Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЗВІТ ПРО ПРИБУТКИ ТА ЗБИТКИ ЗА 20ХХ РІК

 

Статті 20ХХ р. 20ХХ р.
Дохід від реалізації X X
Собівартість реалізованої продукції (х) (х)
Валовий прибуток X X
Інший операційний дохід X X
Витрати на збут (х) (х)
Адміністративні витрати (х) (х)
Інші операційні витрати (х) (х)
Прибуток від операційної діяльності X X
Фінансові витрати (х) (х)
Дохід від асоційованих компаній X X
Прибуток до сплати податків X X
Витрати з податку на прибуток (х) (х)
Прибуток після сплати податків X X
Частка меншості (х) (х)
Чистий прибуток (збиток) від звичайної діяльності X X
Екстраординарні статті X (х)
Чистий прибуток за період X X

Слід зазначити, що за умови застосування другого способу подання інформації у Звіті про прибутки та збитки, підприємства повинні розкривати додаткову інформацію про характер витрат, включаючи витрати на амортизацію та витрати на персонал.

При виборі способу подання інформації у Звіті про прибутки та збитки необхідно врахувати історичні, галузеві чинники, а та­кож характер діяльності підприємства.

МСБО 1 «Подання фінансових звітів» передбачає також необ­хідність розкриття у Звіті про прибутки та збитки або у Поясню­вальних примітках до фінансової звітності інформації про суму дивідендів на акцію, оголошену чи запропоновану за період, який охоплюють фінансові звіти.

Як уже зазначалося вище, метою складання Звіту про прибут­ки та збитки є надання користувачам повної, правдивої та неупе-редженої інформації про доходи, витрати, прибутки та збитки від діяльності підприємства за звітний період. Ця інформація пода­ється наростаючим підсумком з початку року до звітної дати.

Розглянемо методику складання Звіту про прибутки та збитки підприємствами Російської Федерації.

Порядок формування фінансових результатів у Звіті про при­бутки та збитки регламентується Положенням бухгалтерського обліку «Бухгалтерська звітність організації» (ПБО 4/99), Методи­чними рекомендаціями про порядок формування показників бух­галтерської звітності організації, затвердженими наказом мініс­терства фінансів РФ від 28.06.2000 р. № 60-н та іншими нор­мативними документами.

Формою № 2 «Звіт про прибутки та збитки» (додаток А) пе­редбачено групування доходів і витрат за такими розділами: І. Доходи і витрати від звичайних видів діяльності; II. Операційні доходи і витрати; III. Позареалізаційні доходи і витрати; IV. Над­звичайні доходи і витрати.

У першому розділі «Доходи і витрати від звичайних видів дія­льності» відображається процес формування фінансового резуль­тату від основної діяльності.

У рядку 010 «Виручка (нетто) від реалізації товарів, продукції, робіт, послуг (за мінусом податку на додану вартість, акцизів та аналогічних обов'язкових платежів)» наводиться виручка від ре­алізації продукції і товарів, надходження, пов'язані з виконанням робіт та наданням послуг, здійсненням господарських операцій, які є доходами від звичайних видів діяльності і визнані у бухгал­терському обліку відповідно до умов, визначених для її визнання Положенням бухгалтерського обліку «Доходи організації»


(ПБО 9/99). Цей рядок заповнюється за кредитом рахунка 90 «Продажі», субрахунок 1 «Виручка» з урахуванням оборотів по дебету рахунку 90 «Продажі», субрахунки: 3 «Податок на додану вартість», 4 «Акцизи», 5 «Експортне мито», які зменшують суму отриманих доходів.

У рядку 020 «Собівартість реалізованих товарів, продукції, робіт, послуг» відображаються витрати на виробництво продук­ції, робіт, послуг у тій частині, яка відноситься до проданих у зві­тному періоді продукції, робіт, послуг. Підприємства, які здійс­нюють торговельну діяльність, показують у цій статті купівельну вартість товарів, виручка від продажу яких відображена у даному звітному періоді.

При визначенні собівартості реалізованої продукції, робіт, по­слуг слід дотримуватися вимог Положення бухгалтерського облі­ку «Витрати організації» (ПБО 10/99), а також галузевих інструк­цій з питань планування, обліку та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг). Цей рядок заповнюється за дебетом ра­хунка 90 «Продажі», субрахунок 2 «Собівартість продажів».

Дані рядку 29 «Валовий прибуток» визначаються як різниця між даними статті «Виручка (нетто) від реалізації товарів, проду­кції, робіт, послуг (за мінусом податку на додану вартість, акци­зів і аналогічних обов'язкових платежів)» (рядок 010) і даними статті «Собівартість реалізованих товарів, продукції, робіт, по­слуг» (рядок 020).

У рядку 030 «Комерційні витрати» відображаються витрати, пов'язані зі збутом продукції, а також витрати обігу (на торгове­льних підприємствах і підприємствах харчування). Цей рядок за­повнюється за дебетом рахунка 90 «Продажі», субрахунок 2 «Со­бівартість продажів» у частині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 040 «Управлінські витрати» наводяться загальнови-робничі витрати підприємства. Цей рядок заповнюється за дебе­том рахунка 90 «Продажі», субрахунок 2 «Собівартість прода­жів» у частині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 050 «Прибуток (збиток) від реалізації» визначається су­ма фінансового результату від реалізації шляхом коригування суми валового прибутку на суму комерційних і управлінських витрат.

У розділах «Операційні доходи і витрати» та «Позареалізацій­ні доходи і витрати» відображаються доходи та витрати, які ви­знані підприємством у бухгалтерському обліку як інші, згідно з вимогами, визначеними для їх визнання Положенням бухгалтер­ського обліку «Доходи організації» (ПБО 9/99) та Положенням бухгалтерського обліку «Витрати організації» (ПБО 10/99).


У рядку 060 «Відсотки до отримання» відображаються опера­ційні доходи у вигляді належних до отримання відсотків по облі­гаціях, депозитах, державних цінних паперах і т. п., за надання в користування грошових коштів. Цей рядок заповнюється за кре­дитом рахунка 91 «Інші доходи і витрати», субрахунок 1 «Інші доходи» у частині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 070 «Відсотки до сплати» відображаються операційні витрати за сумами відсотків по облігаціях, акціях, за надання підприємству у користування грошових коштів (кредитів, позик), що підлягають сплаті згідно з договорами. Цей рядок заповню­ється за дебетом рахунка 91 «Інші доходи і витрати», субрахунок

2 «Інші витрати» у частині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 080 «Доходи від участі в інших організаціях» наво­дяться доходи від участі у формуванні статутного капіталу інших організацій, які підлягають отриманню згідно з установчими до­кументами. Цей рядок заповнюється за кредитом рахунка 91 «Інші доходи і витрати», субрахунок 1 «Інші доходи» у частині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 090 «Інші операційні доходи» відображається прибу­ток, отриманий (або піддягає отриманню) в результаті спільної діяльності; сума винагороди за передане в загальне володіння і (або) користування майно або повернення майна при його розпо­ділі понад величину вкладу (у частині грошових коштів); сума доходу до отримання згідно з умовами договору продажу основ­них засобів та інших активів. Цей рядок заповнюється за креди­том рахунка 91 «Інші доходи і витрати», субрахунок 1 «Інші до­ходи» у частині, що відповідає змісту рядка з урахуванням оборотів по дебету рахунка 91 «Інші доходи і витрати», субраху­нок 2 «Інші витрати» у частині податку на додану вартість з май­на, що реалізується.

У рядку 100 «Інші операційні витрати» відображаються ви­трати, пов'язані з отриманням операційних доходів за статтями «Відсотки до отримання», «Доходи від участі в інших організаці­ях»; витрати, пов'язані з реалізацією основних засобів та інших активів; витрати, пов'язані з оплатою послуг, що надаються кре­дитними установами; витрати на утримання законсервованих ви­робничих об'єктів; витрати, пов'язані з анулюванням виробничих замовлень (договорів), зупинкою виробництва; витрати, пов'язані

3 обслуговуванням цінних паперів (оплата консалтингових, посе­
редницьких, депозитарних послуг тощо); суми належних до спла­
ти окремих податків і зборів за рахунок фінансових результатів
згідно із законодавством Російської Федерації. Цей рядок запов-


9«і



нюється за дебетом рахунка 91 «Інші доходи і витрати», субраху­нок 2 «Інші витрати» у частині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 120 «Позареалізаційні доходи» відображаються штрафи, пеня, неустойки за порушення умов договору, за якими отримані рішення суду про їх стягнення; надходження в рахунок погашення збитків; прибуток минулих років, виявлений у звітно­му періоді; суми кредиторської і депонентської заборгованості, по якій минули терміни позовної давності; курсові різниці, які виникають при переоцінці майна та зобов'язань, що облікову­ються в іноземній валюті; сума дооцінки активів (за винятком необоротних); оприбуткування лишків майна за результатами ін­вентаризації та ін. Цей рядок заповнюється за кредитом рахунка 91 «Інші доходи і витрати», субрахунок 1 «Інші доходи» у части­ні, що відповідає змісту рядка.

У рядку 130 «Позареалізаційні витрати» відображаються штра­фи, пеня, неустойки за порушення умов договорів, які визнані підприємством-боржником; відшкодування завданих збитків; збитки минулих років, виявлені у звітному періоді; суми дебітор­ської заборгованості, по якій минули терміни позовної давності, інших боргів, нереальних для стягнення; курсові різниці, що ви­никають при переоцінці майна та зобов'язань, які обліковуються в іноземній валюті; сума уцінки активів (за винятком необорот­них); збитки від списання раніше присуджених боргів по кражах, за якими виконавчі документи повернені судом у зв'язку з не­спроможністю відповідача; збитки від краж матеріальних та ін­ших цінностей, винні по яких за рішенням суду не встановлені; судові витрати та ін. Цей рядок заповнюється за дебетом рахунка 91 «Інші доходи і витрати», субрахунок 2 «Інші витрати» у час­тині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 140 «Прибуток (збиток) до оподаткування» визнача­ється фінансовий результат до оподаткування шляхом коригу­вання суми прибутку (збитку) від реалізації на суму операційних та позареалізаційних доходів і витрат.

У рядку 150 «Податок на прибуток та інші аналогічні обов'язкові платежі» показується сума податку на прибуток, розра­хована згідно із законодавством Російської Федерації, а також забо­ргованість перед бюджетом по інших аналогічних обов'язкових платежах (за винятком тих, які обліковуються у складі інших опе­раційних витрат). Цей рядок заповнюється за дебетом рахунка 99 «Прибутки і збитки» у частині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 160 «Прибуток (збиток) від звичайної діяльності» ви­значається фінансовий результат від звичайної діяльності як різ-


ниця між сумою прибутку (збитку) до оподаткування і сумою по­датку на прибуток та інших аналогічних обов'язкових платежів.

Чистий прибуток (або збиток) підприємства за звітний період формується, виходячи із суми прибутку (збитку) від звичайної діяльності з урахуванням впливу на фінансовий результат нас­лідків надзвичайних (екстраординарних) ситуацій, які виникають внаслідок форс-мажорних обставин (стихійні лиха, пожежі, аварії тощо). Доходи і витрати від надзвичайних подій відображаються у розділі «Надзвичайні доходи і витрати».

У рядку 170 «Надзвичайні доходи» відображаються суми страхового відшкодування та покриття за рахунок інших джерел втрат від стихійного лиха, пожеж, аварій, інших надзвичайних подій, які отримані (або підлягають отриманню); вартість матері­альних цінностей, що залишаються від списання не придатних до відновлення та подальшого використання активів. Цей рядок за­повнюється за кредитом рахунка 99 «Прибутки і збитки» у час­тині, що відповідає змісту рядка.

У рядку 180 «Надзвичайні витрати» відображається вартість втрачених матеріальних цінностей; втрати від списання об'єктів основних засобів, які не придатні для подальшого використання і не підлягають відновленню внаслідок надзвичайних подій. Цей рядок заповнюється за дебетом рахунка 99 «Прибутки і збитки» у частині, що відповідає змісту рядка.

Дані рядка 190 «Чистий прибуток (нерозподілений прибуток (збиток) звітного періоду)» визначаються шляхом коригування суми прибутку (збитку) від звичайної діяльності на суму надзви­чайних доходів і витрат.

Довідково у Звіті про прибутки та збитки (форма № 2) акціо­нерні товариства наводять дані про дивіденди на одну акцію (окремо по привілейованих та звичайних акціях). Ця інформація відображається не тільки за звітний період, а й та, що очікується в наступному звітному році.

Крім того, у формі № 2 «Звіт про прибутки та збитки» наведена розшифровка окремих видів доходів та витрат за звітний період у порівнянні з даними за аналогічний період попереднього року, а са­ме: штрафи, пеня, неустойки визнані або по яких отримані рішення суду про їх стягнення; прибуток (збиток) минулих років; відшкоду­вання збитків, спричинених невиконанням або неналежним вико­нанням зобов'язань; курсові різниці по операціях в іноземній валю­ті; зниження собівартості матеріально-виробничих запасів на кінець звітного періоду; списання дебіторської та кредиторської заборго­ваності, терміни позовної давності якої уже минули.


9>



2.4. Призначення і методика складання Звіту про рух грошових коштів

Успішне функціонування підприємства передбачає не тільки забезпечення прибутковості, а й формування оптимальних грошових потоків, здатність акумулювати грошові кошти з ме­тою ефективного господарювання, його ліквідність, платоспро­можність. Прибуткова діяльність не завжди ототожнюється з на­явністю у компанії грошових коштів у обсягах, необхідних для погашення зобов'язань. Разом з тим, у процесі діяльності підпри­ємству постійно потрібні грошові кошти для оплати придбаних товарно-матеріальних цінностей, отриманих послуг, виплати за­робітної плати персоналу, сплати податків тощо.

За цих умов виживання компанії залежить не стільки від при­бутку, скільки від стану її платоспроможності. Першою ознакою виникнення на підприємстві фінансових проблем є, як правило, нестача у нього грошей. Відсутність грошових коштів паралізує підприємство. Тому здатність компанії накопичувати грошові ко­шти в обсягах, достатніх для здійснення платежів, не менш важли­ва, ніж прибуткова діяльність. Дані про зміни стану грошових ко­штів порівняно з попереднім періодом містяться в Балансі, але в ньому не розкривається інформація про джерела надходження та напрямки використання готівки. Звіт про прибутки та збитки міс­тить інформацію про одержані доходи та понесені витрати, але він складається за принципом нарахування, а тому доходи і витрати не співпадають з реальним рухом грошових коштів.

Інформація про рух грошових коштів згідно з операціями, які здійснювалися за звітний період, деталізована за видами діяльно­сті підприємства, міститься в Звіті про рух грошових коштів (Statement of Cash Flow), наведеному в табл. 2.11.

Звіт про рух грошових коштів є одним із основних елементів обов'язкової фінансової звітності, в якому відображається вплив операційної, інвестиційної і фінансової діяльності на грошові по­токи компанії за звітний період. Він надає інформацію, яка допо­внює Баланс та Звіт про прибутки і збитки і дає можливість кори­стувачам оцінити чисте збільшення (або зменшення) грошових коштів за звітний період.

Під терміном «грошові кошти» (Cash — готівка) у цьому Звіті, як і Балансі розуміють готівку в касі компанії та на її рахунках в банках, а під терміном еквіваленти грошових коштів (Cash Equivalents) — короткострокові високоліквідні інвестиції, які ві­льно трансформуються в грошові кошти і мають незначний ризик


щодо зміни вартості (наприклад, розміщення вільних коштів у вигляді депозитних сертифікатів на термін, що не перевищує 90 днів з метою отримання додаткових доходів). Операції з надхо­дження і вибуття грошових коштів та їх еквівалентів формують грошові потоки підприємства (Cash Flow).

Таблиця 2.11. Royal international та філії




Переглядів: 220

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.