробити в собі якесь упередження ні «за», ні «проти» різних технік ведення двобою, він має більшу свободу в своєму виборі.

Варто зазначити, що цей метод є одним з найбільш складних ментальних прийомів, оскільки внутрішні схильності й упередження звичайної людини занадто глибокі. І хоча багато людей думають, що вони досить гнучкі, насправді це буває досить рідко. В свідомості кожної людини завжди є якесь негнучке місце, сфера ідеалів, якими він ні на йоту не може поступитися. І якщо ви думаєте, що вас це не ставиться, то проведіть над собою наступний експеримент.

Уявіть собі, що на вас нападає безліч ворогів, озброєних різними видами зброї. Як ви будете від них захищатися? Можу дати однозначну відповідь: обов'язково будуть і вбиті, і поранені, можна навіть допустити, що всі нападаючі «отримають по заслугах». А як з дотриманням Закону карми? Коли ви задумаєтеся над наслідками тільки що виконаних дій? Бачите, завдання не з простих. Навіть якщо є час подумати. А в реальній сутичці на вулиці, де все так швидкоплинно та жорстоко?

Цей невеликий аналіз показує, що хоча багато хто на словах демонструє гуманність і альтруїзм, у більш-менш складній ситуації відкидає (або навіть не згадує) свої миролюбиві принципи і нищить все навколо.

Вищенаведена (теоретична) ситуація є показовим прикладом того, наскільки тісно взаємозалежні ментальний і фізичний аспекти Бойового Спасу. Саме зміна ментального ставлення до навколишньої дійсності, віднайдення внутрішньої волі - ось перший крок справжнього послідовника Бойового Спасу. Фізичні ж техніки просто віддзеркалюють внутрішній стан індивідума.

Застосовуючи «звільнення», також не варто впадати в крайнощі. Методи або техніки, які довели свою ефективність, не потрібно відкидати тільки тому, що вони давні і відпрацьовані. Суть цього методу - гармонійне сполучення всіх відомих вам технік без переваги «улюблених» прийомів або «коронних» технік. Миролюбність, краса, розкутість, швидкість і чітке знання кінцевої мети - ось головні риси справжнього представника Бойового Спасу.

 




Переглядів: 132

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.