Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Місце фокусування погляду.

Міямото Мусасі так описував способи фокусування погляду:

«Погляд повинен бути широким й уважним. Погляд виконує дві функції: спостереження й виявлення. Виявлення повинно бути сильним, а спостереження - слабким.

У стратегії дуже важливо бачити віддалені речі так, немов вони поруч, і віддаляти на відстань речі, що перебувають поблизу. Дуже важливо також знати меч супротивника й не відволікатися, помічаючи незначні рухи цього меча. Ви повинні спеціально вчитися цьому в ході тренувань. Погляд повинен бути таким самим в одиночному двобої, як і в битві із цілою армією.

Стратегія вчить дивитися по обидва боки, не зміщуючи погляду очей. На те, щоб навчитися дивитися таким чином, буде потрібно якийсь час. Опануйте цією навичкою. Користуйтеся таким поглядом у повсякденному житті й не зневажайте ним, що б не відбувалося».[20]

Коли ви працюєте проти супротивника, ви не повинні дивитися прямо на нього або на його зброю. Увійшовши в стан чистої свідомості, не фокусуйте погляд і дивіться на партнера так, начебто він дуже далеко від вас - дивіться крізь нього вдалину. Така техніка погляду добре розвиває периферійний зір.

Коли ви використовуєте цей метод уночі або проти декількох супротивників, то дивіться повз супротивника, а не крізь нього. Центр очного яблука заповнений рецепторами кольорів, а краї містять в основному сенсори руху. Спостерігаючи за супротивником бічним зором, ви будете краще сприймати його рухи. Але оскільки ця стратегія зменшує кількість інформації про загальну зону дії двобою, то використовувати цю стратегію необхідно дуже обережно.

 

Планування.

Бій або двобій - це справа інстинктів. Людина, яка розмірковує в ході двобою, як правило, програє його. Однак це не означає, що в Бойовому Спасі немає місця аналізу. Бувають випадки, коли перед двобоєм є час подумати та оцінити ситуацію. Якщо час дозволяє, ви повинні уважно вивчити супротивника, місце передбачуваного двобою, переваги застосовуваної зброї. Потім ви зможете зробити логічний вибір декількох тактичних методів, які можуть виявитися найбільш придатними в майбутньому двобої. Найкраще вибрати кілька варіантів поведінки. І тоді, якщо складуться необхідні обставини, ви моментально застосуєте один з них.

Вибирайте варіанти без явного бажання їх використати. Просто спокійно згадайте їх, начебто розставте на полички необхідні інструменти. Не прив’язуйтесь у свідомості до жодного з них, дивіться на них відразу. Готуючись до нападу супротивника, розглядайте його як єдину космічну подію. Використовуючи такий підхід, не розглядайте себе як окрему індивідуальність. Ваш супротивник природно стає продовженням вашої техніки, а місце двобою - сценою. Готуючись до бою таким чином, вибирайте ту тактику, яка об'єднає всі елементи сцени з її декораціями та акторами в єдине ціле.

Якщо ви будете мислити саме так, то перестанете боятися і двобою, і супротивника. Хіба можна боятися, якщо вас самого на сцені в цей час немає? В цьому криється таємна суть багатьох тренінгів в бойових мистецтвах. І хоча цей метод вимагає глибокої філософської підготовки, застосування його навіть на початкових етапах навчання дає ефективні результати в психологічному загартуванні бійців.

 




Переглядів: 175

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.