Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вибір (формування) теми кваліфікаційної роботи спеціаліста

 

Тема кваліфікаційної роботи спеціаліста це формулювання об’єкта й предмета досліджень, назви задачі, яку планується вирішити.

Тема кваліфікаційного дослідження повинна бути актуальною, тобто спрямованою на обґрунтування управлінських рішень з підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами у тій чи іншій ланці фінансової системи: на підприємствах, що функціонують на комерційній основі, на бюджетних підприємствах, у фінансово-кредитних установах депозитного, контрактно-зберігаючого та інвестиційного типу, при управлінні державними фінансами. Актуальність теми кваліфікаційної роботи спеціаліста повинна обґрунтовуватися у вступі до неї.

Вибір теми кваліфікаційної роботи є важливим етапом дипломування. Під темою кваліфікаційної роботи спеціаліста слід розуміти те головне, на що спрямована дана робота. Тема кваліфікаційної роботи спеціаліста, що здобуває спеціальність 7.03050801– фінанси і кредит (за спеціалізованими програмами), повинна:

- відповідати напряму спеціалізованої програми;

- бути актуальною;

- мати, по можливості, коротке формулювання;

- відповідати суті задач, що вирішуються у роботі;

- вказувати на мету роботи і її завершеність (іноді, для більшої конкретизації до назви слід додати невеликий (4-6 слів) підзаголовок).

У назві не бажано використовувати ускладнену термінологію псевдонаукового характеру. Треба уникати назв, що починається зі слів “Дослідження питання…”, “Дослідження деяких шляхів…”, “Деякі питання…”, “Матеріали до вивчення…”, “До питання…” і т. ін., в яких не відбито в достатній мірі сутність наукового завдання, його мета.

Теми кваліфікаційних робіт спеціалістів, що навчаються у ДВНЗ «Національний гірничий університет» за фахом 7.03050801– фінанси і кредит (за спеціалізованими програмами) визначаються випускаючою кафедрою - кафедрою економічного аналізу і фінансів.

Тема кваліфікаційної роботи спеціаліста визначається і закріплюється на початку підготовки спеціаліста. У більшості випадків вона вибирається зі списку, рекомендованого кафедрою економічного аналізу і фінансів ДВНЗ «Національний гірничий університет» (Додаток А). Проте студенту надається право вибору теми кваліфікаційної роботи, подання на розгляд керівника кваліфікаційної роботи спеціаліста та кафедри пропозицій щодо іншої тематики з необхідним обґрунтуванням доцільності її розробки.

Сформований список тем, обраних спеціалістами й узгоджених з їх керівниками, затверджується на засіданні кафедри і передається в деканат фінансово-економічного факультету для включення у наказ.

Кваліфікаційна робота спеціаліста дає йому можливість реалізувати задуману ідею. Для якісного виконання цього задуму, при виборі теми доцільно брати задачу порівняно вузького плану з тим, щоб можна було її глибоко проробити.

Якщо студент не може сам обрати тему для своєї кваліфікаційної роботи, він вправі звернутися за консультацією до керівника своєї кваліфікаційної роботи.

Обрати тему кваліфікаційної роботи студенту можуть допомогти такі прийоми: практична робота у фінансових службах підприємств, у фінансово-кредитних установах та фінансових підрозділах державних структур (місцевих органів влади, тощо) при проходженні переддипломної практики; ознайомлення з новітніми результатами досліджень в галузі управління фінансами; оцінка стану розробки методів дослідження фінансово-економічних процесів; вивчення можливостей застосування методів, які використовуються у суміжних галузях науки та практики, до вивчення фінансово - економічних процесів та управління ними; перегляд відомих наукових рішень за допомогою нових методів, з нових теоретичних позицій, з притягненням нових істотних фактів, виявлених студентом.

Вибір теми кваліфікаційної роботи повинен ґрунтуватися на принципі обґрунтованого перегляду уже відомих науці теоретичних положень з нових позицій, під новим кутом зору, при найбільш високому технічному рівні прийняття управлінських рішень в галузі фінансів.

При обранні теми дослідження необхідно також ознайомитися з аналітичними оглядами і статтями в спеціальних періодичних виданнях, консультуватися зі спеціалістами-практиками, які володіють інформацією про важливі питання, які мало вивчені в науці і потребують більш глибоких проробок.

Теми кваліфікаційних робіт спеціаліста закріплюються за студентами при поданні ними їх особистих заяв, що пишуться за формою, наведеною нижче.

  Декану фінансово економічного факультету Інституту економіки Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет» __________________________________________ (вчене звання, прізвище, ім'я, по батькові декана)
  від студента гр.___________________________ ________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові студента)
Заява Прошу затвердити мені таку тему кваліфікаційної роботи спеціаліста: ___________________________________________________________ ___________________________________________________________   ______________________ (Підпис студента) “___”____________________20__ р.  

 

Обравши тему, студент повинен сформувати мету кваліфікаційної роботи, предмет, об'єкт дослідження і конкретні задачі, які йому необхідно вирішити для досягнення цієї мети.

Для цього необхідно визначити, у чому полягають сутність запропонованої ідеї, актуальність теми і її практична цінність. Це значно полегшить оцінку й остаточне рішення вибору теми.

Обрана тема, а також керівник кваліфікаційної роботи спеціаліста затверджуються наказом ректора ДВНЗ «Національний гірничий університет».

Керівником кваліфікаційної роботи спеціаліста, призначається, як правило, доцент випускаючої кафедри. Крім того студенту, в залежності від характеру кваліфікаційної роботи, яку він виконує, забезпечується можливість одержання консультацій по таких спеціальних питаннях, як економіко-математичне моделювання, використання стандартного програмного забезпечення, або по розробці програмного забезпечення самим студентом, іноземна мова (у випадку, якщо кваліфікаційна робота виконується іноземною мовою), юридична консультація.

Керівник кваліфікаційної роботи спеціаліста допомагає студенту оцінити можливі варіанти рішень, але вибір рішень - це задача самого студента. Він як автор кваліфікаційної роботи відповідає за прийняті рішення, за достовірність отриманих результатів.

 

2. 2.Розробка плану виконання кваліфікаційної роботи спеціаліста.

 

Передумовою виконання кваліфікаційної роботи спеціаліста є наявність плану її здійснення. З урахуванням специфіки творчого процесу такий план повинен передбачати все, що можна заздалегідь спланувати.

Планування роботи студента над кваліфікаційною роботою спеціаліста починається з упорядкування робочого плану, що являє собою своєрідну наочну схему дослідження. Такий план використовується на перших стадіях роботи, дозволяючи ескізно уявити проблему, яка досліджується, в різноманітних варіантах. Це істотно полегшує керівнику кваліфікаційної роботи оцінку загальної позиції і структури кваліфікаційноїроботи спеціаліста.

Робочий план розробляється при особистій участі керівника кваліфікаційної роботи спеціаліста і починається з формулювання її задуму (теми). Спочатку робочий план тільки в основних рисах дає характеристику предмету дослідження, проте надалі план може і повинен уточнюватись, проте основна задача, що стоїть перед роботою в цілому, повинна залишатися незмінною.­

Робочий план має вільну форму. Зазвичай він складається з переліку розташованих у стовпчик рубрик, пов'язаних внутрішньою логікою розробки завдань даної теми, що дозволяє забезпечити обґрунтованість і достовірність отриманих результатів.

Студенту, після упорядкування плану кваліфікаційної роботи, необхідно усвідомити черговість і логічну послідовність робіт.

Слід зазначити, що план не є догмою, він має динамічний, рухливий характер, і тому повинен бути гнучким, щоб можна було включати до нього нові можливі аспекти, виявлені в процесі виконання кваліфікаційної роботи.

Керівник кваліфікаційної роботи спеціаліста не тільки бере участь у розробці робочого плану виконання роботи, але і веде з її автором іншу роботу, зокрема: рекомендує необхідну літературу, довідкові, статистичні й архівні матеріали й інші джерела за обраною спеціалістом темою; проводить систематичні передбачені розкладом консультації; готує спеціаліста до апробації результатів кваліфікаційної роботи на конференціях; бере участь у публікації результатів роботи спеціаліста, якщо при її виконанні отримані нові методичні підходи до прийняття управлінських рішень; оцінює зміст виконаної кваліфікаційної роботи, як за розділами, так і в цілому; дає згоду на подання кваліфікаційної роботи спеціаліста до захисту.

Таким чином, керівник кваліфікаційної роботи спеціаліста здійснює наукову і методичну допомогу, систематично контролює виконання роботи, вносить корективи, дає рекомендації щодо доцільності прийняття того або іншого рішення, а також дає висновок про готовність роботи в цілому.




Переглядів: 377

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.