Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Заняття 2.

Тема: М′язи хребетного стовпа. Вентральні м′язи шиї. Видові особливості будови та розташування м′язів хребта та вентральних м′язів шиї.

Мета заняття:Забезпечити засвоєння загальної схеми розподілу за функціональними групами м′язів хребетного стовпа та вентральних м′язів шиї. Вивчити особливості будови, фіксації до скелета та топографії м′язів хребетного стовпа (дорсальних і вентральних) і вентральних м′язів шиї.

Матеріальне забезпечення:цілідрібні трупи телят, собак, свиней з від-препарованими м′язами хребетного стовпа (дорсальні та вентральні) та вент-ральними м′язами шиї (з одного боку грудна кінцівка частково відокремлена шляхом перерізання поверхневого, глибокого грудних та зубчастого вент-рального м′язів на відстані 3-5 см від місця їх фіксації на скелеті кінцівок, грудна клітка розітнута за реберно-хрящовою лінією); скелети, муляжі, схеми закріплення м′язів.

Методичні особливості викладання та підходи до вивчення матеріалу під час лабораторно-практичних занять під керівництвом викладача. Акцентувати увагу, що м′язи хребетного стовпа, насамперед, поділяються на два великих тяжа: дорсальний та вентральний. Підкреслити, що дорсальний м′язовий тяж у ділянках шиї та попереку розташований між поперечноребер-ними та остистими відростками відповідних хребців, а в ділянці грудної клітки - між поперечними та остистими відростками грудних хребців і проксимальними кінцями реберних кісток. Вентральний тяж знаходиться на вентральній поверхні тіл хребців та їх поперекових відростків у ділянках шиї, попереку та хвоста. Звернути увагу на функціональне значення м′язів дор-сального та вентрального тяжів: дорсальні м′язи підіймають шию та голову, розгинають, вигинають у бік та обертають хребет, фіксують хребетний стовп; вентральні – згинають та фіксують хребет.

Відмітити, що враховуючи напрямок ходу м′язових волокон, м′язи дор-сального тяжа можна умовно поділити на дві групи – латеральну та меді-альну (схема 4). Окрім того, для зручності вивчення м′язів хребта, в окремі групи виділяють дрібні м′язи, які розташовані в найбільш рухливих відділах хребетного стовпа (короткі м′язи голови та хвоста, короткі міжостисті та між-поперечні м′язи). Підкреслити, що короткі м′язи хребетного стовпа розташо-вані в найбільш рухливих його ділянках: короткі м′язи голови забезпечують роботу атланто-потиличного та атланто-осьового суглобів; м′язи хвоста – різ-номанітність рухів останнього; міжостисті та міжпоперечні м′язи – рухли-вість окремих хребців. Нагадати, що в найменш рухливих відділах хребта – грудному, поперековому - міжостисті та міжпоперечні м′язи в деяких видів тварин (кінь, велика рогата худоба) перетворюються на зв′язки.




Переглядів: 207

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.