Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Підстави та порядок подання заяви щодо порушення справи про банкрутство боржника

Справа про банкрутство підприємства порушується за пись­мовою заявою будь-кого з кредиторів боржника, органів держав­ної податкової або контрольно-ревізійної служб, працівників під­приємства за наявності відповідних підстав (формальних ознак фінансової неспроможності). Кредитори мають право об'єднати свої вимоги до боржника і звернутися до суду зі спільною за­явою. Боржник може звернутися до господарського суду з влас­ної ініціативи в разі його фінансової неспроможності або загрози такої неспроможності.

Справи про банкрутство розглядаються господарськими судами іа місцем перебування боржника. Справа порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (креди­торів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мі­німальних розмірів заробітної тати і в тому разі, коли їх не бу­ло задоволено боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Згідно із рекомендаціями Міністерства економіки України за­конодавчому визначенню боржника, котрий неспроможний ви­конати свої грошові зобов'язання перед кредиторами протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх оплати, від­повідає такий фінансовий стан боржника, за якого на початку і в кінці звітного кварталу наявні ознаки поточної неплатоспроможності. Поточна неплатоспроможність характеризується від'ємною рі­зницею між сумою наявних у підприємства грошових коштів (їх еквівалентів, інших високоліквідних активів) і його поточними зобов'язаннями (загальна сума четвертого розділу пасиву балансу).

Порушення справи про банкрутство, як було вже сказано, здій­снюється за наявності формальних ознак фінансової неспроможності боржника. Вітчизняне законодавство виділяє дві такі ознаки:

1. Неплатоспроможність. Боржник вважається неплатоспроможним, якщо він не може виконати свої платіжні зобов'язання, строк оплати яких настав. Зовнішньою ознакою неплатоспромо­жності боржника є припинення ним будь-яких платежів.

2. Загроза неплатоспроможності. Боржнику загрожує неплато­спроможність, якщо він передбачає неможливість виконання ним пла­тіжних зобов"язань за настання строку їх погашення. З формального боку, загроза неплатоспроможності виявляється на підставі аналізу оперативного фінансового плану боржника (плану ліквідності).

Законодавства про банкрутство переважної більшості країн звіту виокремлюють ще одну, третю ознаку фінансової неспроможності: перевищення заборгованості підприємства над вар тістю його активів (майна). Неплатоспроможність такого підпри­ємства настає з настанням строків виконання зобов'язань.

У першому випадку ми маємо справу з фактичною неплатосп­роможністю. У другому та третьому — з прогнозованою непла­тоспроможністю.

Зрозуміло, що кредитор може звернутися до суду лише в разі фактичної неплатоспроможності боржника, оскільки про­гнозовану неплатоспроможність може виявити лише сам борж­ник. Кредиторами, яким надається право вчиняти позов, є будь-які фізичні або юридичні особи, що мають підтверджені належ­ними документами майнові вимоги до боржника, крім тих, чиї майнові вимоги повністю забезпечені заставою.

Кредитор, вимога якого забезпечена заставою, може зверну­тися із заявою до суду тільки щодо вимог, не забезпечених заста­вою, або в тому разі, коли вартість предмета застави недостатня для повного задоволення його вимоги, причому подати відповідні докази цього факту.

Боржник у разі неплатоспроможності або загрози неплатосп­роможності та за наявності майна, достатнього для покриття су­дових витрат, може звернутися до господарського суду з власної ініціативи із заявою про порушення справи про своє банкрутство у таких здебільшого випадках:

• якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів при­зведе до неможливості виконання грошових зобов'язань перед іншими кредиторами;

• якщо в разі ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства боржник не матиме можливості задовольнити гро­шові вимоги кредиторів у повному обсязі;

• за наявності ефективної концепції санації та браком необ­хідного часу для її реалізації (в даному разі необхідного відстро­чення платежів можна домогтися в результаті укладення мирової угоди в ході провадження справи про банкрутство).




Переглядів: 565

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.